5 Nejznámějších, Klasických Druhů Marihuany

  • Léčebné konopí je rostlinou ohromně různorodou a celosvětově oblíbenou. Jelikož je rostlina marihuany předmětem nadšeného, celosvětového zájmu pěstitelů, máme zde na výběr až neskutečné množství různých druhů a odrůd, které jsou výsledkem dlouhodobé, genetické modifikace a pěstitelského vývoje.

Avšak nehledě na to, jak moderní a čerstvě vyšlechtěné odrůdy si vyberete, u většiny z nich se při nahlédnutí do genetické historie vyskytují ta samá, dnes již klasická jména jejich „konopných předků“.

Tyto odrůdy, druhy marihuany, se nezvratitelně zapsaly do „old school“ historie konopného šlechtění. Od svého přenesu z původních oblastí svého výskytu do Ameriky, Evropy a dalších koutů světa začaly členky tohoto rostlinného týmu přepisovat jak konopné, tak léčebné a (kontra)kulturní dějiny.

Druhy Marihuany a Prapůvodní Odrůdy

Klasické neboli „old school“ odrůdy léčebného konopí se původně šlechtily a rozmnožovaly zejména kvůli nově nalezené, exotické chuti nebo aroma. Vesměs nešlo ani tak o sílu (obsah THC) daného modelu, spíše o výjimečnost a zajímavost. Odrůdy, které určitým způsobem vyčnívaly z davu se, ať úmyslným snažením pěstitelů nebo prostě „po větru“, začaly rozšiřovat.

Míchání a mixování naprosto původních odrůdy zvaných landrace, nám umožnilo vytvořit dnešní rozmanitou, genetickou základnu konopí. Této fázi však předcházelo zcela originální šlechtění prapůvodních modelů jako je Afghani nebo Haze.

Během tohoto období tak vzniklo hned několik modelů, které jsou zapsány do konopné historie jako naprosté „old school klasiky“:

1. G13

G13 se během svého působení nezvratitelně zapsala mezi legendy ulice. Podle legend starých konopných veteránu se CIA a FBI během šedesátých let pustila do sběru těch nejsilnějších odrůd, na jaké během svých zátahů narazili. Poté se rozjela přísně utajená, pěstitelská akce za účelem objasnění hrozby marihuany. Jednoho však z laboratoře zmizela jedna jediná větvička, jeden zástřižek, který dal zrodit legendě G13…

I pokud tyto legendy nejsou založeny na pravdě, G13 je odrůdou, kterou rozhodně nechcete minout. Jedná se o velice potentní, unikátní Indiku.

Semínka Odrůdy G13 máme na skladě v následujících verzích:

2. Cheese

Pokud jste již někdy měli tu čest přičichnout k prvotřídně vypěstovanému Cheese modelu, potom vás jistě jeho zmínka mezi naprostou klasikou nepřekvapuje. Jeho pronikavý, pichlavě sýrový zápach je absolutně nezaměnitelný a není tak divu, že se ho snažili zachovat i pěstitelé a ti, kteří na něj narazili v minulosti.

Cheese navíc vznikl z další, totální klasiky – Skunk #1Účinkem je Cheese podle uživatelů schopen přinést jak pocity hluboké relaxace a spokojenosti, tak pořádně nakopnout apetit. Vhodný je tedy i pro pacienty trpící na poruchy trávícího systému a všeobecně pro ty, kteří trpí nechutenstvím.

Odrůdu Cheese můžete najít u nás v nabídce v různých verzích:

Autoflower / Samonakvétací semínka odrůdy Cheese:

Feminizované semínka odrůdy Cheese:

white widow bílá vdova

3. White Widow

Bílá Vdova se dodnes pyšně třpytí bok po boku konopných celebrit. Tato hybridní zkříženina mezi původní, brazilskou sativou a indikou z Jižní Indie ztělesňuje vzhledem i vůní přesně to, co konopní veteráni hrdě nazývají pravým konopím. Mírně sedativní, upokojující efekt a typicky zemité, hutné aroma jsou důvodem, proč tato odrůda přežila a navíc se udržela na prvních příčkách hitparády odrůd konopí.

Semínka Odrůdy White Widow jsou dostupná hned v několika zajímavých variacích:

White Widow Autoflower / Samonakvétací semínka:

Feminizovaná semínka White Widow:

sour diesel ak-47 marihuana

4. Sour Diesel

Typicky prazvláštní, štiplavě benzinové aroma Sour Diesel je stejně jako u Cheese něčím, co vaše čichové vzpomínky jen tak neopustí. V moment, co se tento mimozemský pach poprvé prodral nosními dírkami šlechtitelů, bylo jasné, že tato genetika si ještě něco zažije. Od té doby se silné geny Sour Dieselu šíří napříč dalšími hybridy, které hrdě dědí části jejího silného aroma. Spojení zde dominantní terpenů karyofylenu a limonenu je zkrátka jedinečné.

Účinkem je Sour Diesel typickou sativou – uživatelé si chválí pocity nabuzení a energie. Hodí se tím pádem i pro pacienty trpící na chronickou únavu či přímo fybromialgii.

Semínka odrůdy Sour Diesel jsou k dostání v následujících verzích:

Sour Diesel Autoflower / Samonakvétací semínka:

Feminizovaná semínka Sour Diesel:

5. AK-47

Historicky legendární, ostrá AK-47, na tu zde samozřejmě zapomenout nemůžeme. Nenechte se však zmást, i přes nebezpečně vyznívající název je tato odrůda dle uživatelů zejména jemná a schopná přinést pocity hlubokého zklidnění. Původně vznikla roku 1992 pod šikovnýma rukama pěstitelů seedbanky Serious Seeds. Ostře peprná příchuť plná karyofylenu ve spojení s energii podporujícím a zároveň zklidňujícím efektem je přesně to, díky čemu se AK-47 zapsala mezi klasiky.

Semínka AK-47 jsou dostupná u nás na e-shopu v těchto variacích:

AK-47 Autoflower / Samonakvétací semínka:

Feminizovaná semínka AK-47:

 

 

 

O čem píšeme

Vydáno: 03/23/18