Skladování a kvalita konopí: Kazí se v průběhu času?

Všichni jsme někdy našli pod postelí nebo za skříní sáček s trávou a přemýšleli jsme, jestli ji máme ještě kouřit. Může se konopí zkazit? Pokud vypadá jen trochu hnědě a křupavě, máme pro vás dobrou zprávu: může se kouřit! Nemůžeme vás však ujistit, že to nebude výrazně nepříjemnější, než byste si přáli.

Nejen pupeny, ale i koncentráty ztrácejí svůj lesk. Jak dlouho ale trvá, než se konopí zkazí? A můžete kouřit hrudkovité konopí? Máme pro vás opět dobrou zprávu - ano, můžete! Nejprve si však přečtěte informace o nukleaci (níže).

weedlagerung

Jaká je trvanlivost konopí?

Nejedná se o přesnou vědu a podmínky, ve kterých se vaše pupeny ukrývaly, určují, v jakém stavu je obsah kanabinoidů. Pokud je například vlhké už rok, pravděpodobně to nemá cenu ani zkoušet. Pokud však konopí bylo na chladném a suchém místě, může být v inkrustovaných trichomech stále značné množství THC.

Jedná se o hrubé odhady, ale rozpad THC probíhá přibližně touto rychlostí:

  • 1 rok - 16%
  • 2 roky - 26%
  • 3 roky - 34%
  • 4 roky - 41%

Může tedy marihuana zestárnout nebo se zkazit? Ano, ale až po nějaké době. Pokud je méně silná, než si pamatujete, měli byste ji považovat za lahůdku.

Jak zjistit, že tráva už není dobrá

Stejně jako u potravin i zde naštěstí existují určité příznaky, které vám pomohou zjistit, zda se vaše tráva zkazila.

Vzhled

Pokud je vaše marihuana pouze stará, bude zpravidla vypadat jako bez života a vysušená.
Podívejte se na tyto příznaky:

  • Hnědé zabarvení
  • Suchá a okoralá
  • Méně bohatý vzhled

To však nejsou důvody, proč trávu nekouřit. Ačkoli může ztratit na kvalitě a chuti (a zvýšit tvrdost), tyto příznaky neznamenají, že je s vaší trávou něco v nepořádku. Pokud však zjistíte, že na trávě roste plíseň, nebo pokud vypadá vlhce či černě, raději ji vyhoďte.

Vůně

Stará tráva bude pravděpodobně vonět mnohem méně než na začátku. Pokud je tedy zcela bez zápachu, neznepokojujte se - to se dá očekávat.

Může dokonce získat jemnou zemitou vůni. Pokud však ucítíte zápach, nekuřte ji! Pokud se v něm objevily nové štiplavé vůně, je to pravděpodobně špatné znamení.

Účinnost

Účinek bude pravděpodobně mírnější, protože obsah THC se sníží. Stejně tak se zvýší hladina CBN, protože THC se při rozkladu mění na CBN. Účinky CBN nejsou zcela psychotropní, ale podle neoficiálních zpráv působí ospale. V porovnání s většinou ostatních druhů konopí může být proto vnímáno jako více uvolňující a méně omamné.

Dotyk

Staré konopí je suché i drobivé a velmi snadno se mele! Špatné konopí může být vlhké nebo dokonce mokré. V takovém případě byste se ho měli rychle zbavit.

Plíseň

Tráva se bohužel může zkazit. Vzhledem k tomu, že se jedná o organický materiál, mohou se v tomto případě tvořit plísně. Příznaky jsou poměrně jasné - bude na něm nějaká usazenina.

Dávejte si pozor na bílé vláknité skvrny a jiné nežádoucí barvy. Kromě toho, že plíseň uvidíte, ji budete pravděpodobně i cítit. Používejte zdravý rozum. Pokud vám vaše smysly napovídají, že něco není v pořádku, měli byste se na ně spolehnout a trávu nekouřit. Nikdy byste neměli kouřit plesnivou marihuanu!

schimmelProč konopí časem ztrácí na síle?

V průběhu času dochází k chemickým změnám kanabinoidů v konopí. Ačkoli se zdají být minimální, při požití mohou vést k velkým rozdílům. Když se konopí kazí, THC prochází procesem chemické přeměny.

Konopí se obvykle sklízí v době, kdy se předpokládá, že je obsah THCA nejvyšší. THCA je prekurzorem THC a po dekarboxylaci (zahřátí) se z něj stává THC.

V tuto chvíli však ještě není konec. Pokud jsou THCA nebo THC dostatečně dlouho vystaveny určitému prostředí nebo UV záření, dochází k dalším změnám. V tomto případě se obě látky přeměňují na CBNA a CBN. Čím déle je plevel v tomto stavu, tím vyšší je koncentrace nových látek ve srovnání se starými účinnými látkami. Ačkoli CBN nemá žádné škodlivé účinky, kanabinoid je jiný a jiný nemusí být to, v co při jeho konzumaci doufáte.

