„Konopí mi uzdravilo hlavu“

  • Léčebné konopí prokazatelně působí příznivě v případě potřeby zotavení se z úrazů hlavy, například otřesů mozku
  • Užívání medicínského kanabisu má pozitivní vliv pokud je konzumováno preventivně (před úrazem hlavy) i jako následná léčba úrazu

Pokud jste četli předchozí článek „Konopí jako lék proti poranění mozku“, tak již víte, že je léčebné konopí schopno zabránit dlouhotrvajícím následkům při poranění hlavy: „… i pouze malá část dávky THC oproti běžné dávce v regulérním jointu podaná buď 7 dní před nebo až 3 dny po prodělaném úrazu hlavy dokáže nastartovat biochemické procesy mozku, které jsou nezbytné pro ochranu nervových buněk a jejich schopnosti zachovat normální kognitivní funkce.“

Zápasníci MMA o tom vědí své, například bratři Diazovi na léčebné CBD jako pomůcce pro zotavení se po zápase nedají dopustit. Dokonce i Světová Antidopingová Agentura od počátku roku 2018 odstraní léčivé CBD ze seznamu zakázaných látek. Vědomost o schopnosti konopí předcházet i léčit poranění hlavy se také jistě bude hodit průměrně 36 tisícům českých občanů, kteří si zranění hlavy každý rok způsobí.

Dnes se podíváme na příběh Liz Prucellové, americké studenty žurnalismu, která nešťastnou náhodou ke zranění mozku přišla a následně našla účinnou pomoc proti následkům právě v medicínském konopí.

konopí, účinky na mozek, zranění mozku, marihuana, léčba otřesů mozku, doplňky stravy, thc, cbd olej

„Zranění hlavy mi změnilo život“

„Psal se rok 2013 a já si vesele studovala program žurnalistiky na státní americké univerzitě. Psala jsem pro školní noviny, měla hromadu přátel a známých a cítila se jako na vrcholu světa. Jednoho obzvláště nudného dne jsem se okolo třetí odpoledne rozhodla, že si půjdu zaběhat. Po návratu na kolej mě napadlo, že by nebylo od věci trochu přerovnat věci a nábytek v mém pokoji.

Pěkně s klidem jsem si odsouvala nábytek sem a tam, třídila smetí od užitečných věcí a podobně. V mém uklízecím zápalu jsem (docela klasicky) stihla převrátit můj hrnek plný čaje a polít si veškeré učebnice, stůl, zem a všechno možné. Samozřejmě jsem se ihned pustila do utírání země a během hledění na mokrou zem mě, jakoby z jiné dimenze, práskla zezadu přes hlavu padající, sedmikilová bednička plná mých barev. V ten moment se můj život převrátil naruby.

7 kilo je zdánlivě málo ve srovnání s některými krapet drsnějšími příběhy o zranění hlavy (slyšeli jste o tom klukovi, kterému spojovací kolík z kolejí doslova prostřelil mozek a on přežil?!), ale bylo to dost na to, abych vypadla ze školy na celých 6 měsíců, jelikož jsem se nebyla schopná soustředit, zapamatovat si nové informace, psát, cvičit, mluvit s lidmi a už vůbec ne řídit. Bylo to dost na to, abych ztratila většinu přátel, protože jsem prostě už nebyla to, co dřív. Moje osobnost se obrátila o 180 stupňů. Konstantní deprese, časté změny nálad na pokraji bipolární poruchy. Sluneční brýle a sluchátka se staly mými nejlepšími přáteli, hlasité zvuky a světlo nejhoršími nepříteli.

Život se proměnil v noční můru takřka přes noc a já nevěděla, co si počít. Ještě horší bylo, když jsem si uvědomila, že to neví ani nikdo jiný. Vyhledala jsem pomoc od těch nejlepších neurologů v zemi, s jakými jsem se byl schopna spojit. Vždy mi bylo doporučeno vesměs to samé – odpočívat a brát některé z mnoha farmaceutik, ve kterých se doteď pořádně nevyznám. Po půl roce se mé symptomy zlepšily a já se odvážila vrátit se do školy. Hned první semestr jsem propadla ze všech předmětů a nikdo nechápal, co se mnou je. Do toho se přidala závislost na prášcích. Pocit absolutního dna byl dost silný. 

„Jednoho dne však přišel moment, který mi dodneška připadá tak trochu jako z pohádky. Po cestě do školy jsem potkala pár známých. Nesli s sebou lahvičku konopného oleje, kterou mi nabídli zadarmo na zkoušku, protože si byli vědomi, čím procházím.“

Rozhodla jsem se konopný olej vyzkoušet přesně na Nový rok. Hned na první dávku jsem otestovala asi tři kapky a můžu s klidem říct, že tak ‚zkouřená‘ jsem ještě v životě nebyla. Zajímavější je pro mě však následující den. Vzbudila jsem se a s překvapením zjistila, že je moje deprese tatam. Cítila jsem šťastnější, veselejší, silnější, zkrátka lepší. Od té doby beru konopný olej denně.

Tělo si na dávku tří kapek zvyklo rychle, takže jsem po chvíli ani necítila žádné psychoaktivní příznaky ‚zkouřenosti‘, nebo tak něco. Po asi třech měsících na konopném oleji jsem se zbavila všech prášků na předpis. Opustila mě deprese, úzkost, příznaky PTSD a můj mozek se dost rychle vrátil do normálu. Začala jsem znova číst nejdříve malé článečky, pomalu psát a nakonec číst i celé knihy. Myšlenky se mi zorganizovaly a k mému neuvěření jsem dnes i schopná v pohodě řídit.

Upřímně vám můžu říct, že jsem během tohoto období měla dost smíšené pocity. Štěstí střídal vztek a vztek úžas. Jak je možné, že mi tohle nikdo nedoporučil už dřív? Kolik lidí momentálně trpí na následky podobných zranění a jak dlouho? Přitom je dostupný lék, teď a tady.

Všechno tohle se událo asi před rokem, konopný olej užívám denně, dodnes. Změny nálad do jisté míry přetrvaly, pomocí konopného oleje však vše držím na uzdě a dokážu pěkně spokojeně fungovat v každodenním životě. Tento příběh chci vyslat do světa hlavně proto, aby se o mém úspěchu a hlavně o léčivých schopnostech konopného oleje dozvěděli i tisíce dalších, kterým může doslova zachránit život, stejně jako mně.

Konopný olej mě po úrazu mozku vyléčil mentálně, spirituálně, emocionálně i fyzicky. Pevně věřím, že zde mluvíme o něčem mnohem významnějším, než jen o nějakém ‚hulení pro zábavu‘.“

 

Zdroje: 
“How I Recovered From A Head Injury With The Help Of Cannabis Oil.” Reset.me, reset.me/personal-story/how-i-recovered-from-a-head-injury-with-the-help-of-cannabis-oil/.

Autor: Liz Purcell

Zboží k článku

  • Články z kategorie Léčebné využití mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 10/23/17