Ed Rosenthal - známý šlechtitel a aktivista

Jméno Ed Rosenthal se Vám do povědomí mohlo dostat ve spojitosti s marihuanou. Tento Američan narozený v roce 1944 se stal uznávanou osobností na celém světě. Jeho pracovní činnost se za posledních 35 let odvíjela v několika odvětvích. Úspěch zaznamenal jako spisovatel, učitel, vědec, aktivista nebo odborník na pěstování konopí. Jako spisovatel napsal několik děl o pěstování marihuany a podařilo se mu prodat více něž milion knih. Je autorem: "Příručka pro pěstitele marihuany", "Příručka lékařské marihuany", "Proč by měla být marihuana legální", "Zeptejte se Eda: Marihuana a právo, nenechte se zavřít" a nebo poslední novinka vydaná v letošním roce "Chraňte svou zahradu".

 

 

Příručka o pěstování marihuany

 

V průběhu 80. a 90. let působil jako publicista u High Times MagazinePůsobil i jako soudní znalec a projevil se aktivně v podpoře a rozvoji politiky občanských předpisů pro marihuanuS přijetím průkopnického Kalifornského návrhu 215 v roce 1996, který povoluje léčebné použití marihuany, pracoval se státní správou a samosprávou na realizaci poskytování farmaceutického konopí pacientům s doporučením lékaře používat marihuanu. 

 

V roce 2002 federální agenti zatkli Rosenthala, který byl předtím pověřen městem Oakland pěstovat marihuanu pro lékařské účely. Byl odsouzen a někteří z porotců zpochybnili vlastní verdikt poté, co zjistili, že Rosenthal jednal jako zástupce města Oakland, což je skutečnost, která byla zamlčena v průběhu soudního řízení. Pro federální vládu byl překvapivý rozsudek amerického okresního soudu. Soudce Charles Breyer odsoudil Rosenthala na pouhý den vězení. O několik měsíců později jej však americká advokátní kancelář znovu obžalovala. Ačkoliv soudce vyloučil dodatečné vězení, nový proces byl zahájen dne 14. května 2007. Dne 31. května 2007 bylo oznámeno, že Rosenthal byl usvědčen znovu ze tří z pěti obvinění proti němu: spiknutí, pěstování s úmyslem distribuovat marihuanu a použití komerčního objektu jako místa pro pěstování a distribuci marihuany.

Obvinění z pěstování a distribuce marihuany na Harm Reduction Center v San Franciscu bylo staženo. Soudce Breyer zakázal Rosenthalovým právníkům argumentovat před porotou, že jeho práce byla schválena úřady Oaklandu což bylo hlavním bodem sporu porotců předchozího procesu. Ed Rosenthal nebyl odsouzen k dalšímu vězení.

 

Rosenthalovy veřejné bitvy u soudu zaměřily pozornost na otázku, zda se zákony o marihuaně nestaly více škodlivé pro společnost než je chování, které mají regulovat. Nedávné průzkumy ukazují, že až 80% Američanů podporuje legální přístup k lékařské marihuaně. 

manželka Jane, Ed a dcera Justin

V současnosti Rosenthal žije v Oaklandu v Kalifornii se svou ženou Jane Klein, dcerou Justin a synem Nickem. Stále pracuje jako autor, znalec, vydavatel a humanista. Píše také blog o pěstování marihuany a americké politice. Je jedním z členů mezinárodní výzkumné kanabinoidní společnosti (ICRS) a členem Americké zahradní asociace spisovatelů (GWA). 

 

Vyučuje na Oaksterdamské univerzitě založené v roce 2007, kde poskytuje studentům znalosti, aby dokázali uspět v konopném průmyslu a uměli pěstovat kvalitní konopí pro léčebné účely. 

Odrůda marihuany jež se pyšní ve svém názvu Rosenthalovým jménem je: Ed Rosenthal Super Bud. Charakterizuje ji ananasová a punčová vůně. Použitá genetika pochází z rovníkové Afriky, jihovýchodní Asie, Střední Ameriky a Karibiku.

 

O čem píšeme

  • Články z kategorie Studie CBD, Legalizace konopí mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 06/04/13