5 Odrůd konopí pro Energii a Soustředěnost

  • Mezi velmi povzbudivě působící odrůdy léčebného konopí patří například Strawberry Cough, Trainwreck, NYC Diesel, Durban Poison či Pineapple Express

Léčebné konopí disponuje širokosáhlým spektrem účinků a jako takové je schopno pomoci i proti únavě nebo mentální vyčerpanosti. Pro některé z osob trpících na častou letargii, způsobenou třeba stresem, depresí, fibromyalgií či problémy se spánkem, může být objev energeticky působících odrůd konopí doslova život měnícím momentem.

I v případě, že žádným z výše uvedených nešvarů netrpíte, je možné, že hledáte něco, co by dokázalo nahradit nebo obohatit ranní šálek kafe či nabudit před cvičením nebo delší procházkou v přírodě. Energetický, revitalizační efekt některých odrůd medicínského kanabisu je vědci nejčastěji připisován působení určitých druhů terpenů a specifického mixu kanabinoidů.

Většinou se jedná o odrůdy konopí setého (Sativa) či hybridů s dominancí sativy. Velmi energeticky působí také odrůdy s vysokým obsahem kanabidiolu (CBD). Než najdete tu pravou odrůdu přesně pro vás, je třeba malinko experimentovat.

V dnešním článku se podíváme na 5 energeticky působících odrůd, u kterých můžete svou honbu za nejlepší energetickou odrůdou léčebného konopí započít.

1. Strawberry Cough

Strawberry Cough (Jahodový Kašel) je odrůda známá hlavně pro své po jahodách vonící a chutnající terpenové spektrum, které při kouřené formě sice výborně chutná, ale svým silným „hitem“ dokáže překvapivě zaskočit i zkušenější uživatele. Tato vysoce potentní sativa s dodnes mysteriózní genetickou minulostí patří mezi velmi povzbudivé, energetické strainy. Uživatelé si nejčastěji vychvalují povzbudivé až euforické cerebrální efekty, které se hodí například jako pomůcka proti úzkostem či stresu.

Joshdecano27: Strawberry Cough jednoznačně patří k mým dlouhodobým favoritům. Určitě dobrá volba, pokud hledáte odrůdu vhodnou třeba na túry nebo venkovní aktivity. V nižších dávkách působí Strawberry Cough velmi povzbudivě na psychiku, s minimálním efektem na tělo. Vždy pocítím lepší soustředění, jsem povzbuzený a baví mě povídat si s ostatními. Ve vyšších dávkách má Strawberry Cough vysoce euforický efekt, zklidňuje celé tělo a osobně mi občas způsobuje podivuhodné, sluchové halucinace.“

2. Trainwreck

Trainwreck je velmi populární a zároveň velmi potentní, hybridní sativa. Odrůda vznikla kombinací Mexických a Thajských sativ se známou Afghani indikou. Aroma Trainwrecku je značně citrusové s nádechem čerstvé borovice. Účinkem je Trainwreck typicky povzbudivou sativou, která dokáže nakopnout mozkové závity vlnou kreativních myšlenek a zároveň příjemně pozvednout na duchu. Léčebně jsou efekty odrůdy Trainwreck účinné zejména pro léčbu artritidy, PTSD (posttraumatická depresivní porucha), migrény nebo hyperaktivity.

Weedsprin: „Trainwreck patří přesně mezi ty vzácné odrůdy, které jsou schopny změnit vaši perspektivu natolik, že ve výsledku změní celý váš život. Tahle sativa má prostě nezměrné množství výhod. Osobně jsem s Trainwreckem začal jako s odrůdou, kterou používám před tréninkem nebo běháním, pomáhá mi s výdrží. Navíc, skvěle se hodí pro podporu apetitu, zahnání únavy nebo špatné nálady. Poznámka pro pěstitele – Trainwreck je jedna z nejhezčích kytek, které jsem měl tu čest spatřit. Pokud ještě nemáte vstupenky, doporučuji co nejdříve přikoupit a nasednout s námi do vlaku.“

3. New York City Diesel

Dnes již dobře známý hybrid mexických a afghánských genetik, New York City Diesel, je 60% sativa oblíbená jak pro své limetkové aroma s nádechem grapefruitu, tak pro své mysl rozjařující účinky. Uživatelé si chválí zejména absenci paranoidních efektů a umocnění užitku ze sociálních aktivit. Zkrátka výborná odrůda pro veselé popovídání si s přáteli.

Deathlightbulb: „Na to, že je New York City Diesel natolik vybalancovaný hybrid, jsou jeho účinky až nezvykle energetické. První hit vždy působí jako čistý cerebrální ‚high‘. Citrusová vůně se závanem hutného paliva vám dost možná nadzvedne obočí. Pro mě osobně luxusní volba pro hraní her nebo práci na projektu. Navíc, i ve větších dávkách mi nezpůsobuje ani náznak paranoie nebo úzkosti! Terpenové spektrum taky stojí za zmínku: Myrcen: 6.1mg /g; Humulen: 1.3mg/g; Karyofylen: 1mg/g.“¨

4. Durban Poison

Když přijde řeč na odrůdy léčebného konopí s energetickým efektem, nelze nezmínit dnes již legendární Durban Poison. Jedná se o původní domorodou “landrace“ genetiku pocházející z jihoafrického města Durban. Durban Poison je vynikající volbou pro všechny, kteří hledají opravdu geneticky čistou, 100% sativu.

MrTibet: Durban Poison je něco jako konopné espresso. Jednoznačně ‚nejrychlejší‘ sativa, kterou jsem dosud poznal. Účinek není ani náznakem omamující či mysl zpomalující. Nabudí vás, odmlží váš pohled na svět a dodá celkově čistější pocit na duchu. Pokud jste však emociálně spíše dole, může na vás přijít pocit úzkosti nebo lehké paranoie. Hodí se perfektně pro jízdu na kole, běh, studování, čtení nebo pokec s přáteli.“

5. Pineapple Express

Pokud jste viděli film Travička zelená, tak je vám odrůda Pineapple Express určitě dobře známá. Název Ananasový expres si tento model zasluhuje zejména díky svému typicky tropickému aroma, které vám připomene mísy plné čerstvého ovoce. Hybrid Pineapple Express s dominancí sativy je podle uživatelů serveru Leafly výborný pro kreativní práci nebo aktivní odpoledne.

Pineapple4u: „Tento strain jsem si jednoduše zamiloval. Pokaždé, když se mi nechce do domácích prací, sahám po Ananasovém expresu. S touto odrůdou jsou i ty nejběžnější domácí práce naprosto pohodovou zábavou, při které se nemůžu ubránit průběžnému chichotání. Navíc, pod vlivem této odrůdy se cítím jako nějaký filozof a na mysl mi přichází všemožné nápady, o které se chci podělit s přáteli. Doporučuji!

*Veškeré informace v tomto článku jsou čistě orientačního charakteru. Za popsané účinky, vlastnosti odrůd a informace podané osobami na serveru Leafly neručíme.

O čem píšeme

Vydáno: 07/18/17