Marihuana AK-47

Odrůda AK–47 se řadí mezi „klasiku“. Byla vyšlechtěna v roce 1992 spojením Colombian, Mexican, Thai a Afghani, kdy výsledný hybrid byl 50:50 indica / sativa. Tato fifty fifty sativa nabídla to nejlepší z obou druhů cannabis. 

Název odrůdy AK–47 vznikl po prvním užití marihuany. Nájezd a stav přišel jako střela ze zbraně. AK 47 má tedy takový „speciální“ efekt, který se vykazuje jako „jednoúderná střela“. AK47 nemá nic společného s násilím, právě naopak je velmi vhodná pro léčebné účely. Indika v ní totiž zajišťuje dostatečně vysoké množství THC.

 

Slavné začátky pokračují

AK-47 vyhrála celkem 8 umístění na Cannabis Cupu během jednoho desetiletí, kdy už v roce 1999 ukázaly testy, že v sobě obsahuje 21,5% THC. Prvním úspěchem AK 47 vůbec bylo v roce 1994 na HTCC 2. místo v kategorii hydro. Na HTCC 2003 vyhrála taktéž 2. místo v kategorii Indica. Rostlinou roku 2003 ji určil časopis High Times v prosinci 2003. Vzpomenout můžeme taky ocenění v roce 2005 v kategorii Hašiš Plant.

 

 

AK 47 je nenáročný a dobře výnosný druh, velmi jednoduchý na pěstování. Výborný i pro úplné začátečníky. Možná proto se jeho obliba tak rozlehla.

Vydařenou kombinací aativy a indiky dorůstá AKčko střední výšky a vejde se proto i do indooru. Je znám rychlou produkcí kvalitní a vysoké úrody.

 

AK47 má docela krátkou periodu kvetení, produkuje kompaktní tvrdé palice, které nejsou moc olistěné, ale za to jsou pokryté nádhernými pryskyřičnými krystaly. AK-47 má dlouhotrvající a velice silný účinek indiky.

Další charakteristikou je silné aroma AK. Doba květu je mezi 53 až 64 dny. Doba květu i výnos se samozřejmě liší od seedbanky k seedbance. AK47 můžete najít třeba v nabídce Fair seeds nebo Sweet seeds.  

Spojením AK47 a dalších odrůd se tvoří spousta různých a výborných hybridů. Například „Jack 47“ je spojení Jacka Herera a AK-47. Jack 47 je velice výnosný kmen s opravdu skvělým účinkem. Jack 47 dociluje velkých palic s vysokým obnosem pryskyřice. Vůně a chuti této odrůdy jsou nasládlé, citrónové a jemně kadidlové.

O čem píšeme

  • Články z kategorie Konopí indica, Konopí sativa, Semenné banky mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 09/03/12