7 nejčastějších kondicí, které konopí okamžitě vyléčí

  • Léčebné konopí je možno využívat na stovky způsobů
  • Léčit se pomocí této byliny nemusí nutně závažné nemoci jako je epilepsie, ale i běžné poruchy jako je nespavost či pocity úzkost

Konopní nadšenci, ať už se jedná o pacienty či rekreační uživatele, všeobecně dobře ví, že je tato bylinka schopná pomoci s celou řadou běžně se vyskytujících nemocí. Nejenže je tedy léčebný kanabis schopný poskytnout pomoc při závažných onemocněních jako je epilepsie, HIV/AIDS, Hepatitis C, roztroušená skleróza nebo Alzheimerova choroba, hodí se výborně i do lékárniček těch z nás, kteří potřebují malinko pomoci třeba s nespavostí, migrénou, nevolností nebo nechuti k jídlu.

Dnes se podíváme na 9 nejběžnějších kondicí, se kterými dokáže léčebné konopí zatočit okamžitě.

1. Nespavost

Zřejmě tím absolutně nejčastějším nešvarem, kvůli kterému se lidé začnou na konopí obracet je klasická nespavost.

Léčebný kanabis typu Indica je za tímto účelem podle mnohých ideální. V článku “4 Odrůdy proti nespavosti, pro lepší spánek“ se dozvíte například o oblíbených odrůdách “uspávačkách“ jako je sympatická Sensi Star, unikátně aromatický Blue Cheese, hašišový Hash Plant nebo hluboce uklidňující Big Bud

Všeobecně se dá říci, že vám konopí dost možná pomůže usnout rychleji, spát déle a hlouběji. Navíc, raný výzkum institutu Frontiers in Psychology poukazuje na potenciál konopí jako pomoci pro zlepšení spánkové apnoe.

Jediným negativem je, že někteří z uživatelů během restartování své tolerance (Více v článku „‚Končím s hulením‘ aneb pauza od konopí“) trpí nespavostí znovu.


konopí marihuana

2. Hormonální nerovnováha

Výsledky studií poukazují také na schopnost kanabinoidů léčebného konopí stimulovat endokanabinoidní systém takovým způsobem, že doslova prodlužuje mládí některých žen a zahání symptomy menopauzy a premenstruačního syndromu.

Namísto hormonálních terapií tak mohou ženy raději vyzkoušet přírodní cestu, kterou je tato všestranně efektivní bylinka.

3. Migrény, bolest hlavy

Jedna z nejdůležitějších studií na toto téma byla zveřejněna v odborném časopise “Journal of Human Pharmacology and Drug Therapy“, kde vědci poukázali právě na schopnost konopí výborně zakročit v případě bolehlavů všeho druhu. Navíc, podle statistik kuřáci a uživatelé konopí trpí na migrény všeobecně méně, než osoby kanabis neužívající.

Proti tomuto nešvaru pomáhají kvalitně kanabinoidy THC i CBD, takže není problém vybírat z tisíců odrůd a přípravků. Ti, kdo potřebují co možná nejméně znatelný omamný efekt, mohou využít pouhé CBD, které pomáhá skoro stejně dobře jako kombinace obou kanabinoidů.

4. Nevolnost a nechuť k jídlu

Jak jsme již zmínili v článku “Léčebné konopí a chemoterapie“, kanabis je často vyhledáván právě pacienty trpícími na rakovinu. Jedním z vedlejších účinků chemoterapie je právě nevolnost a nechuť k jídlu. S takovými pocity však dokáže zatočit i pouhých pár potáhnutí z vaporizéru.

5. Bolest

Bolest neuropatická, chronická, svalová, lokalizovaná či bolest kloubní. Všechny tyto a mnohé další druhy bolestí jsou důvodem, proč je v dnešní době spousta lidí denně pod vlivem všemožných analgetik a prášků proti bolesti. Nejenže jsou však tyto léky nezdravé, často na nich vzniká závislost podobná závislosti na heroinu, o kterou asi mnoho z nás nestojí, no ne?

Účinné látky v konopí, tedy kanabinoidy, terpenoidy a flavonoidy jsou schopné svým synergickým účinkem na endokanabinoidní systém účinně a rychle pomoci. Z toho důvodu se dnes o konopí mluví jako o možném řešení “opiátové krize“, která je momentálně nejznatelnější ve Spojených státech.


konopí lék marihuana

6. Stres a úzkost

Hned po výše zmíněné nespavosti je léčebný kanabis vyhledáván jako pomůcka pro úlevu od stresu a úzkosti.

Léčebné konopí a jeho deriváty mají významný účinek na behaviorální a neurální funkce. Epidemiologické studie nám názorně ukazují, že užívání kanabisu mezi lidmi nejčastěji koření v jeho schopnosti snížit pocity stresu a úzkosti,“ zmiňuje Národní institut pro zdraví Spojených států.

Endokanabinoidní systém našich těl je mimo jiné zodpovědný také z regulaci pocitů psychické pohody a naopak, což z konopí a kanabinoidů jako je THC a CBD dělá skvělé kandidáty na efektivní, přírodní léčbu stresu i deprese.

7. Záněty a infekce močových cest

Tým z univerzity Wisconsin-Madison zjistil, že je léčebné konopí schopno pomoci se zánětlivostí močových cest, ledvin a také s frekvencí močení. „Naše data indikují, že je možné ovlivnit CB2 receptory pomocí kanabinoidů tak, aby bylo dosaženo snížení zánětů v oblasti močových cest.“

 

 

Autor: Delilah Butterfield

Překlad: Filip Maral

Zdroj: herb.co

O čem píšeme

Vydáno: 09/26/17