Alkohol Vs Konopí

  • Vědci označují léčebné konopí jako 114x bezpečnější drogu než alkohol
  • Léčebné konopí se objevuje na absolutně poslední příčce nebezpečnosti drog

"První seznámení s konopím pro mě v podstatě znamenalo naprostý rozchod s mým dlouhodobým partnerem, alkoholem.

Rozlomení mého vztahu s alkoholem nebylo zprvu vůbec úmyslné, bylo jen následkem objevení něčeho, co mi poskytovalo podobný typ úlevy od stresu a to bez zbytečných vedlejších účinků, ztráty kontroly a kocoviny. Zatímco alkohol mi nabízel únik od nechtěných smyslů, konopí mě naopak naučilo vnímat a ocenit co nejvíce smyslových vjemů a senzací. Probudilo ve mě dlouho ztracenou kreativitu, smysluplnou společenskost a navíc mne přimělo lépe se starat o své fyzické tělo.

Jak že je možné, že jsem tuto novou dokonalou partnerku potkala až teď? Jednoduše řečeno, společenské stigma mne drželo od konopí dál a já zkrátka věřila, že alkohol je rozumnější volba." píše autorka článku "How Cannabis Can Help You Cut Back on Alcohol and Live Healthier"  Bailey Rahn na oficiálním blogu Leafly.

Konopná očista

Autorka článku dále zmiňuje knihu "Coming Clean with Cannabis", která pojednává právě o stigmatu spojeném s konopím a o tom jak tato kontroverzní přírodní anomálie dokáže pozitivně ovlivnit životní dráhu člověka.

"Když jsem mluvila s Jane West a Kristen Williams, autory této elektronicky vydané knihy, začalo mi být jasné, že můj příběh je zřejmě příběhem mnoha ostatních lidí. 'Když jsem před pár lety konečně dal konopí šanci, uvědomil jsem si jak mnoho lidí je naprosto dezinformováno ohledně účinků této rostliny a jak moc z nás si neuvědomuje její potenciální přínos.' říká Kristen. 'Doufám, že tato kniha dokáže pozitivním způsobem změnit postoj lidí vůči této rostlině a možná se tak dostane do života více z nich způsobem, který jejich život obohatí a vylepší.'

Alkohol Vs Konopí

Alkohol Vs Konopí

Výsledky nového výzkumu hodnotícího nebezpečnost jednotlivých rekreačních drog možná překvapí málokteré z vás. Léčebné konopí se co se nebezpečnosti týče umístilo, světe div se, na úplně poslední příčce. Co už je však vcelku zarážející je, že na prvním místě se jako nejefektivnější zabiják lidského těla umístil alkohol.

Přesněji řečeno, výzkumníci vyhodnotili léčebné konopí jako 114x bezpečnější drogu než alkohol, který se v kolonce "vysoké riziko" objevil bok po boku s drogami jako je heroin nebo kokain. Do kolonky "střední risk" výzkumníci zasadili drogy jako je MDMA (extáze) a pervitin.

Toto vědecké rozdělení drog podle rizika však bohužel nemá nic společného s tím, jak jsou tyto látky hodnoceny vládami mnoha dnešních zemí. Co myslíte, zaslouží si léčebné konopí stát bok po boku s drogami jako je heroin a pervitin, zatímco alkohol je plně legální?

V dnešní době snad již věda nemůže být jasnější. Máme tady přímé důkazy svědčící o tom, že je konopí mnohonásobně méně škodlivé než alkohol a další drogy. Navíc, stále rostoucí zásoba studií prokazuje léčebné účinky konopí na nemoci jako je epilepsie, Crohnova nemoc, deprese, bolesti, fibromyalgie, roztroušená skleróza, Alzheimerova choroba, nevolnost, nespavost, rakovina, srpkovitá anémie a mnoho dalších.

 

A co Vy, naši čtenáři? Co si myslíte o alkoholu a konopí a kterou z těchto dvou látek upřednostňujete? Podělte se s námi o vaše názory a zkušenosti v sekci komentářů!

 

Zdroje: leafly.com cannabisnow 

Obrázky: ytimg.com itvscience.com 

O čem píšeme

  • Články z kategorie Studie CBD, Alkoholismus mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 11/29/16