Nejsilnější Konopí Světa

  • Nejsilnější Konopí Světa
  • Chcete vědět, které modely léčebného konopí jsou bezkonkurenčně nejsilnější (měřeno obsahem THC) na celém světě?
  • Na tuto mnohými pokládanou otázku nám dnes odpoví profesionální konopná laboratoř ze státu Washington

Již několik desetiletí se skupinky profesionálních pěstitelů a šlechtitelů celého světa snaží přispívat do genetické banky léčebného konopí co možná nejlepšími, nejodolnějšíminejléčivějšími a v neposlední řadě nejsilnějšími modely a odrůdami.

Jaká odrůda medicínského konopí tedy stojí na frontové linii v boji o co největší obsah THC? Podle nejnovějších, oficiálních výsledků konopné laboratoře ze státu Washington na předním místě stojí „paranormální“ Ghost OG, vyšlechtěný z těch nejsilnějších rostlin legendárního, původního OG Kushe.

Pokud vás zajímají další z nejsilnějších odrůd světa, přeskočte na konec článku.

Divoké dítě OG Kushe – Ghost OG

Ghost OG je hybridním potomkem původního OG Kushe, který má (stejně jako Kush) docela mysteriózní původ, jehož historie je dost možná napsaná někde na prastarých stěnách některého z pěstitelsky zaměřených online fór. Dozvědět se tak můžete například ne zrovna věc objasňující přezdívku „otce“ Ghost OG – ORGNKID, jinými přezdívaný právě Ghost.

Historii této odrůdy zná málokdo, jméno Ghost OG je však již dnes mezi konopnými gurmány známé velice dobře, už jen díky celé řadě Cannabis Cupů, které tato odrůda vyhrála.

Ghost OG je při dodržení správných pěstebních podmínek schopné vyprodukovat květy totálně oblepené THC nabitou pryskyřicí. Právě kvůli obrovskému obsahu THC se tato odrůda nedoporučuje začátečníkům a je opravdu vyhrazená pro zkušené konopné senseie. Terpenové aroma této odrůdy není o nic méně ohromující – každému přičichujícímu doslova práskne do nosu vůně štiplavé, limonenové borovice.

OG Kush THC obsah

Obsah THC v odrůdě Ghost OG

Pokroky v laboratorním rozboru léčebného konopí nám dnes umožňují s naprostou přesností zjistit, jaký je obsah léčebných kanabinoidů v dané odrůdě. Konzumenti konopí, kteří hledají co největší potenci a sílu, se primárně poohlížejí po procentech THC. Dnes již sice víme, že je subjektivní efekt individuální odrůdy ovlivněn mimo THC také obsahem CBD, dalších kanabinoidů a zejména terpenů, procentuální podíl THC je stále hlavním měřítkem pro ty, kteří vyhledávají co nejmocnější účinek konopí.

V celkem nedávné minulosti se obsah THC ve veškerých dostupných odrůdách pohyboval do pouhých 10%. Dnes už se však, díky pokrokům v dostupných pěstebních technologiích a hlavně vysoce účinnému šlechtitelskému snažení semenných bank, obsah THC pohybuje velmi často mezi 10 až 20%, přičemž největší tahouni jedou i přes 20%. 

Ghost OG dosahuje až na ohromujících (a možná i ochromujících) 28%, což je číslo, které si můžete srovnat třeba s jedněmi z nejznámějších, konopných odrůd:

Odrůdy s největším obsahem THC

Mezi nejsilnější odrůdy, které mocné Ghost OG skoro dohnaly, patří například:

Odrůdy s obsahem THC přes 30%?

Dost možná jste na webu v různých žebříčcích výherců všemožných soutěží konopných odrůd viděli statistiky ukazující na odrůdy s obsahem THC daleko přes 30%.

V tomto případě je třeba pamatovat na to, že právě ve státě Washington bylo tento rok poukázáno na pár laboratoří, které úmyslně navýšili výsledky procentuálních poměrů THC, zřejmě kvůli komerčním důvodům. Výsledky v tomto článku pocházejí z prozatím jedné z nejdůvěryhodnějších laboratoří, zabývající se rozbory chemikálií v léčebném konopí.

Věc se má následovně: biologicky chemický strop pro možnou maximální produkci THC v rostlinách konopí se pohybuje okolo 30%. Pokud tedy někde zahlédnete výsledky chvástající se obsahem daleko přes 30%, můžete zůstat chladní a hlavně zdravě skeptičtí.

Prozatím tedy na tetrahydrokanabinolovém trůnu sedí Ghost OG. Žádný král však nevládne navěky a my se spolu s vámi zvědavě těšíme na budoucího „uchvatitele“ Ghost OG.

Zdroj: leafly.com

Autor:Bailey Rahn

Překlad: Filip Maral

Obrázky: ctmmjreview 5280courie

přidej komentář

Zboží k článku

Komentáře

Okomentuj příspěvek, přidej hodnotný komentář.

Přidat vlastní komentář


  • Články z kategorie Druhy a modely mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.