Konopný med

Je libo "konomed"?

40 letý francouzský včelař jménem Nicolas vytrénoval svoje včely na sběr medu z konopí. Zkoušel to ale roky. Začínal v roce 2006, ale první med z konopí se mu podařilo vyrobit až po 7 letech. 

Jeho úspěch mu ale nepřinesl jen slušnou základnu fanoušků. Francie, kde žije, je stále poměrně zatvrzelá k léčebnému konopí a bylo by pro něj lepší odstěhovat se do přívětivějších zemí jako Španělsko. 

Sám včelař, začal konopí užívat už v mládí, protože trpěl hyperaktivitou a byl lékaři považován za nezvladatelného. Včely sbírají med z modelu California Orange

Včelař nazval svůj med doslova "Konomed".

Účinek jako joint

Med obsahuje jak THC tak CBD. Má tak stejné účinky jako přímá konzumace, třeba v pečivu, mléce. 

Účinky ale mírně mění ezymy, které včely produkují. Konopný med má lepší účinky proti bakteriím, mikrobům a houbám

Oproti klasickému medu má konopný med lehkou konopnou vůni i chuť. Barva se liší várka od várky, obvykle je tmavě žlutá až nazelenalá.

Plástev s konopným medem

Včely ukládají med do pláství.

Vybíravé včely

Není lehké naučit včely létat na konopí. Nedařilo se to se všemi genetikami. Jedna z úspěšných várek medu byla z genetiky California Orange od seedbanky Dutch Passion.  

Pro včely není sběr z konopí nijak negativní. Na jejich jednodušší těla totiž kanabioidy nijak neúčinkují. 

Med z konopí má mírně nazelenalou barvu.

Barva medu se mění podle várky v odstínech zeleno-žluté.

Foto a video : zdroj Nicolas Trainerbees

Zboží k článku

  • Články z kategorie Recepty, návody, tipy & triky mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 04/08/16