Samonakvétací modely - autoflowering

  • Samonakvétací modely - autoflowering

Před několika lety se objevila první samokvetoucí odrůda marihuany v katalozích většiny semenných bank. Samonakvétací odrůdy rostou a kvetou nezávisle na délce slunečního svitu. Nepotřebují tedy běžný sozonní cyklus dne a noci.

Tato funkce je dána upraveným genetickým základem. Můžou za to tzv. recesivní geny.

Samonakvétací odrůdy a pěstování

Většina rostlin vyžaduje v nejživější fázi růstu velké množství slunce. Jakmile ho dost nemají, nemusejí dokvést nebo dorůst. Takovéto rostliny se musejí vysazovat výhradně v danném období roku. To ale neplatí pro samonakvétací odrůdy marihuanyTyto odrůdy mají velmi krátký růstový cyklus.

Dosrůstají menší velikosti ale výnosem nejsou rozhodně pozadu.Samonakvétací odrůdy se nehodí do skupinových výsadeb. Mají raději svůj vlastní prostor aby nachytali co nejvíce světla. 

Samonakvétací nebo také cizím názvem Autoflowering odrůdy mohou růst minimálně 30-40 cm od sebe aby slunce prniklo do všech částí rostliny. 

Většina samičích rostlin dorůstá asi za měsíc a půl, 6 týdnů od zasetí semínka. Poté začíná to co umí samonakvétací odrůdy nejlépe. Některé příklady ukazují, že může rostlina zvýšit až dvojnásobně svůj potencionální výnos. Průměrná výška samonakvétacích odrůd dosahuje asi 30 - 100 cm. 

Něco málo z historie

Se samonakvétací a feminizovanou odrůdou přišla jako první banka Dutch Passion v roce 2009. Dnes již tato semena nabící celá řada semenných bank.  Skřížili planné konopí (cannabis Ruderalis) s Cannabis Indica. Plané konopí neobsahuje THC ale má jako jediné samonakvétací schopnosti. 

 

Samonakvétací odrůdu lze pěstovat takřka kdekoli a kdykoli. Rostlina dorůstá menšího vzrůstu a svým původem (východ Evropy a Asie) je také velmi odolná vůči chladu. Tayto odrůdy jsou určeny především k outdoor pěstování. 

Zboží k článku

  • Články z kategorie Druhy a modely mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.