6 Tipů, jak poznat kvalitní Léčebné Konopí

  • V následujícím článku se dozvíte pár tipů o tom, jak poznat a vybrat to pravé léčebné konopí právě pro vás v případě, že vybíráte již hotový produkt připravený k spotřebě.
  • Tipy v tomto článku pochází od profesionální obsluhy pobočky vydávající léčebné konopí v americkém státu Washington, kde je konopí již legální pro zdravotní i rekreační účely.

“Jako takzvaný budtender (spojení anglického slovíčka “bud“, tedy palice konopí, a barman “bartender“) jsem zodpovědná za to, abych vám co nejlépe vypomohla vybrat odrůdu konopí na základě vašich momentálních potřeb a předností. Můžete si mě představit zhruba jako someliérku (bez uniformy), která vám místo vína pomáhá vybrat odrůdu konopí přesně podle vašich představ.

Jako budtender se snažím vyzkoušet pokud možno co nejvíce produktů a znát tak důkladně celkovou nabídku odrůd a značek v mém obchodě. Díky tomu jsem vyvinula svoji vlastní techniku koštování konopí, kterou používám jak k určení kvality produktu, tak k nalezení té správné odrůdy pro mě osobně. 

1. Koštujte s čistou hlavou

Tato rada některým možná přijde triviální, o to je však důležitější ji zmínit –abyste opravdu poznali jaké vlastnosti daná odrůda má, je zapotřebí střízlivosti a celkové mentální svěžesti. Osobně implementuji testování nových produktů do mého každodenního “rituálu“ po návratu z práce nebo testuji čerstvě z rána ve volných dnech.

Testování nových produktů a odrůd s čistou hlavou je podle mě naprostým základem v případě, že chcete prozkoumat všechny vlastnosti a účinky alespoň s nějakou přesností.

2. Používejte čistou dýmku

Chuť je u léčebného konopí dost možná stejně důležitá, jako jeho účinek (chuť přímo ovlivňuje účinek díky působení terpenů), použití čistého “nářadí“ je tedy rovněž velmi důležité. Jako absolutní minimum byste měli mít například čistou vodu v bongu nebo dýmce na extrakty. Pokud je můj nástroj čistý a první potáhnutí nechutná dobře, vím, že je to kvalitou produktu a ne mojí dýmkou.

kvalita konopí

3. Pozorujte, jak daná odrůda působí na plíce

Je všeobecně známo, že léčebné konopí dokáže při větších potáhnutích rozkašlat většinu z nás. Pokud se však přistihnete, že vás nějaká odrůda při potáhnutí vyloženě dáví, je třeba se pozastavit. Jistě, stále jsou zde ti, kteří věří, že “aby ses odpálil, musíš se zakašlat“, pamatujte však, že mezi kašlem a dávením je rozdíl.

Za kvalitní model léčebného konopí považuji takový, který je i při větších potáhnutích celkově mírný na plíce a nesvíjím se po něm několik minut v záchvatu kašle.

4. Vyzkoušejte, jak působí pouze jeden hit

Namísto vykouření celé dýmky naráz nebo celého jointu vyzkoušejte, jak působí pouze jeden, kvalitní hit. Tento způsob jsem si velice oblíbila, pomáhá mi totiž poznat jakou sílu a trvanlivost daná odrůda opravdu má. Za kvalitní odrůdu léčebného konopí osobně považuji takovou, u které cítím efekt pouze jednoho hitu déle než půl hodiny.

5. Sledujte barvu popela

Květy léčebného konopí, jehož půda byla před sklizením řádně propláchnuta a zbavena všech zbytkových solí a které bylo kvalitně “vycurováno“ vevzduchotěsných nádobách jsou ve výsledku zbaveny veškerého chlorofylu a vlhkosti, což z nich ve výsledku dělá mnohem jemnější a chutnější produkt. Takové konopí můžete, mimo jiné, rozeznat pomocí zbylého popela, který by měl být bílošedý. Pokud je zbylý popel černý, nebylo konopí správně zbaveno zbytkových živin.

6. Důvěřujte své intuici

Tento tip je posledním a podle mě zároveň tím absolutně nejdůležitějším. Každá odrůda bude na každou osobu působit alespoň trochu odlišně a to proto, že každý z nás má malinko jiný endokanabinoidní systém. Všechny tyto tipy vám sice pomohou vybrat si kvalitní konopí, tím absolutně nejdůležitějším je ale váš osobní instinkt."

 

Autor: Randi Wooten

Překlad: Filip Maral

Zdroje: leafly.com 

Zboží k článku

  • Články z kategorie Recepty, návody, tipy & triky mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 04/03/17