Léčba Lupusu pomocí konopí

  • Neoficiální zdroje potvrzují efektivnost konopí v případě léčby Lupusu

 

Lupus je autoimunitní onemocnění, které způsobuje zánět v různých částech těla, nejčastěji v kloubech, na kůži, ledvinách a mozku. Nejčastější formour lupusu je takzvaný systémový Lupus (Systemic Lupus Erythematosus (SLE), který postihuje více orgánů naráz.

Fakt, že se jedná o autoimunitní poruchu v podstatě znamená, že vaše tělo začne bojovat samo proti sobě. Zdravá tkáň je tak tělem považována za tkáň napadenou bakteriemi a virusy, proti kterým je nutno nasadit protilátky (imunoglobulin).

Výsledkem toho je u pacientů nejčastěji chronická bolest, poškození tkání, otoky a mnoho dalších symptomů, které se liší podle daného jedince. Na lupus dodnes nebyl vyvinut žádný efektivní lék, příznaky této nemoci se pouze mírní pomocí léků na předpis, přičemž mnoho z nich způsobuje nepříjemné vedlejší účinky (které se dále léčí pomocí...dalších léků na předpis).

Dnes se podíváme na případ pacienty Angie, narozené a vychované ve státě Oklahoma, USA. Angie se kvůli boji s lupusem přestěhovala do Kalifornie, kde je chráněna zákonem o legálním, léčebném užití konopí (dnes již schváleno i rekreační užití). K tomuto rozhodnutí došla z prostého důvodu: zjistila, že jí léčebné konopí pomáhá mnohem lépe, než imunosupresiva a steroidy, které ji byly na léčbu předepsány.

"Rozhodla jsem se léčit pomocí konopí, protože do té doby jsem byla na methotrexátu. Léčba methotrexátem u mě nakonec dopadla plicní fibrózou." (plicní fibróza je pouze jedním z mnoha možných vedlejších účinků tohoto léku)

Lupus léčebý konopím

Navíc, lupus může být přímo způsoben jinými léky, předepisovanými na jiné nemoci a postižení (zhruba 400 běžně předepisovanými léčivy). Lupus vyvolaný léky je dalším z mnoha typů této nemoci, jako například Lupus Nephritis postihující ledviny nebo Kožní lupus, který často tvoří typicky motýlkový obrys okolo oblasti nosu.

Protizánětlivé a bolest tlumící vlastnosti jsou typické pro léčebné konopí, tudíž je léčba lupusu konopím nasnadě. "Zatím to vypadá, že použití konopí je jedinou efektivní a zároveň bezpečnou formou léčby." říku Angie. "Klíčem k úspěchu je použití odrůd s vysokým obsahem CBD, které aplikuji orálně.

Aplikace formou CBD kapslí je nejúčinnější, avšak často obtížně dostupnou formou léčby." Angie také využívá odšťavňování čerstvých částí rostlin léčebného konopí bohatých na CBD ze své vlastní zahrádky. (Více v článku Léčebné Kanabinoidy 3: THCA).

Stejně jako u mnoha dalších nemocí, které lze úspěšně léčit konopím nám i v případě lupusu chybí důkazy oficiálních studií, které by prokázali jeho opravdovou efektivnost. Příběh Angie je však jen jedním z mnoha neoficiálních důkazů o tom, jak účinné dokáže léčebné konopí být.

 

A co Vy, naši čtenáři? Máte zkušenost s lupusem a jeho léčbou konopím? Podělte se s námi o Vaše názory a zkušenosti v sekci komentářů!

Zdroje: leafly.com

Obrázky: cdn.wallpapersafari cdn.wallpapersafari

Zboží k článku

  • Články z kategorie Léčebné využití mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 11/30/16