Feminizovaná semena

Feminizovaná semena

Feminizovaná semena jsou genetiky upravená semínka, ze kterých vzejde na 99,9 % samičí rostlina. Právě samičí rostlina je schopná vykvést a produkovat drogu -marihuanu. 

První feminizovaná semínka

Během let 1960 a 1970 začali první pěstitelé experimentovat s látkami pro podporu růstu a genetickou změnu rostliny. K tomuto účelu byl využíván Kolchicin. Kolchicin je silný mutagen, který upravuje buněčnou strukturu a jejich dělení buněk. Právě tento jedovatý alkaloid stál u zrodu feminizovaných semen.

V semínku se nachází samčí i samičí hormony - chromozomy. Kolchicin zvyšuje množství pohlavních chromozomů rostliny ve prospěch samičích. Tím také posiluje celou řadu žádaných vlastností. Při aplikaci látky bylo také pozorováno zvýšené množství THC a zlepšila se celková obranychopnost rostliny

Standardizovaná semena

Běžná nefeminizovaná semena obsahují chormozomy X a Y. Je tedy otázka, který chromozom bude v růstové fázi dominantní a zda vyroste samčí samičí rostlina.Feminizovaná semena mají zvýšený obsah samičích chromozomů. Tyto chromozomy v semínku značně převažují a je tedy jednodušší odhadnout zda vyroste právě kvetoucí samice. Stále tady ale je pravděpodobnost, že by z feminizovaného semínka vyrostla samčí rostlina. Tato pravděpohodnost se ale blíží nule a je spíše teoretická - 0,01%.

O čem píšeme

  • Články z kategorie THC a CBD mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 09/03/11