Škůdci marihuany

Škůdci marihuany

Konopí, stejně jako jiné rostliny potřebují specifické zacházení, aby do jejich vývoje nezasáhly nežádoucí okolní vlivy. Těmito skutečnostmi máme na mysli nejrůznější choroby a škůdce, které se objeví tam, kde jim je dopřáno.

Snažme se toto riziko minimalizovat, na co možná nejmenší stupeň závažnosti. Chovejte se ke každé kytičce se vší láskou a ony vám to oplatí. Vše se odráží od kvality poskytované péče.

Je důležité dodržovat zásady v oblasti teploty, hnojení a zalévání. Při správně aplikovaných postupech se nemusíte škůdců a chorob obávat více, než je nutné.


Správná teplota

Optimální teplota pro rostliny marihuany se pohybuje v rozmezí od 20° do 26°C přes den a v noci by neměla klesnout k nulovým hodnotám. Jakmile se na květenství tvoří stopky, tak se teplota může přiblížit i ke hranici 32°C. Je to nastaveno tím, že konopí vytváří ochrannou vrstvu v podobě pryskyřice. Je důležité rostlinám napomoct k její tvorbě. Pryskyřice ochraňuje před vysycháním, proto je důležité marihuanu donutit k její tvorbě. Postačí ji umístit na suché místo, jakmile bude ve vlhku, porostou ji listy do šíře a bude se pryskyřice méně tvořit.

Větrání

Konopí pěstované uvnitř pokoje potřebuje dostatečné větrání. Stejně jako člověk dýchá plícemi, tak i marihuana využívá své listy k tomuto účelu. Představte si přeplněný výtah lidí, který se zasekne. Bude se vám hůře dýchat a vaše imunita oslábne. Tak to funguje i u konopí. Zachování dostatečného proudění vzduchu je důležité v otázce samo čištění. Díky větru ze sebe listy odlučují škodlivé látky. Při pěstování za okny se nevytvoří tak silný stonek, jelikož rostlina nemá snahu odolávat vnějším vlivům . 

 

Zalévání

I zalévání sebou přináší různá úskalí, a pokud se nedodržují, tak rostliny ztrácí přirozenou imunitu. Takto oslabené kytky jsou náchylnější pro výskyt nejrůznějších chorob a plísní.Nejvhodnější vodou je ta z přírodních zdrojů, bez dalších chemických příměsí, jako je chlor. Pokud bydlíte poblíž obdobného zdroje, tak neváhejte, ani chvíli a vydejte se pro ni. Neblahým faktorem je množství chloru., jestli ho máte ve vodě příliš, tak ho snižte k tomu určeným přípravkem.

Hnojení

Kupovaná zemina má v sobě dostatek živin pro start rostliny. S hnojivy se musí opatrně a je lepší dávku pozvolna zvyšovat. Marihuana si musí postupně zvyknout na nový přísun podpůrných látek. Každé hnojivo ve své podstatě dělá zeminu kyselejší, takže je vhodné občas použít vápenec. Hnojivo se rozkládá v sůl a ta má za následek hnědnutí listů a zakrnění rostliny. Takže nepřehánět.

Hlavní škůdci marihuany

  • Mezi nejzákladnější přirozené škůdce bezesporu patří mšice, která dokáže kytku doslova obalit a je zcela nemožné se jich zbavit. Nepříjemné jsou i vlnatky nebo bělásek zelný, který se stal noční můrou nejednoho zahrádkáře. Nejdříve na rostlinu naklade vajíčka, z nichž se vylíhnou velice nebezpečné larvy. Ochrana není snadná. Existují sice různé postřiky, ale všechny jsou na chemické bázi. Vhodnější jsou alternativní způsoby boje proti škůdcům.
  • Proti mšicím zabírají růže, saturejka, petržel. Postačí je zasadit v nejbližším okolí a mšice se dané lokalitě budou vyhýbat obloukem. Bělásek zelný nesnáší kopr, česnek, tymián či rozmarýn.
  • Slimáci jsou další aktuální hrozbou zeleného království. Konopí je pro ně lahodným pokrmem s nezapomenutelným zážitkem. Jakmile pod vahou dešťových kapek začnou kytky polehávat u země, tak mají zaděláno na vážný problém, z kterého vede pouze jedno východisko, a to přes slimákův apetit. Dokážou ohlodat vše, co jim přijde pod „ruku“.
  • Ideální řešení vede přes pivo. Rozlijte ho do kelímku a po okraj zakopejte poblíž kytek. Slimáci milují příznačný odér a do kelímku přímo naskáčou. V pivu se samozřejmě utopí a vy budete mít klid.
  • Zvěř je také hrozbou a ne malou. Vyhladovělá lesní fauna konopí okouše, až ke stonku. Sázení venku je pohodlné a zaručuje kvalitní konopné rostliny, ovšem zvěř je nemilosrdná. Existuje jeden velice neortodoxní způsob, jak těmto tvorům zamezit vstup do blízkosti rostlin.
  • Rozneste po okolí lidské vlasy nebo psí chlupy, taktéž pomáhá teritorium označit močí. Zvěř tyto pachy nemá ráda a místu se bude vyhýbat.
  • Články z kategorie Pěstování mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 09/03/11