5 Odrůd Konopí proti Sociální Fobii a Úzkostem

  • Léčebné konopí je schopno pomoci i s problémy se socializací a mezilidským kontaktem. Dnes se podíváme na pár odrůd, které jsou k tomuto účelu ideální. 

Vztah mezi úzkostí a léčebným konopím není zrovna vztahem nejjednodušším. Některým osobám či pacientům může i jedno potáhnutí z kvalitní odrůdy doslova napuštěné kanabinoidem THC způsobit nepříjemné pocity nepohodlí, sociální úzkosti a v extrémních případech i paranoie. Jiným naopak občasná inhalace kouře plného léčebných kanabinoidů poskytuje pocit úlevy a snížení stresu.

Pokud jste jedním z těch, kteří zažívají po aplikaci konopí nepříjemné, úzkostné pocity, vřele vám doporučujeme prohlédnout si následující seznam odrůd, které tisíce uživatelů serveru Leafly hodnotí jako účinné proti sociální fobii a úzkosti. Pokud by vám i tak tyto odrůdy nevyhovovaly, je dost možné, že tou pravou volbou pro vás budou strainy s vysokým obsahem CBD.

Semínka všech odrůd z následujícího seznamu jsou dostupná v nabídce našeho e-shopu.

 

1. Euforia

Energetická sativa Euforia byla původně vyšlechtěna z originálních Skunk odrůd a to nikým jiným, než dnes již legendární seed bankou Dutch Passion. Nenechte se však zmást, dobře uzrálá Euforia i přes svůj genetický původ nezavání typickým odérem typu Skunk, její aroma je spíše nasládlé až květinové. Efekt této odrůdy většina uživatelů hodnotí jako vysoce energetický a zbavující pocitu neklidu či obav. Výborně se tedy může hodit právě proti sociálně-úzkostným poruchám.

Sandriitz: „Snažil jsem se najít lepší sativu, opravdu ano. Bohužel (nebo naštěstí?) jsem však kvalitnější sativní kouř nenašel. Euforia je přesně to, co vyjadřuje svahilská fráze ‚hakuna matata‘ – prostě klídek. Skvěle povzbudí náladu, takže pro chvíle melancholie nebo nechuti do života naprosto ideální. Úplně nejlepší je však Euforia pro chvíle strávené s přáteli, ještě jsem neviděl někoho po Euforii tak, aby neměl úsměv od ucha k uchu.“

odrůdy proti úzkosti konopí

2. Orange Bud

Odrůda s prapůvodními geny skunkových odrůd, vyšlechtěná v osmdesátých letech rovněž semennou bankou Dutch Passion, všemi oblíbená a na pěstování naprosto jednoduchá odrůda Orange Bud dnes již bezesporu patří do síně slávy všech legendárních strainů. Pro známou „oranžbádu“ jsou typické lesklými krystaly polepené palice, zdobené nezaměnitelně oranžovými trichomy.

Aroma Orange Bud je osobitě nektarinkového charakteru. Pěstovat se dá velmi snadně jak venku, tak uvnitř.

Anown: „Název mluví za vše – odrůda bohatá na chuť, vzhled, vůni a hlavně efekt, který vás provede aktivně kreativním dnem. Mírný, nijak přehnaný účinek je přesně tím, co si představuji, když přijde řeč na odrůdy pro každodenní užívání. Pokud máte namířeno na kafe, pivo, ven nebo dovnitř, prostě kamkoli, kde budete buďto s přáteli nebo sami vyvádět něco smysluplného, volte jako rostlinného pomocníka odrůdu Orange Bud.

3. Power Plant

Opět sativa pocházející od nikoho jiného, než od mistrů zahradníků z týmu Dutch Passion, zde máme odrůdu geneticky jihoafrického původu, odvážně zvanou Power Plant.

Power Plant nejen mocně roste, ale také zavání – pěstitelé by se měli připravit na opravdu silný odér připomínající koření a lesní dřevo. Mocný je také účinek, který je vhodný pro aktivní trávení volného času. Začátečníkům se však doporučují menší dávky, zejména kvůli často vysokému obsahu THC v této konopné varietě.

Comed-Ian: „Whoa, tomuhle říkám AKTIVNÍ kouř. Jakmile si dám Power Plant, okamžitě mě to žene vyčistit si pokoj nebo se jít projet na kole. Pokud se nudíte nebo chcete obohatit chvilky strávené s přáteli, Power Plant poskytne dost možná právě to, co je třeba. Rozhodně neužívat před spaním, přes den díky této odrůdě však klidně můžete snížit dávky kafe.“

odrůdy pro konopí pro energii

4. Ice Cream

Pro změnu geneticky dominantnější indika Ice Cream je hybridní odrůdou vyšlechtěnou zahradníky z banky Paradise Seedskterá chutná a voní právě podobně jako zmrzlina. Jaká zmrzlina? To už záleží na terpenovém spektru individuálních rostlin. Díky vzhledu, rychlému růstu, aroma a vyváženému účinku dnes Ice Cream patří mezi jedny z nejoblíbenějších hybridů.

Jawa: „Vykouřili jsme s bandou kamarádů asi jeden blunt v lese. O 10 minut později nám bylo jasné, že jsme se ocitli v Pánovi prstenů. Nezapomenutelný den.“

5. Early Girl

Opět jedna z legend s kořeny sahajícími až do osmdesátých let, indika Early girl patří mezi lenivěji působící strainy, uživatelé si však zároveň chválí výsledný pocit psychické pohody a klidu. Vhodné pro okořenění například sledování filmů či seriálů s rodinou nebo přáteli.

Whitelotus214: „Tenhle strain z ničeho nic totálně přehodil rovnováhu našeho posezení. Všichni okolo se najednou pustili do žhavé debaty okolo stále se měnícího tématu.“

*Veškeré informace v tomto článku jsou čistě orientačního charakteru. Za popsané účinky, vlastnosti odrůd a informace podané osobami na serveru Leafly neručíme.

O čem píšeme

  • Články z kategorie CBD a Úzkost/Stress, THC a CBD, Semenné banky mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 08/21/17