„Končím s hulením“ aneb pauza od konopí

  • Pauza od konopí může být prospěšná pro tělo i psychiku jedince
  • Restart tolerance pomůže obnovit blahodárné působení kanabinoidních látek

Užíváte konopí už nějakou dobu v kuse a říkáte si, že je možná nejvyšší čas na chvíli vysadit? Žádný strach, nejste sami. Dost možná vám připadá, že na vás medicínský kanabis přestává působit a kýžených efektů je čím dál těžší dosáhnout. Pokud máte pocit, že je váš mozek tak nějak v konopné mlze, je nejspíše načase malinko pozměnit vaši každodenní rutinu.

Nehledě na vaše osobní důvody, pauza od konopí a restartování tolerance těla je prospěšná pro každého z nás.

Pauza od užívání léčebného kanabisu však může být ve výsledku pro některé z nás náročnější, než se zprvu zdá.“

V následujícím článku se podíváme na 5 základních pravidel, které je třeba dodržet za účelem úspěšného vysazení konopí a snížení vaší tolerance zpátky na základní úroveň.

1. Uznejte, že pro vás vysazení konopí nebude jednoduché

Všichni si sami sobě rádi potvrzujeme, že konopí můžeme vysadit kdykoli a bez jakýchkoli problémů. Pravdou však je, že pokud se pokusíte vysadit naprosto cokoliv, co je součástí vašich každodenních rituálů, ve výsledku se s nejvyšší pravděpodobností dostaví alespoň nějaké abstinenční příznaky. To se týká pití, stravovacích návyků, cesty, kterou chodíte do práce i lidí se kterými denně mluvíte.

Po pár dnech bez THC se dost možná sami sebe přistihnete s myšlenkovým pochodem v hlavě typu: „…hmmm, co kdybych si zapálil jen kousek z toho nachystaného bongu? Nemusím přece vykouřit celý kotel, stačí třeba jen zapálit kousek z rožku…“

Fyzicky se nijak hůře cítit nebudete, ale s klidem bychom si vsadili, že si na konopí vzpomenete během pauzy minimálně jednou za hodinu. Po čtrnácti dnech abstinence by mělo být vše v pořádku a vaše chutě by se měli ustálit. Počítejte však s tím, že první dva týdny mohou být krušné.2. Zbavte se konopí

Ať už se rozhodnete využít své zásoby do posledního špetku, nebo jednoduše rozdat veškerou bylinnou zásobu mezi své soukmenovce, zkrátka se nějak zbavte veškerého konopí, které máte momentálně ve svém vlastnictví. Nejspíše vás napadne nechat si něco pro jistotu a pro přípravu na onen slavný den, kdy se k užívání vrátíte, pořádná pauza od konopí však vyžaduje přístup „sejde z očí, sejde z mysli“.

Pokud si necháte i tu nejmenší paličku, vězte, že během prvních pár příznaků chutí poběžíte do své spíže a vaše plánovaná pauza je tatam. Ušetřete si tedy tyto momenty sebe zklamání a zbavte se svých zásob důkladně, předem.

3. „Končím s hulením“ aneb pochlubte se přátelům

Dost možná máte přátele nebo léčící se soukmenovce, kteří vám čas od času s radostí nabídnou nějakou novou, kvalitní bylinnou medicínu na ozkoušení. Po dvou týdnech od vysazení konopí v jakékoli formě je vcelku jednoduché neužívat o samotě, při posezení s přáteli, kteří si v této léčivé bylině doslova libují je však odolat mnohem těžší. Celý proces bude mnohem snadnější, pokud své úmysly oznámíte přátelům předem a vyhnete se tak zbytečnému „lanaření“ z jejich strany.

4. Najděte si nový koníček

V případě, že jste byli schopni pod vlivem konopí strávit klidně půl dne a navíc stylem “lážo plážo“, měli byste si předem rozmyslet, jak vyplníte svůj nově uvolněný čas. Najděte si pokud možno nějakou novou, kreativní či aktivní zábavu. Začněte běhat nebo rovnou sprintovat (sprinty jsou mimochodem skvělé pro nakopnutí metabolismu a rychlé hubnutí), naučte se pracovat ve photoshopu nebo se začněte učit nový jazyk – začněte zkrátka dělat něco, za co vám vaše budoucí já bude moci poděkovat.

5. Soustřeďte se na svůj cíl a nepodléhejte pokušení

Předem si zvolte své deadline datum a prostě ho dodržte. Disciplína sebeovládání je velmi důležitá pro všechny aspekty života. Nadejdou momenty, kdy se na celou pauzu budete chtít vykašlat a začít znovu užívat. Nezklamte sebe sama a své předsevzetí dodržte tak, jak jste si ho naplánovali.

Hodně zdaru při konopné pauze, přátelé.

 

Autor: Dante Jordan

Překlad: Filip Maral

Zdroj: leafly.com

Obrázky: drugabuse.com amazonaws.com

Zboží k článku

  • Články z kategorie Novinky a soutěže mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 09/13/17