6 Způsobů, jak propojit Jógu s Léčebným Konopím

  • Praktikování jógy pod vlivem konopí je den ode dne populárnější
  • Před začátkem cvičení je třeba zvolit správnou odrůdu, způsob aplikace a dávku

Pro ty z vás, kteří jógu praktikují i pro ty, kteří přemýšlí, že by s ní začali, zde dnes máme pár tipů a triků zkušené jogíny, která na kombinaci jógy a léčebného konopí nedá dopustit.

Jóga, Konopí a VY

„Jako člověka, který se dlouhodobě zajímá o jógu i léčebné konopí, mě samozřejmě zajímá také to, jakým způsobem tyto dva fenomény propojit tak, aby bylo dosaženo co nejpřínosnějších výsledků. Honba za tím nejlepším receptem na konopnou jógu je pro mě nesmírně zábavná a jsem nadšená, že můžu tuto oblast žití a bytí prozkoumávat. Sdílením mých zážitků s širším publikem se snažím dosáhnout k lidem, kteří si chtějí obohatit a vylepšit nejen jejich jogínskou praxi, ale i rafinovat způsob, jakým přistupují k léčbě konopím.

„Kombinace jógy s konopím je mezi široce diversifikovanými komunitami praktikantů jógy dodnes kontroverzním tématem.

Většina jogínů se shoduje na tom, že je jóga praxí směřující ke snížení utrpení, ulehčení bytí a nalezení určité úrovně osvícení spojením mysli, těla i ducha. Někteří z praktikantů však tvrdí, že by mohlo konopí narušit čistotu mysli a soustředění, které je k dosažení jogínských cílů potřebné. Jiní zase nedají dopustit na zkušeně odměřené dávky konopných poživatin, ať už obohacených o CBD, THC nebo kombinací kanabinoidů, které jim pomáhají objevit jogínskou praxi hlouběji a bez běžných psychických bariér.

Ještě předtím, než tuto, dá se říci mocnou kombinaci, vyzkoušíte je však velmi důležité důkladně znát sám sebe jak pod vlivem konopí, tak při aktivním výkonu jógy. Pokud jste si jistí, že vám konopí pomáhá zklidnit mysl, přinést pocit relaxace a možná i určitým způsobem snížit vnímání bolesti v některých z částí těla, tak zbytek zůstává jen mezi vámi a matrací.

Zde je 6 základních bodů, na které je dobré myslet předtím, že zkombinujete jógu s léčebným konopím:

1. Balanc

Ještě předtím, než se posilněni konopím vypravíte do tělocvičny plné dalších lidí, vyzkoušejte si, jestli jste po své dávce konopí schopni zůstat v klidu a udržet rovnováhu jak mysli, tak těla. Pokud napoprvé vyprázdníte svůj vaporizér nebo třeba bongo plné kvalitního, léčebného kanabisu těsně před praxí, může se vám stát, že to zkrátka neustojíte a navíc sebou vezmete k zemi i pár kolegů z vedlejších matrací.

konopí, jóga, cvičení, odrůdy konopí pro cvičení

2. Dech

Aplikací léčebného konopí způsobem jako je kouření nebo vaporizace může dojít k dočasnému narušení správné schopnosti dýchání, která je u jógy naprosto esenciální. Pokud je právě tohle váš případ, zkuste si konopí aplikovat dříve a nechat plíce dostatečně odpočinout nebo úplně změnit aplikační metodu a přejít třeba na konopnou tinkturu. Pamatujte také na dostatečný přísun čerstvé vody.

3. Soustředění

V moment, kdy to přeženete a užijete větší dávku, než na kterou jste zvyklí, dost možná přestanete být schopni spolupracovat s instruktorem a soustředit na dané formy. Pokud je vaším gólem vyčištění mysli a zlepšení své jogínské praxe, určitě začněte s menšími dávkami a sami zjistěte, kde je vaše hranice. Pokud se přece jen začnete ztrácet, upevněte svou soustředěnost zpátky v dýchání, naslouchejte instruktorovi a vraťte se zpátky k plynulému cvičení.

4. Konopné pochutiny

Samozřejmě nemůžeme vynechat jedněmi milované, jinými obávané, konopné poživatiny. Celkovým cílem je v případě použití poživatin plných kanabinoidů správné načasování, dostatek praxe a vyrovnaná dávka.

Pamatujte, že jóga dokáže v mnoha případech efekt konopí zvýšit a zintenzivnit, takže je lepší začít raději s dávkou nižší.

konopí pro cvičení, marihuana při cvičení, jóga, dýchací cvičení, marihuana

5. Kouření či vaporizace květu

I když se kouření a vaporizace běžně nedoporučují kvůli narušení správného dýchání, výběrem specifické odrůd mnozí dosahují ideálního naladění právě pro jógu.Pokud si s jógou pojíte právě vůni a efekt určité, vámi oblíbené odrůdy konopí, pamatujte na rady z bodu 2.

6. Výběr odrůdy

Tím se dostáváme právě k výběru té nejlepší odrůdy konopí, která vám jógu pomůže zdravě obohatit. Při výběru odrůdy se musíte jednoduše spolehnout na své smysly.

Nikdo jiný, než vy sami, nedokáže posoudit, jestli vám sedne hluboce uklidňující Indika jako je třeba Blue Cheese, nebo euforií nabitá Sativa plná exotických terpenů jako je Chocolope. Některým také dost možná přijdou vhod léčebné CBD odrůdy, které nepůsobí natolik omamně.

Pokud s konopím teprve začínáte a přemýšlíte, jak vybrat tu správnou odrůdu, mrkněte třeba na článek „Konopí pro začátečníky aneb start do uvědomělé léčby“.

 

Zdroj: 
Fowler, Naomi. “Yoga, Cannabis, and You: 6 Best Practices for Pairing Yoga With Marijuana.” Leafly, 26 May 2017, www.leafly.com/news/health/yoga-cannabis-and-you-6-best-practices-for-pairing-yoga-with-mari.

Autor: Naomi Flower

O čem píšeme

  • Články z kategorie THC a CBD, Semenné banky mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 10/31/17