Samonakvétací modely - autofloweringPřed několika lety se objevila první samonakvétací odrůda marihuany v katalozích většiny semenných bank. 

Samonakvétací odrůdy rostou a kvetou nezávisle na délce slunečního svitu. Nepotřebují tedy běžný sezónní cyklus dne a noci.

Tato funkce je dána upraveným genetickým základem. Můžou za to tzv. recesivní geny.


Samonakvétací odrůdy a pěstování

Většina rostlin vyžaduje v nejživější fázi růstu velké množství slunce. Jakmile ho nemají dostatek, tak nemusí dokvést nebo dorůst. Takové rostliny se musí vysazovat výhradně v daném období roku. To ale neplatí pro samonakvétací odrůdy marihuany. Tyto odrůdy mají velmi krátký růstový cyklus.

Ačkoliv dorůstají menší velikosti, tak výnosem rozhodně nejsou pozadu. Samonakvétací odrůdy se nehodí do skupinových výsadeb. Mají raději svůj vlastní prostor, aby nachytaly co nejvíce světla. 

Samonakvétací (jinak řečeno "autoflowering") odrůdy musí růst minimálně 30-40 cm od sebe, aby slunce proniklo do všech částí rostliny. 

Většina samičích rostlin dorůstá asi za měsíc a půl, zpravidla 6 týdnů od zasetí semínka. Poté začíná to, co umí samonakvétací odrůdy nejlépe. Některé příklady ukazují, že rostlina může až dvojnásobně zvýšit svůj potencionální výnos. Průměrná výška samonakvétacích odrůd dosahuje asi 30 - 100 cm.Něco málo z historie

Dodnes se pořádně neví, odkud se vlastně autoflowering semena vzala. Během roku 2000 přišel The Joint Doctor s první samonakvétací odrůdou jménem Lowryder. Ten ale nezaznamenal takový úspěch a byl celkem kritizován. 

Dnes již ale samonakvétací semena nabízí celá řada semenných bank a trh doslova kvete. Skřížili planné konopí (cannabis ruderalis) s cannabis indica. Plané konopí neobsahuje THC, ale má jako jediné samonakvétací schopnosti. Díky tomu, že "vznikla" z cannabis ruderalis, tak je přirozeně samonakvétací (narozdíl od samotné indiky či sativy). Z toho nám vyplývá, že všechny autoflowering odrůdy musí obsahovat ruderalis.

Samonakvétací odrůdu lze pěstovat takřka kdekoliv a kdykoliv. Rostlina dorůstá menšího vzrůstu a svým původem (východ Evropy a Asie) je také velmi odolná vůči chladu. Tayto odrůdy jsou určeny především k outdoor pěstování.


naší nabídce naleznete velké množství samonakvétacích odrůd.

O čem píšeme

  • Články z kategorie THC a CBD, Semenné banky mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 09/03/12
(Aktualizováno: 11/14/19)