Hemp Embassy (Vídeň)

  • Vídeňská konopná ambasáda byla otevřena v září roku 2015
  • Konopné velvyslanectví ve Vídni vystavuje živé konopné rostliny ve všech fázích kvetení. Některé z použitých odrůd se používají také jako léky a stimulanty.

 

V sedmi vitrínách z bezpečnostního skla jsou vystaveny různé odrůdy od počátku kvetení až po zralost a sklizeň. Kromě toho, že tyto rostliny jsou vizuálně působivé, vydávají nádherné vůně: malé otvory ve skleněných obalech umožňují návštěvníkům přičichnout ke každé rostlině.

K dispozici jsou také detailní informace o každé kvetoucí rostlině, jako je obsah THC a CBD, doba fáze kvetení a genetický původ. Kromě toho je natočen průběh kvetení každé rostliny a může být také sledována na webových stránkách hempembassy.org.

K tomu všemu jsou poskytovány obecné informace o konopné kultuře, dekriminalizaci a legalizaci. Na závěr malý muzejní obchůdek završí zážitky z konopného velvyslanectví.

Otevřeno je od pondělí do pátku od 11:00 do 19:00 a v sobotu od 11:00 do 18:00. Pro všechny návštěvníky je vstup zdarma.

Historie:

Na jaře 1998 byla společnost Bushplanet první společností v Rakousku, která vyráběla a prodávala konopné řízky. V té době to bylo stále velmi kontroverzní a vedlo to k několika domovním prohlídkám a podmíněným trestům odnětí svobody. Nicméně, to připravilo cestu pro významný rozvoj, a od té doby řízky byly a jsou vyráběny mnoha různými dodavateli. Mezitím soudní rozhodnutí potvrdily, že konopné řízky mohou být legálně vyráběny a prodávány. Někteří prodejci a některá média však tvrdí, že rostliny konopí jsou legální pouze tehdy, pokud jsou rostliny ve fázi růstu. Jakmile rostliny tvoří květy, jsou nelegální. Tým pracovníků ambasády by však rád tento mýtus vyvrátil.

hemp embassy vídeň

O čem píšeme

Cíl:

Rostliny konopí produkují velmi krásné a voňavé květenství. Existují tisíce odrůd, které se velmi liší v růstové formě, ve vůni a obsahu účinných látek.

Cílem konopného velvyslanectví je ukázat veřejnosti, že konopí není "látka", ale spíše představuje - podobně jako vinařská kultura - opravdovou rozmanitost barev, tvarů a vůní.

Nastal čas ukončit rozdíl mezi dobrými (rostoucími) a špatnými (kvetoucími) rostlinami konopí. Květy jsou přirozeným vývojem každé rostliny konopí a tvoří základ pro výrobu semen, léčiv a stimulantů.

Samozřejmě je nemožné zakázat rostlinu vytvořenou přírodou. Na druhou stranu je určitě možné, aby lidé ve vyspělé společnosti rozvíjeli a udržovali racionální přístup pro užívání konopí.

Vídeňská konopná ambasáda se snaží zapojit se do diskuse s oběma stranami, jak s obhájci, tak i odpůrci legalizace, aby společně pracovali na zavedení racionalizované regulace konopí, která bere v úvahu zájmy všech zainteresovaných stran.

  • Články z kategorie Aktuální témata, Pěstování mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 04/24/18