Můžu cestovat s lékařskou marihuanou v rámci EU?

Očekává se, že v blízké budoucnosti bude konopí legální ve více evropských zemích. Až k tomu dojde, budou moci uživatelé konopí volně držet libovolné množství tohoto produktu, ať už na služebních nebo rekreačních cestách. Vzhledem k tomu, že konopí je zatím stále považováno za nelegální látku, jsou bohužel zákony upravující právo držet konopí na cestách stále v plenkách. Pokud si chcete konopí vzít s sebou, proveďte velmi důkladný průzkum, abyste se nedostali do potíží.

cestování s marihuanou

Konopí v Evropě

Léčebné konopí je dostupné a legální v několika zemích Evropské unie, ale to neznamená, že v celé EU platí jednotné a konzistentní zákony umožňující cestování s konopím. Dá se říci, že je před námi ještě hodně práce. Ano, určité množství konopí můžete v Evropě převážet. Je však na vás, abyste si zjistili, jaké zákony platí v zemích, do kterých cestujete. Musíte se také ujistit, že máte všechny potřebné dokumenty, které jsou v daných zemích vyžadovány. Mějte na paměti, že byrokracie je velmi zdlouhavá a časově náročná.

Cestování mezi zeměmi Schengenu s lékařskou marihuanou

Pokud cestujete mezi zeměmi schengenského prostoru, musíte vyplnit příslušný formulář žádosti. Vezměte prosím na vědomí, že zpracování vaší žádosti potrvá přibližně 4 týdny. Pokud tedy hodláte v rámci EU přivézt léčebnou marihuanu, musíte si cestu naplánovat s dostatečným předstihem. Nespoléhejte na spontánní dovolenou na poslední chvíli s možností odvézt si domů hašiš. Pokud cestujete mimo země Schengenu, budete pravděpodobně potřebovat potvrzení od lékaře a řádný cestovní pas pro vaše léky.

Administrativa a byrokracie

Důrazně doporučujeme, abyste se obrátili na velvyslanectví země, do které cestujete, a celou záležitost s ním podrobně projednali. Obvykle obdržíte informace formou e-mailu nebo telefonátu. Může se to zdát jako nepříjemnost, ale je to jen zlomek potíží, které vás mohou čekat, pokud vás v zahraničí přistihnou s neschválenými léky. Mnoho uživatelů konopí se vzdává cestování, pokud si ho nemohou vzít s sebou. Pro některé je možnost přístupu ke konopí mnohem důležitější než výběr země, kterou chtějí navštívit na dovolené. Někteří uživatelé léčebného konopí si dovolenou organizují podle toho, zda je konopí v zemi, kterou plánují navštívit, legální.

Můžete s vlastnoručně vypěstovanou léčebnou marihuanou cestovat po EU?

Přestože mnoho uživatelů konopí má vlastní sklizeň vypěstovanou z feminizovaných a samonakvétacích semen, neznamená to, že si je mohou vzít s sebou do zahraničí. Ve skutečnosti jsou za povolené považovány pouze čtyři konkrétní druhy konopných produktů. Jejich přehled je uveden v následující tabulce.

VýrobcePopisVyužitíTyp produktu
Sativex (nabiximol)1:1 THC: orální sprej CBDRoztroušená sklerózaÚstní sprej
MarinolSyntetické THCSR, rakovina, AIDSŽelatinová kapsle
Cesamet (Nabilon)Syntetická sloučenina typu THCRakovinaKapsle
BedrocanKonopné pupeny/květyČetná onemocnění!Tvrdé květní pupeny s různým obsahem THC/CBD.

Podle výše uvedených pokynů je druh konopí, které můžete mít u sebe, značně omezen. Pokud si chcete vzít s sebou květy konopí, musí to být Bedrocan. Je možné, že se situace v blízké budoucnosti změní, až se zmodernizují předpisy a konopí bude dostupné od nových evropských producentů. Pokud však chcete cestovat po EU s konopnými produkty, máte prozatím omezené možnosti. Aby toho nebylo málo, je třeba vyřídit spoustu povinných dokumentů, které vám zajistí klid na cestách. Neočekávejte, že budete moci volně cestovat po EU se svým oblíbeným produktem, zásobami hašiše nebo jiného neschváleného konopného extraktu.

cestování s marihuanou

Španělsko a Nizozemsko. Snadný přístup k vysoce kvalitnímu konopí

Ve Španělsku existuje síť společenských klubů, které nabízejí legální konopí za rozumné ceny, jakmile se zaregistrujete a vstoupíte do klubu. Oblast kolem Barcelony je na tento typ míst pro společenskou konzumaci konopí obzvláště bohatá. Nizozemsko je přitom jedním z nejstarších a nejznámějších míst, kde se legální konopí nabízí. Zejména v Amsterdamu a jeho okolí se nachází mnoho vysoce ceněných kaváren, které jsou známé podáváním vysoce kvalitního konopí. Milovníci konopí cestující do Severní Ameriky najdou nejpohostinnější hostitele v Kanadě. Léčebná i rekreační marihuana zde byla plně legalizována. Spojené státy legalizovaly rekreační a lékařskou marihuanu přibližně v polovině států. Před návštěvou Států si nezapomeňte ověřit, která místa jsou pro vás bezpečná!

Doporučené produkty

Další možnosti pro uživatele konopí cestující do EU

Pašování marihuany představuje velké riziko, které může zničit i tu nejlepší dovolenou. Někteří lidé se však rozhodnou toto riziko podstoupit. Samozřejmě hodně záleží na zemi, kterou navštěvujete. V některých zemích vám nalezenou drogu zabaví, v jiných vám ochotně zkazí dovolenou a v dalších si za to odsedíte trest odnětí svobody. Proto je nejlepší naplánovat si dovolenou v zemích, kde je konopí legálně k prodeji.

  • Články z kategorie Aktuální témata, Studie CBD, Konopí indica mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 08/27/21
(Aktualizováno: 09/16/21)