Rizika a benefity užívání marihuany

Průměrný člověk ma šanci, že onemocní schizofrenií 1 ku 100, tedy jeden člověk ze sta onemocní za svůj život schizofrenií. Užívání marihuany tuto pravděpodobnost zvyšuje z 1 procenta na procenta 2.

V případě velmi silných kuřáků však může pravděpodobnost narůst až na 6 procent.

Problémem je, že pokud se nemoc již vyskytne, je už pozdě na jakékoli opatření. Přesto, že kuřáci přestanou marihuanu užívat a začnou podstupovat léčbu, příznaky schizofrenie nezmizí.

Mezi další významné riziko užívání marihuany je u kuřáků marihuany zvýšené riziko rakoviny. U kuřáků marihuany je riziko vzniku rakovinotvorného nádoru dokonce násobně vyšší, než je tomu u kuřáků tabáku. Je proto vhodné inhalovat prostřednictvím vaporizéru.

Krátkodobý efekt užívaní marihuany na lidsky mozek

Lidé užívající marihuanu občas mohou mít problémy s kontrolou svého chování. Převážné se tyto problémy projevují ve zhoršené koordinaci a rozvoji různých paranoií.

Sativa nebo Indica

Marihuana se osvědčila jako výborný tlumič bolestí a pomáhá lidem usnout. Lidé ji využívají jako prostředek k relaxaci a zabavení se stresu, úzkostí a depresí.

Indica je všeobecně spíše působící na tělo s relačním a uvolňujícími efekty. Sativa je všeobecné více energetická, podporující funkce myšlení a prožívání.

O čem píšeme

Vydáno: 09/03/11