Semena nebo řízky?

Chcete kvalitní rostlinu?

Připravené řízky nebo femnizovaná semena? Každý způsob s sebou přináší svoje. Jaké jsou nevýhody řízků?

Kvalitní řízky jsou problém

Řízky marihuany nabízí levnější možnost pěstování. Sehnat ale kvalitní řízky je problém. Navíc je na trhu opravdu malá nabídka druhů a člověk si nemůže vybrat z takové nabídky, jako tomu je semen.  Musí prostě brát co je. U řízků navíc nemáte jistotu, zda se jedná opravdu o marihuanu o kterou by mělo jít.

Řízkování není jednoduchá věc

Marihuanové řízky jsou většinou produkovány špatným způsobem. Pěstitelé často vypěstují z feminizovaného semene samičí rostlinu a tu prostě nařežou.

V takovém případě ale není zachována genetická kvalita marihuany a mladá rostlina při prvních dvou týdnech od vysazení značně strádá a přizpůsobuje se. Správný způsob je ale zcela odlišný a o dost komplikovanější. 

Správné řízkování

Při správném řízkování se vysazují desítky semen. Ze všech rostlin se nejprve vyberou ty nejsilnější. (pro srovnání: z 60 rostlin se vyberou pouze 2 nelepší). Tyto rostliny jsou silné a dobře přizpůsobené. Z jejich semen teprve vzejde šampión, který bude vhodný na řízkování. Takové řízky jsou základ kvalitní a dobře rostoucí rostliny.

 

Řízkování navíc vždy probíhá z rostlin vypěstovaných ze standardizovaných semen. Nikdy se k řízkování nepoužívají feminizované semena ani autoflowery. 

Feminizovaná semena

V Nizozemí, kde je v tomto směru vysoce vyspělý trh a výrobci se opravdu snaží nenazazíte tak často na nekvalitní výrobky. K nám to bohužel dojde až časem, až se pěstitelé naučí řízkovat a samozřejmě až se změní zákony :)

 

  • Články z kategorie Pěstování mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 09/03/11