6 tipů, jak nekouřit léčebné konopí

  • Kouření léčebného konopí všem nesedí
  • Jsou zde i mnohé další metody aplikace, často zdravější a příjemnější

 

Zkuste vzpomenout na váš první zážitek s kouřením “marihuany“. Valné většině z vás se dost pravděpodobně vybaví překvapivé pálení v krku, naprostá neschopnost odhadnout, kolik kouře do sebe vtáhnout a dost možná i následný, nečekaně dusivý kašel… jak nostalgické. Pro vás konopné veterány se jedná o úsměvně živé vzpomínky, pro některé ze začátečníků je to však stále tvrdá realita.

Ne všem však inhalování dusivého kouře sedí a někteří z pacientů trpících na různé plicní poruchy tuto možnost konzumace ani nemohou brát v úvahu. Stigmatizovaný image kouření medicínského konopí je pro některé lidi tím posledním, co jim brání ve vyzkoušení tohoto bylinného léčiva, což se překvapivě týká i zemí, kde je již kanabis legální jak pro léčebné, tak rekreační účely.

Naštěstí je zde však celá řada způsobů, jak ke konzumaci této všestranně účinné byliny přistupovat s ohledem na vaše zdraví a osobní potřeby. Pro ty z vás, kteří nad konopnou léčbou přemýšlí a chtějí k ní přistoupit s co možná zdraví nejohleduplnějším přístupem, si v dnešním článku popíšeme 6 způsobů, jak užívat konopí bez kouření.

1. Vaporizace

Abyste do sebe dostali kýžené léčebné kanabinoidy, nemusíte nutně bylinky rovnou spalovat. Pokud se rozhodnete k vaporizaci, můžete kanabinoidy odpařovat a inhalovat tak chladné výpary plné kanabinoidních látek.Navíc, výpary z kvalitního vaporizéru bývají většinou mnohem chutnější, než kouř ze spalovaného, bylinného materiálu.

Pokud se pro tuto formu aplikace rozhodnete, můžete si v dnešní době již směle vybírat z všemožných vaporizačních aparátů, od stolních mašinek až po kapesní odpařovače, pomocí kterých si můžete své bylinky užívat kdekoli a kdykoli bude potřeba.2. Konopné poživatiny a pochutiny

Jednou z běžnějších alternativ ke kouření je konzumace konopí pomocí všemožných druhů poživatin obohacených o léčebné kanabinoidy. Ty můžete “vložit“ v podstatě do jakéhokoli jídla či tekutiny, která obsahuje máslo, tuky nebo jakékoli druhy olejů. Mezi aplikací konopí v kouřené formě a aplikací skrze trávicí trakt je však pár zásadních rozdílů, které se rozhodně vyplatí znát – doporučujeme prostudovat náš minulý článek „4 rozdíly mezi kouřením a pojídáním konopí“.

Pokud jste si těchto markantních rozdílů vědomi a chcete se do aplikace konopných pochutin pustit, můžete otestovat některé z našich sympatických receptů:
3. Konopné oleje a koncentráty

Konopné oleje jsou v podstatě jakékoli kanabinoidní koncentráty, které mohou být aplikovány orálně. Většinou jsou dostupné v kapslích nebo plastových aplikátorech a mohou se konzumovat libovolně s jídlem nebo pitím. U nás v nabídce jsou dostupné velice oblíbené 5 % CBD kapsle.

Stejně jako u konopných pochutin zde platí pravidlo dvakrát měř, jednou řež – dávka léčebných kanabinoidů podávaná orálně může mít nečekaně mocnější účinek.4. Konopné tinktury, kapky

Kanabinoidní, léčebné tinktury jsou v podstatě kanabinoidy v tekuté formě, extrahované pomocí alkoholu s možností aplikace kapáním rovnou pod jazyk. Na rozdíl od kanabinoidních olejů konopné tinktury působí okamžitě a jsou tak schopny pacientům poskytnout potřebnou úlevu v ten pravý čas. Pomocí kapek lze navíc mnohem lépe kontrolovat výslednou dávku.

“V naší nabídce si můžete vybrat z kvalitních CBDA a CBG kapek“


fénixovy kapky

 

5. Konopné mastičky

Povrchově se dá léčebné konopí aplikovat pomocí různých druhů balzámů a vodiček obohacených o medicínské kanabinoidy. Touto cestou nám může kanabis značně vypomoci s hojením ran, ulevit od bolesti nebo snížit zánět. Jednou z unikátních vlastností povrchově aplikovaného konopí je absence jakýchkoli účinků na psychiku, přičemž jsou zachovány léčebné vlastnosti. Pokud tedy potřebujete pomoci s příznaky určitých nemocí a zachovat čistou hlavu, budou se vám konopné mastičky určitě hodit.

6. Dabbing

Dabbing je čím dál více oblíbenou metodou aplikace léčebného konopí. Jedná se o takové venkovní odpařování konopných koncentrátů, pomocí přiložení na rozžhavenou násadu vodní dýmky, pomocí které uživatel inhaluje výsledný výpar. Tato metoda vypadá pro oko veřejnosti malinko drastická, pravdou však zůstává, že vedle valorizace se jedná o jeden z nejzdravějších způsobů aplikace léčebného konopí.

Dabbing se doporučuje spíše zkušenějším rekreačním uživatelům a pacientů, kteří potřebují aplikovat velkou dávku kanabinoidů naráz, pokud možno co nejrychleji.Autor: Bailey Rahn

Překlad: Filip Maral

Zdroj: leafly.com

O čem píšeme

  • Články z kategorie Aktuální témata mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 09/18/17