4 Nejoblíbenější odrůdy KUSH

  • Původní Kush pochází z oblasti pohoří Hindu Kush
  • Veškeré pravé Kush odrůdy mají kořeny v Hindu Kushi
  • Kush je odrůda celosvětově velmi populární, s vynikajicími léčebnými účinky

Druhy léčebného konopí se nejčastěji klasifikují podle morfologického rozdělení na konopí seté (sativa), konopí indické (indica) a konopí rumištní. Konopí se však také často rozděluje podle "streetových" populárních názvu jako je Kush, Haze nebo Purple. Tyto   termíny potom rozdělují cannabis zejména podle charakteristické chuti, aroma, vůně, účinku, vzhledu a/nebo geografického výskytu.

Konopí Kush - co ho charakterizuje?

Veškeré varianty pravého Kush cannabisu jsou potomky původní Hindu Kush odrůdy, pocházející ze stejně pojmenovaného pohoří nacházejícího ze v Afghánistánu a severozápadním Pákistánu. Pohoří Hindu Kush navíc patří k jedněm z mála oblastí, kde konopí roste nativně.

Pokud má odrůda základnu v genetice Kush, je možné očekávat následující vlastnosti:

  • Vzhled: Vaše rostlina bude mít palice hluboce zeleného zbarvení, zatímco listy mohou mít až fialový nádech. Pestíky (chlupy) jsou oranžové, bronzové nebo až rezavé. Palice bývají při správných podmínkách hutné, podsadité  a rostou na nízké ale zato velmi husté základně rostliny.
  • Vůně: Aroma se může lišit podle výsledného terpenového spektra. Vyskytnout se může vůně zemitá, květinová, ostrá, jehličnanu, čerstvého ovoce, hašiše, citrusu a bylinek. Výslednou chuť nejvíce ovlivní pěstební podmínky a doba sklizení vaší rostliny.
  • Chuť: Výpary nebo kouř této odrůdy by měly chutnat krásně bylinkově s nádechy grepu, květin, citronu a zeminy.
  • Účinek: Kushovité odrůdy většinou kolísají někde mezi 50/50 hybridem a dominantní indikou. Typický je pro Kush velmi těžký a sedativní účinek. Kříženci OG Kushe jsou potom typicky sedativní ale zároveň působí podle uživatelů velmi euforicky. Kush je celkově považován za velmi "meditativní" typ cannabisu - typické jsou pro něj introspektivní stavy a neobvyklé myšlenkové pochody.

Pamatujme však, že výše popsané vlastnosti se mohou lišit "Kush od Kushe". Výsledný efekt, chuť a vůni Kushe nejvíce ovlivní pěstební podmínky a doba sklizení rostliny. Započítat se však musí také unikátní "genetický projev" neboli fenotyp každé z rostlin.

Kush Hindu Master Bubba Purple

Nejlepší Kush odrůdy

1. OG Kush

OG Kush, zajisté absolutně nejslavnější z Kushovitých odrůd, se pohybuje někde na pomezí dominantní indiky. Své popularity se tento strain těší jak mezi pacienty, tak mezi rekreačními uživateli - jeho utišující schopnosti se hodí například proti nespavosti, přičemž jeho psychicky povznášející účinek zajisté ocení osoby trpící na určité formy deprese či úzkosti.

2. Bubba Kush

Bubba Kush je tou pravou volbou pokud vás zajímá hlavně účinek sedativní - uživatelé této odrůdy často popisují pocit absolutního, avšak příjemného ztěžknutí všech končetin, což je vhodné pro chvíle relaxace nebo léčebně proti chronické bolesti. Bubba Kush je známý i pro své apetit podporující účinky - lidé, kteří trpí nechutenstvím v něm tedy zajisté najdou dobrého pomocníka. Jen pozor na dávkování, aby jste neusnuli na půl cesty k ledničce.

3. Purple Kush

Purple Kush je stejně jako Bubba Kush ze spektra dominantní indiky. Hlavním rozdílem je však jeho výsledná, hutně fialová barva a také zemitě-grepová chuť.

4. Master Kush

A nakonec musíme zmínit neopomenutelný Master Kush, který je přímým potomkem Hindu Kushe, po kterém také zdědil většinu charakteristických vlastností. Se svým, jak pro pacienty tak rekreační uživatele, prospěšným antidepresivním, sedativním a euforickým účinkem je Master Kush rozhodně hoden svého jména.

Pamatujme však také na to, že výše zmíněné popisky účinků, vůní a barev se mohou lišit jak individuálně rostlinu od rostliny, tak subjektivně člověk od člověka. Experimentujte tedy podle vlastního uvážení.

Jaká je vaše oblíbená varianta konopí Kush? Podělte se s námi v komentářích!

 

 

O čem píšeme

  • Články z kategorie Konopí indica, Konopí sativa, Semenné banky mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 02/20/17