Medové Konopí

Včelí med je ne nadarmo nazýván super jídlem. Je to přírodní sladidlo s téměř neomezenou trvanlivostí (pokud je správně uskladněn), které má vynikající léčebné, nutriční a proti alergenní vlastnosti.

Kdo by odolal toastům s medem nebo medovému čaji či kávě, pokud možno přímo s pravým konopným medem. (Více zde)

Dnes se podíváme na odrůdy léčebného konopí, které díky svému terpenovému profilu chutnají po medu. 

Nebula

Původní Nebula byla vyšlechtěna semennou bankou Paradise Seeds v roce 1996. Tato rostlina, nazývaná také jako "Honey pot" právě pro svou sladce medovou příchuť,  je známá pro své třpytivé palice doslova oblepené pryskyřicí. Tento populární hybrid přináší jak silný fyzický tak antidepresivní účinek. Pro pacienty, kteří hledají úlevu od nespavosti a zároveň alternativum pro antidepresiva je tedy tato odrůda naprosto ideální volbou.

Pro svou zhruba 9 týdenní dobu květu a lechtavou medovou chuť si Nebula vysloužila 3. místo v Cannabis cupu High Times magazínu v roce 1999, 2. místo v roce 2005 a konečně 1. místo v španělském Copa La Bella Flor Spain in 2005.

Medové sladké konopí

Sweet Tooth

Další z odrůd, které voní a chutnají po medu je příhodně pojmenovaný Sweet Tooth (česky Sladký, či "mlsný zub). Tato geneticky dominantní indica je velmi oblíbená pro svůj terpenový profil vyznačující se převážně myrcenem (který působí analgeticky a sedativně) a linaloolem (který působí zejména proti úzkostem). Jednou z výhod této odrůdy je také velmi krátká doba květu pohybující se od 6 do 7 týdnů.

Na konci zrání na Vás budou čekat krystalické palice,vyznačující se svým sladkým aroma s citrusovým podbarvením. Pacienti užívající tuto odrůdu si chválí zejména její sedativní účinky vhodné pro boj s nespavostí

Medové sladké konopí

Cream Caramel

Další odrůdou z geneticky indické linky je Cream Caramel, známý pro svou karamelově sladkou příchuť a vůni. Tento kříženec mezi BlueBlack, Maple Leaf Indica a White Rhino, jejíž květy jsou v ideálních podmínkách doslova zabaleny v THC nabité pryskyřici, tudíž jsou dokonalou medicínou pro pacienty, kteří mají problémy s nespavostí, ale také chronickou bolestí či depresemi

Originální Cream Caramel od Sweet seeds seženete na našem e-shopu. K dostání je u nás i Cream Caramel Fast version - NE-samonakvétací feminizovaná verze populární pro svůj ultra-rychlý rozkvět a také samonakvétácí verze Cream Caramel Auto.

Medové sladké konopí

A co Vy, naši čtenáři? Už máte některou z medových odrůd ve Vaší sbírce?  Podělte se s námi o Vaše názory a zkušenosti v sekci komentářů!

O čem píšeme

  • Články z kategorie Aktuální témata, THC a CBD, Semenné banky mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 10/14/16