Co se stane, když kouříte starou trávu?

Pokud prošel výše popsaným procesem, nic špatného se nestane. Pravděpodobně zjistíte, že je méně silná než dříve, ale možná více uvolňující. Uvádí se, že CBN nemá mnoho vedlejších účinků; přinejmenším žádné, které by nebyly způsobeny také trávou bohatou na THC.

Pokud však tráva zplesniví, může vám způsobit onemocnění. Pokud si tedy všimnete jakýchkoli známek plísně, měli byste je zlikvidovat.

Jak dlouho vydrží konopný vosk?

Zkazit se mohou nejen květy konopí, ale také koncentráty THC. Ve skutečnosti se dabs a vosk mohou zkazit rychleji než květiny. Pokud vydávají vůni podobnou trávě, znamená to, že se terpeny rozptylují. V takovém případě budete mít pravděpodobně neoptimální chuťový zážitek. To však samo o sobě nemá vliv na koncentraci kanabinoidů.

Koncentráty si obecně zachovávají svou původní kvalitu (při správném skladování) po dobu přibližně 6-8 měsíců. Poté se začnou rozpadat. Podobně jako u šišek však tato degradace nemusí nutně znamenat, že už je nemůžete kouřit.

Pro ty, kteří se chtějí vyhnout uspávacímu účinku CBD, existuje naděje. Kanabinoid se odpařuje více než THC při teplotě kolem 10 °C. Pokud tedy máte e-nail s velmi specifickým nastavením, můžete jej nastavit tak, aby odpařoval THC a nechával CBN.

joint

Nukleace nebo tvorba zárodků

Jak dlouhá je ale trvanlivost vosku? Nakonec koncentrát projde procesem známým jako nukleace. Nukleace je v podstatě proces, při kterém látka krystalizuje. V kontextu vody to znamená, jak rychle se mění z kapaliny na led.

Konopné koncentráty, které prošly nukleací, budou mít cukernatý, krystalický vzhled, ale to neznamená, že už je nemůžete kouřit.

Lipidy používané k výrobě konopných koncentrátů však mohou být při kouření po zárodku škodlivé. Protože se tyto lipidy hromadí a tuhnou, mohou být při vdechování škodlivé. Měli byste je poznat podle toho, že mají bílý nebo krémový vzhled.

Dlouhodobé uchování trávy je otázkou správného skladování. Vaším nepřítelem je v podstatě světlo, kyslík a teplo. Z tohoto důvodu je důležité uchovávat konopí ve vzduchotěsných, neprůhledných nádobách v chladném prostředí, aby si co nejdéle zachovala svou sílu. To jsou nejlepší způsoby, jak se vyhnout plísni a zachovat vysokou kvalitu konopí.

Dlouhodobé uchovávání koncentrátů je podobné. Některým procesům, jako je nukleace, se však nelze vyhnout. Dodržování výše uvedených kroků však výrazně prodlouží životnost vašich konopných koncentrátů. Tento způsob skladování navíc může prodloužit trvanlivost koncentrátů. Při tomto procesu, který se nazývá "zazimování", se z koncentrátu odstraní vosky a lipidy. Pokud k tomu dojde, nukleace se zpomalí a je méně problematická, když k ní dojde.

Starší tráva: prostě dokonale vyzrálá?

Mnoho lidí si klade otázku, zda má stařená tráva stejnou kvalitu - stejnou rafinovanost - jako dobře vyzrálé víno nebo whisky zrající v sudech. Odpověď je trochu složitější. Konopí se na rozdíl od většiny vín a whisky nestává tím lepším, čím déle se skladuje. Jak jsme viděli, v konopí dochází ke stárnutí k chemickému procesu, který u většiny kuřáků nakonec sníží kvalitu jejich květiny.

Přesto existují lepší způsoby sušení konopí, které mohou znamenat rozdíl mezi zapáchajícím, lepkavým květem a dokonale usušeným, lahodným a bohatým poupětem. Při sušení konopí jde o to, aby se co nejlépe projevily terpenové profily a maximalizovala koncentrace žádoucích kanabinoidů, jako je THC nebo CBD. Názory na nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, se různí, ale obvykle jde o několik dní až týdnů řízeného sušení na čerstvém vzduchu a závěrečné vytvrzování v uzavřené nádobě.

weed

Doporučené produkty

Jak už se dalo očekávat, je nepravděpodobné, že by tráva stará několik let, kterou jste náhodou našli pod postelí, získala vytříbené a elegantní tóny dobrého vína - ledaže by šlo o mimořádně šťastnou náhodu. Pokud se však zdá být suchá a v pořádku, pravděpodobně se vyplatí ji kouřit.

  • Články z kategorie Pěstování, THC a CBD mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 08/01/21
(Aktualizováno: 08/15/21)