RECEPT: 6 Vánočních, Konopných Koktejlů

  • RECEPT: 6 Vánočních, Konopných Koktejlů
  • Pomocí následujících receptů můžete své vánoční chvíle obohatit o pár koktejlů – přesněji o pár koktejlů obohacených o léčebné kanabinoidy

Léčebné konopí je možné užívat opravdu mnoha způsoby – klasickým kouřením, vaporizací, kapkami kapanými pod jazyk nebo třeba ve formě alkoholu obohaceného o léčebné kanabinoidy.

Ať je vaším důvodem konzumace medicínského kanabisu snaha o vylepšení zdravotní kondice nebo si prostě chcete zpříjemnit chvíle strávené s přáteli, pomocí následujícího návodu na 6 konopných koktejlů si můžete namíchat speciální, sváteční drinky.

Konopná Vodka

Ještě než se pustíme do samotných receptů, je třeba ujasnit si, jak připravit naprosto zásadní, základní ingredienci všech koktejlů – konopnou vodku. Konopnou vodku aka Zeleného Draka připravíte s pomocí následujícího vybavení:

  • Šlehačková láhev a dusíkové bombičky
  • Dvojitý hrnec (Mlékovar)
  • Léčebné konopí
  • Vodka
  • Tenká látka na přefiltrování

Nejdříve nalijte 250ml vodky vaší volby do šlehačkové láhve. Do té přidejte zhruba 1.5 gramů velmi jemně nadrceného, léčebného konopí a láhev uzavřete. Připravte si dvě dusíkové bombičky a zmixujte vodku s léčebným konopím – tímto způsobem bude mix perfektně připravený na var v dvojitém hrnci. V mlékovaru nechte mix pobublávat asi 45 minut. Nyní by měl mix již být jasně zelené barvy. Přefiltruje směs přes tenkou látku a zbavte veškerých nečistot a zbytkových kousků konopí.

Je třeba zmínit, že chuť konopné vodky bývá většinou ne zrovna příjemně hořká. Při mixování drinků s touto ingrediencí tedy musíme myslet na použití správných surovin a konečného vybalancování chutí.

Nyní, s připravenou základní ingrediencí, se můžete vrhnout na testování některého z následujících 6 Vánočních receptů na koktejly:

1. Konopný Peprmintový Šnaps

Nejprve potěšíme milovníky peprmintu a také těch, kteří si o vánocích rádi přisladí drink cukrovým lemem. Připravte si 60ml konopné vodky a 30 ml peprmintového šnapsu, smíchejte a přidejte pro dochucení libovolné množství brusinkové džusu. Důkladně promíchejte a protřepejte spolu s ledem, nalijte výsledný koktejl do skleniček na Martini a vyzdobte cukrovým lemem.


peprmintový šnaps

2. Vánoční Konopňakoláda

Tento recept je velmi podobny klasické Piňakoládě, pouze s trochou vánočního twistu a samozřejmě konopné vodky. Připravte si 30-60ml konopné vodky, 15ml kokosového krému, ananasový džus, 30ml mléka, jedno vejce a špetku skořice a muškátového oříšku. Vše přidejte do šejkru a promíchejte s ledem opravdu důkladně – tak aby se vejce kompletně vmixovalo a spojilo s drinkem. Nalijte to sklenice a koktejl vyzdobte plátkem ananasu a posypte špetkou skořice.


piňakolada recept

3. KonoKoňak

Pokud nejste na koktejly s vodkou jako hlavní ingrediencí, můžete zkusit takzvaný Cannanog, založený na konopném rumu. Smíchejte jemně nadrcené léčebné konopí s rumem v poměru 1:3 a mix vložte do trouby při teplotě 176 ℃. Tímto procesem se látky z konopí krásně propojí s rumem. Mix z trouby vytáhněte po 40-45 minutách a přefiltrujte tak, aby v rumu nezbyly žádné zbytky nadrceného konopí. Smíchejte 60ml konopného rumu s vaječným koňakem a můžete vesele vychutnávat.


speciální vaječný koňak

4. Jahodový Konopný Koktejl

Tento koktejl je opravdová rychlovka a zároveň pochoutka. Do mixéru přidejte čerstvé jahody, limetkovou a citronovou šťávu, trochu ananasu, led a libovolné množství konopné vodky. V mixéru mixujte do té doby, než se veškeré ingredience dokonale propojí. Nalijte to sklenice a ozdobte mentolovým lístkem.


jahodový koktejl

5. Veselý Grinch

Kyselý, zelený, prostě notorický Grinch. Přesně takový bude i tento koktejl – smíchejte kyselý jablečný šnaps, limonádu, sprite a konopnou vodku – vše ve stejném poměru. Voalá – veselý Grinch připraven.recept drink grinch

6. První pomoc proti sváteční kocovině

Pokud se vzbudíte se sváteční opicí na krku, není lepší pomoci než pořádně mastné snídaně a sklenice Bloody Mary. Vlastně ano, je – pokud si namícháte Konopnou Bloody Mary. Do šejkru přidejte rajčatový džus, citronovou šťávu, Worcestrovou omáčku, křen, pepř a 30-60ml konopné vodky. Nalijte do sklenice, vyzdobte plátkem citronu, olivami a tyčinkou celeru.


recept bloody mary

*Dávkování konopných poživatin může být nevyzpytatelné. Při aplikaci výsledného produktu vždy postupujte opatrně, začněte s malou dávkou a počkejte minimálně dvě hodiny, než aplikujete další. Vždy dbejte na vlastní uvážení. Veškeré informace v tomto článku jsou pouze informačního charakteru, určeny pro uživatele legálního konopí na předpis. Nikdy neřiďte pod vlivem medicínského konopí.

 

Zboží k článku

  • Články z kategorie Recepty, návody, tipy & triky mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.