7 nejlepších modelů konopné historie

Za období existence konopí se podařilo vyšlechtit celou řadu úspěšných modelů a stále vznikají nové a nové odrůdy.

A několik odrůd by se dalo zařadit mezi tzv. nejlepší modely konopné historie. Které to jsou si představíme v dnešním článku.

 

 

 

 

 

 

White Widow

Své počátky má tento strain v Nizozemsku. Po úspěšném prvotním uvedení na trh se tato odrůda rychle rozšířila po celém světě a zaujala první příčky v oblíbenosti. Jedná se o křížence sativy a indiky, v indoor prostředí dorůstající kolem 1m výšky, venku až do 2m. White Widow má ráda hodně světla a teplejší klima, je náchylná na plísně, proto dopěstovat ji v našich venkovních podmínkách není snadné.

 

Pro růst je typické bohaté rozvětvení rostliny a silné, pronikavé aroma. V době květu jsou palice obsypány spoustou bílých krystalů pryskyřice. Co se týče výnosů, tak lze získat až 400g/m2. Může se pochlubit vysokým obsahem THC: 20-25% a tudíž i účinky tohoto modelu patří k jedněm z nejsilnějších. Pocity euforie po požití nastupují velmi rychle. 

Genetiky s obsahem White Widow

 

White Widow

 

 

Jack Herer

Svůj název získal po významném americkém aktivistovi bojujícímu za legalizaci marihuany a autorovi knih Spiknutí proti konopí aneb Císař nemá šaty (1985) a G.R.A.S.S. Great Revolutionary American Standard System (Tráva) (1973). 

 

Na své konto si tato odrůda připisuje nejvíce získaných ocenění z konopných festivalů. Jako další velké plus přiřazované této odrůdě je oficiální začlenění mezi léčivé byliny v Nizozemsku. Tři ze čtyř genetik Jacka Herera jsou silně ovlivněny znaky sativy, čtvrtá genetika naopak znaky indiky, ať už se jedná o dobu květu, výslednou výšku rostlin a nebo tvar či tvrdost palic. Je vhodnější spíš pro indoor pěstování. Při pěstování venku se kvůli delší době květu sklízí začátkem října. 

genetiky s obsahem Jacka Herera

 

Jack Herer

Blueberry

Odrůda která se proslavila svou borůvkovou chutí a získala několik ocenění. Její vznik se datuje k 70. létům 20. století. Jedná se o model s velkou převahou indiky (80%). Zvláštností u tohoto strainu je barva zralých palic (levandulově modrá). Obsahem THC 19,5% se řadí k nejsilnějším odrůdám.

genetiky s obsahem Blueberry

 

BlueBerry

 

 

Durban Poison

Při zmínce o Durbanu Poisonu nelze opomenout, že se jedná o nikdy nekříženou odrůdu dovezenou z Jižní Afriky. Je to čistá sativa, proto jsou pro ni typické dlouhé a velké listy, růst do výšky, málo se větví a vytváří obrovské palice často nerozeznatelné při venkovním pěstování od podlampovek. Chutí se dá přirovnat k anýzu či lékořici.

 

Jedná se o odolnou odrůdu vhodnou k pěstování i v našich klimatických podmínkách. Přibližně v půlce srpna přechází do květu a zralosti se můžeme dočkat koncem září. Obsahem THC (8,6%) se řadí k průměru. Výnosy: 300g/m

Genetiky s obsahem Durban Posion

 

Durban Poison

 

 

 

G13 Haze

Jedná se o odrůdu s převažující genetikou sativy vhodnou pro pěstování jak indoor tak outdoor. Stala se vítězem na Cannabis Cupu v roce 2006 a 2007. Charakteristická je pro ni kratší doba kvetení (8 týdnů) a po celou dobu růstu ji provází krásná ovocná vůně.

 

Při pěstování venku dosahuje velké výšky až 3m, čehož se při pěstování indoor nemusíme obávat. Zde dosáhne max. 120cm. Obsah THC je vysoký, pohybuje se od 18% výše. Při zajištění optimálních podmínek je zaručena i velká sklizeň: v průměru 450g/m2. 

Genetika: G13 x Hawaiian

Genetiky s obsahem G13

 

G13 Haze

 

AK-47

Světlo světa spatřila tato odrůda v roce 1992 spojením Afghani, Thai, Colombian a Mexican. Jedná se o křížence sativy a indiky v poměru 50:50. Název vznikl podle účinku tohoto konopí. Nájezd a stav po užití přichází jako neřízená střela ze zbraně. Je to jedna z nenáročných odrůd vhodných i pro začátečníky.

 

Vyznačuje se poměrně krátkou dobou kvetení a to mezi 50-64dny. Má velmi intenzivní a nasládlou chuť a vůni. Účinky má uklidňující až sedativního charakteru. Podařilo se jí získat obdivuhodných 10 ocenění (např. 1. místo na High Life Cupu v Barceloně v roce 2005).

Genetiky s obsahem AK47

 

AK-47

 

 

 

Northern Lights

Spoustu let byl dominantou všemožných konopných festivalů. Northern Lights tvoří kompaktní, husté a rychle rostoucí keříky s medovou vůní a podtónem jalovce. Vyšlechtila se především pro indoor pěstování, ovšem i ve skleníku přináší dobré výsledky. Jde o odrůdu s převážným zastoupením indiky. Svůj původ má nejspíše na severozápadě Spojených států amerických. Z hlediska výnosů: průměrně 50-60g/rostlinu a nebo 500g/m2. Doba kvetení trvá 7-8 týdnů. 

Genetiky s obsahem Northern Lights

 

Northern Lights

 

 

 

Zboží k článku

  • Články z kategorie Druhy a modely mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 11/18/13