Lékařská marihuana a konopná mast

Marihuana je nejkontroverznější rostlinou, která kdy spatřila světlo světa. Již od počátku 20 století se bojuje za protlačení jejího využití do klasické medicíny. Stále se celá situace potýkala s vlivem odporu a bláhového poklepávání na čelo.

Dnes je už o marihuaně známo, že nevyvratitelně napomáhá s léčbou hned několika zcela odlišnýchcivilizačních chorob. Uveďme si její lékařské užití u těch nejzákladnějších civilizačních chorob. Pacientům se po aplikaci léku v konopné podobě výrazně ulevilo a to bez vedlejších účinků. Je tedy velká škoda, že se její legální užívání v medicíně, tak protahuje.

Blahodárně napomáhá při roztroušená skleróza, Alzheimerově a Parkinsonově chorobě. (Semena marihuany, které pomáhají při Alzheimerově chorobě naleznete zde. Také jako prevence. Díky chvályhodnému složení marihuany se spousta vědců a lékařů po celém světě snaží tuto rostlinu pochopit a alespoň si ji částečně podmanit. Ten největší potenciál na sebe nechá stále čekat a lidé věří, že se v příštím desetiletí objeví přesná diagnostika celého procesu.

V nedaleké budoucnosti jsou i otázky příznivého působení na těhotenství, v boji proti rakovině.

16. Srpna byla podepsána petice za legální využití konopí v léčbě roztroušené sklerózy, Parkinsonovy choroby, Aids, ale i rakoviny. Na tomto kroku je cítit znatelný nátlak, který by měl rozhýbat klidné vody. Vědci, pacienti a lékaři jsou v tomto ostře sledovaném kroku velice jednotní. Dlouholeté studie prokazují positivní účinek na nemocné těmito chorobami.

Čím déle budeme tuto otázku legalizace protahovat, tím déle budou pacienti oficiálně trpět a nelegálně si pěstovat konopí na zahrádce, jen proto, aby si ulevili od bolesti. K léčbě konopím se momentálně přiklání 80% lidí z celé České republiky. A od nového roku budeme mít dokonce částečnou legalizaci. Marihuana se objeví v lékárnách !

Výsledek obrázku pro marihuana

Rozmanité využití

Již od nepaměti se konopí pěstovalo pro léčitelské účely. Jeden z nejstarších herbářů čínského císaře je dokonce starý 5 000 let. Traduje se, že cannabis se začalo pěstovat ve Střední Asii a postupem času doputovalo do celého světa. Používalo se hlavně proti nespavosti, revmatismu, zácpě, ale i pro stavy úzkosti a deprese.  Své kořeny má zapuštěné v nejednom celosvětově známém léčitelství. O vlastnosti této rostliny se opírá ayurvedské lékařství, které využívá konopné látky v boji proti žloutence, alkoholismu, impotenci, zažívacím problémům. Ve všech odvětvích alternativní medicíny se konopí využívá jako tonikum nebo afrodisiakum.

Léčivá konopná mast

Z konopí se vytváří velice žádaná a účinná mast, která má protizánětlivé účinky a navíc i antivirální. Napomáhá v boji proti velice nepříjemné lupence, která obtěžuje nemalou část populace a pořád na ní není stoprocentní lék. Navíc má analgetické účinky, jinak řečeno tlumí bolest. Konopná mast je všestranným lékem, jenž dokáže uvolnit od palčivé bolesti kloubů, až po popáleniny.

  •          Spáleniny – Pokud se doma v kuchyni popálíte vařící vodou, neprodleně začněte chladit studenou vodou a potřete si místo silnou vrstvou konopné       masti. Po vstřebání namažte ještě jednou.
  •          Napomáhá hojit ekzémy, oděrky, boláky, akné, zarostlé nehty, kuří oka, opary, bílé plísně.
  •          Skvěle odstraňuje zatuhlost svalstva a zablokované krční partie. Působí okamžitě.
  •          V neposlední řadě má positivní účinky na hemeroidy, tlumí projevy menstruace, je skvělým podpůrným lékem při zeleném zákalu. Uvolňuje dýchací cesty, odstraňuje bolest v krku.

Marihuana by vydala na celou knihu. Jde o královnu mezi bylinami a svými léčivými účinky stále překvapuje jak lékaře, tak mnohé pacienty. Konopnou mast aplikujte pouze na dobře očištěnou a vyschlou pokožkou, teď se jedná o případ tržných a krvácejících ran. Mast by neměla přijít do bezprostředního styku s krevním oběhem. Pokud jste se rozhodli léčit lupénku, tak se nelekněte prvotních příznaků, které lupénku jako by ještě více z horší. Jde o známku hojení a po dvou až třech dnech se dá sama na ústup.

 

Do lékárny pro marihuanu od roku 2012

Od roku 2012 se můžeme těšit na částečnou legalizaci lékařské marihuany. Bude totiž na předpis k dostání v lékárnách. 

Z lékařských účelů jsou nejvýznamější následující druhy marihuany: 

  • Články z kategorie Recepty, návody, tipy & triky mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 09/03/11