Jak vybrat homebox?

  • Jak vybrat homebox?

Výběr homeboxu

Homebox by měl splňovat vaše očekávání z výnosnosti rostliny. K dostání máme dvě verze plně vybavených skříní - na pěstování v substrátu a hydroponicky. Jaký typ si zvolíte je jen na vás. Většina pěstitelů stále uprřednostňuje typ pro pěstování v substrátu. Hydroponie zajišťuje lepší potencionální výnos a je sterilnější takže limitujeme kořenovou hnilobu. Pěstování v půdě je stále nejvíce rozšířené, nemusíme hnojit a s tímto typem pěstování má řada lidí svou zkušenost. Ať už vyberete jakýkoli z typů, zvažte dopředu obě výhody a nevýhody obou.

 

Dále je nutné si uvědomit počet rostlin, které chceme pěstovat. K dostání jsou homeboxy od velikosti XS až po XXL. Roli zde hraje výška, ale i košatost kytky. Rostliny málokdy překročí udávanou výšku. S tím jde pracovat a dostáváme se na nějakých 5 - 9 kytek do standardního homeboxu velikosti S. Pokud budeme používat homebox pouze na mladé rostliny můžeme zaplnit květináči maximální kapacitu homeboxu. Pokud bude na větším prostoru méně kytek, odrazí se to samozřejmě na kvalitě.

Pro celé kytky doporučujeme maximální počet rostlin:

velikost XS = max 6 rostlin

velikost S = max 9 rostlin

velikost L = max 12 rostlin

velikost XL= max 15 rostlin

velikost XXL = max 19 rostlin

 

Tyto počty jsou pouze orientační. Při rozmístění jde především o to, aby světlo dopadalo na co největší plochu každé rostliny. Počet rostlin je omezený hlavně šířkou homeboxu. Limitující je ale také výška. Ta nás omezuje na nižší modely. Je nutné také brát v úvahu minimální vzdálenost, při které se nebude osvětlení pálit vrchní listy. Počítejme tedy minimálně se 30-40 cm navíc jako rezervu pro světlo. 

 

Pokud máme homebox vybraný, měli bychom najít tu správnou kytku. Při výběru sledujme hlavně udávanoíu výšku rostliny. Je nutné vybírat ze správné kategorie. Existuje řada modelů vhodných pouze pro venkovní pěstování. V homeboxu příliš nedoporučujeme zastřihávání rostlin. Pro začínající pěstitele doporučujeme rychle rostoucí modely. 

 

K výběru homeboxu patří i volba filtru. Ten je nedílnou součástí sestavy, zejména pokud chceme pěstovat v bytě nebo máme divé sousedy. Filtry se liší množstvím přefiltrovaného vzduchu i kvalitou filtrování a výdrží. Ke každému homeboxu jsou na výběr dva druhy z filtrů - verze ECO a DELUXE. Řada pěstitelů se spokojí s levnější verzí economy. Pro ty v bytech ale doporučujeme raději dražší verzi deluxe obohacenou o aktivní dřevěné uhlí. Obě verze filtrů jsou karbonové.

 

 

Více o pěstění indoor

O pěstování v indooru jsme už napsali ve starším článku ZDE. Jak na klíčení semen ZDE.

přidej komentář

Tip: Vyzkoušej průvodce pěstováním

Postupný návod na pěstování venku v květináči.
Řekneme ti vše podstatné, tehdy, když to budeš potřebovat. Zadej svůj email, pošleme ti pouze obsah průvodce. Pokud budeš chtít průvodce vyzkoušet, najdeš v něm i odkaz jak pokračovat dál a co budeš k pěstování potřebovat.

Komentáře

Okomentuj příspěvek, přidej hodnotný komentář.

Přidat vlastní komentář


  • Články z kategorie Pěstování mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.