(KOCOVINA & KONOPÍ): 4 Tipy, jak proti bolesti hlavy a migréně

  • Valná většina dospělé společnosti si sem a tam dopřeje pár drinků, uživatelé konopí nevyjímaje.
  • Ovšem jak rovněž většina z nás už dobře ví, jedno pivo může vést k půlce basy a jedna sklenička vína rovnou k celé flašce.
  • Než se potom nadějete, máte pohled draka a na druhý den samozřejmě opici na krku.

Lék na kocovinu? Saháme po konopí...

Opice vám potom většinou celý den připomíná, proč že to vlastně nepijete každý druhý den. Klasickým, lidovým doporučením je samozřejmě dostat něco mastného do žaludku, nejlépe hned potom, co se vykolébáte ze studené sprchy.

Konopí pomáhá proti nevolnosti, zvyšuje chuť k jídlu

Jedním z nechvalně známých, vedlejších účinků přehnané konzumace alkoholu je nevolnost od žaludku a celkově nechuť k jídlu. Pokud se chcete vyhnout pravidelným návštěvám záchodové mísy, zkuste využít pár známých efektů léčebného konopí.

Mnoho studií ukazuje, že léčebný kanabis proti nechutenství pomáhá a neježe jsou kanabinoidy jako THC proti nevolnosti znatelně účinné, pomáhají mnohdy lépe, než všelijaké kinedryly číhající v domácích lékárničkách.

Ne nadarmo se pacientům procházejícím chemoterapií (tím pádem ve většině případů i zároveň trpícím na nechutenství) předepisuje léčebné konopí. Tedy alespoň ve státech, kde je již medicínské konopí pro léčbu povoleno.

Pár potáhnutí nebo třeba loků konopného, kokosového mléka je pro většinu tím, co stačím, aby si na jídlo alespoň vzpomenuli.

Konopí pomáhá proti bolesti a tlaku v hlavě zdravěji, než prášky

Bodavá nebo tupá bolest v hlavě po noci, během které byl váš mozek prosáklý alkoholem, je dalším známým vedlejším efektem této drogy.

Pokud si můžete kvůli bolesti hlavy dovolit proležet celý den v posteli, potom se máte skvěle. Po čem ale sáhnout, když jste čerstvým rodičem nebo musíte, znáte to, pracovat?

Pokud se vám nechce do těla házet prášky jako je Tylenol nebo Ibuprofen, máte na výběr cestu přírodního konopí.

Bylinná pomoc, která se proti bolestem hlavy v konopí skýtá, byla historicky prokázána ve studii, která zaznamenává doporučení mnoha prominentních lékářů ještě z doby před postavením konopí mimo zákon.      

Konopí snižuje zánět, působí antioxidačně

Spolu s nadměrnou konzumací alkoholu se nevyhnete nezdravému zvýšení oxidativního stresu v celém těle.

Některé ze studií poukazují na akutní zvýšení oxidativního stresu alkoholem jako na primární příčinu kocoviny.

V těle se při kocovině v podstatě zapnou obranné systémy proti oxidativnímu stresu a výsledkem jsou pocity ne-nepodobné těm, které zažíváte při bakteriálním či virovém onemocnění.

Konkrétněji dochází k vyplavení velkého množství cytokinů, což jsou látky zodpovědné za zajištění správné komunikace mezi jednotlivými částmi našeho imunitního systému.

Badatelé tuto teorii otestovali přímo injekčním podáním cytokinů zdravým, lidským subjektům a světe div se – pokusní pacienti po injekci této látky zažívali přesně ty samé efekty, jako při alkoholové kocovině -  nevolnost, nechuť k jídlu, bolesti hlavy a tak dále.

Nejenže je konopí schopno zakročit přímo proti akutní oxidaci systému, pomáhá i těm, kteří trpí chronickou zánětlivosti v těle, která mimo jiné vede k nemocím jako je artitidasrpkovité anémii i rakovině.

Výběr odrůdy léčebného konopí – jednu proti bolesti a jinou pro energii?

Pokud potřebujete nabudit, můžete samozřejmě šáhnout po šálku dobré kávy.

V případě, že se chcete i zbavit bolesti, můžete hrábnout po Tylenolu – v případě konopí máte možnost „vytasit“ odrůdu stimulující, uklidňující nebo hydridní čímž se vám dost možná podaří zabít dvě mouchy jednou ranou.

druhy konopí

Podle statistik uživatelů konopí a databáze na serveru Leafly, pomáhají při kocovině nejlépe následující odrůdy léčebného konopí:

O čem píšeme

Zdroje: 

*Veškeré informace v tomto článku jsou čistě orientačního charakteru. Za popsané účinky, vlastnosti odrůd a informace podané osobami na serveru Leafly neručíme.

  • Články z kategorie Aktuální témata, CBD a Bolest mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 03/12/18