5 Triků, jak ušetřit peníze na „marihuanu“

  • 5 Triků, jak ušetřit peníze na „marihuanu“
  • Ať už jste rekreačním uživatelem nebo pacientem, který léčebné konopí užívá na denní bázi, docela určitě vás tento řekněme zvyk něco stojí
  • Pokud nežijete v zemi, kde je pěstování léčebného konopí povolené, musíte konopí nakupovat na předpis v lékárnách
  • V dnešním článku se podíváme na několik způsobů, jak své konopí užívat efektivněji a tím pádem i ušetřit potřebné náklady

Následující tipy a triky týkající se efektivnějšího užívání konopí a snížení nákladů potřebných na jeho nákup pocházejí od jednoho z redaktorů oficiálního serveru Leafly, zabývajícího se právě léčebným konopím.

„Pokaždé když se podívám na dno své oblíbené zavařovačky s konopím a vše, co vidím, je pár chlupů a zbytky přilepené pryskyřice, ptám se sám sebe ‚sakra, to už je to všechno zase v čoudu!?‘“ Prosím Vás, nebuďte tak neomaleným spotřebitelem, jako jsem já – je zde hned několik snadných způsobů, jak mezery mezi vašimi návštěvami konopných výdejen prodloužit a udržet tak obsah svých peněženek trochu víc v bezpečí. Vše, co je zapotřebí je pár úprav denních rituálů, způsobů užívání a hlavně trocha disciplíny.

Pojďme se podívat na pár triků, jak udržet své porce konopí a financí pěkně v zeleném:

1. Nakupujte ve velkém a předem se rozmyslete, kolik chcete každý den spotřebovat a na kolik dní vám nákup vyjde

Já osobně nejradši beru nákupky po půlkách, tedy 14 gramů při jedné návštěvě výdejny. Kdybych byl co pro to, tak by mi jedna nákupka vydržela pěkně dva týdny. Samozřejmě, reálně mi takové balíčky vydrží max. 8 dní.

Nicméně, nejchytřejším způsobem, jak si svou zásobu rozdělit, je rozporcovat paličky konopí na jednotlivé gramy a pěkně si je předem nachystat na jednotlivé dny. Můžete použít třeba krabičky typu pondělí, úterý, středa a tak dále, stejně jako to dělá vaše babička s prášky na vysoký tlak a kdoví co ještě.

Pokud chcete opravdu ušetřit a zároveň užívat konopí zodpovědně, tak je tohle přesně to, co byste pro sebe měli udělat. Disciplína!

2. Neužívejte konopí hned ráno

Samozřejmě, mnozí z nás nedáme dopustit na ono ranní povzbuzení, které nás protáhne ladně nejen ránem, ale mnohdy i celým zbytkem dnes. Nicméně, nic nemá na to, když si své konopí vychutnáte až večer po dlouhém dni, během kterého jste se pěkně zodpovědně postarali o všechny své povinnosti.

Místo toho, abyste po jointech chňapali hned z rána, si svou tabatěrku nechte pěkně v šuplíku a otevřete ji hrdě až večer. Poděkovat pak můžete blaženě mně, i sobě.


spotřeba marihuany

3. Používejte „jednoprdovky“ neboli jeden šluk a dost

Osobně jsem vždycky byl a navždy i zůstanu advokátem šlukovek, fajek a čilamů. Co na to říká věda, vám dnes nepovím, ale za mě je mi jasné, že pár hitů z kvalitně připravené fajky mě dostane přesně tam, kam dvakrát tolik hitů z jointu nebo bluntu. Pár stovek měsíčně navíc za nákup pár šlukovek vám ve výsledku ušetří vcelku dost peněz za konopí.

Nachystejte své konopí do svého oblíbeného nástroje tak, aby nic nebylo nazbyt. Inhalujte zkušeně a tak, jak vám plíce povolí. Nic nepřehánějte a uvidíte, že vám tento způsob ve výsledku nabídne stejné léčebné opojení, jako obvyklejší jointy. Spotřeba je přitom u tohoto způsobu značně nižší.

4. Jointy a blunty ne, skleněné bongy a šlukovky ano

Joint nebo blunt normální velikosti vás přijde minimálně na půl gramu materiálu, a to opravdu minimálně. Moje jointy mě vyjdou tak na .75 gramu. Když potom ve výsledku kouřím 2-3 denně…no, spočítejte si to sami.

Pokud chcete, aby vám vaše bylinky vydržely déle, nechte si jointy a blunty na víkendy. Dobře, tak alespoň jen na večery. Pokud chcete své konopí užívat efektivně, nemůžete zkrátka odpalovat jedno brko za druhým.

5. Nenechte se stahovat

Samozřejmě, správný kamarád se vždycky podělí a celkově je třeba starat se o své bližní. Pokud se však kolem vás denně pohybují lidé, kteří mají věčně prázdné kapsy a vždy se zčistajasna objeví zrovna, když si odpalujete svůj pečlivě a šetrně nabitý bong, pak je třeba se zamyslet. Léčebné konopí zkrátka vyjde draho a je třeba přemýšlet vlídně, ale také strategicky.

Přemýšlejte o svém konopí jako o jídle, určitě byste nekrmili celou bandu kamarádů denně pizzou bez toho, aby přispěli alespoň na pár plátků, no ne? Celé je to o zdravém, vzájemném respektu.

Autor: Dante Jordan

Překlad: Filip Maral

Zdroj: leafly.com

Obrázky: ytimg.co artistsmilesol

přidej komentář

Zboží k článku

Komentáře

Okomentuj příspěvek, přidej hodnotný komentář.

Přidat vlastní komentář


  • Články z kategorie Léčebné využití mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.