Cestování za konopím? Turismus a nejlepší „marihuanové“ místa

  • Cestování za konopím? Turismus a nejlepší „marihuanové“ místa
  • Chystáte se na letní cesty? Potom čtěte dále…
  • Dnes se podíváme na pár turistických destinací jako dělaných pro konopné nadšence a na pár tipů, které se vám na takových cestách budou dozajista hodit

Spolu s čím dál mírnějším přístupem k držení, užívání i pěstování konopí v čím dál více zemích se nám pomalu, ale jistě rozrůstá spousta lákavých turistických destinací, kde kvůli jeho přechovávání není třeba být nějak zvlášť paranoidní.

Samozřejmostí je USA, kde se počet států s legální možností rekreačně užívat i nakupovat konopí rozrostl jako houby po dešti. Vybírat si můžete hned z devíti amerických států, kde již legalizace naplno prošla - Aljaška, Kalifornie, Colorado, Maine, Massachusetts, Nevada, Oregon, Vermont, Washington a Washington DC.

Čím dál otevřenější léčebnému konopí je i oblast Latinské Ameriky a Karibiku, kde legalizační cestu brázdí hlavně Uruguay, Jamajka, Mexiko a Kolumbie.

Z Evropské zahrádky je hlavním legalizátorem Portugalsko, spolu se Španělskem, které umožňuje osobní užívání konopí bez postihu. Německo naopak zlegalizovalo alespoň užívání léčebné marihuany v případě potřeby léčby a pacienti si tak mohou vyzvednout konopí v lékárnách, stejně jako u nás, v České republice. Legalizační směr je čím dál jasnější a další evropské země budou v tomto trendu dozajista, dříve nebo později, pokračovat.

Zmatené zákony o konopí, marihuaně

Jelikož jsou zákony týkající se léčebného konopí stále značně matoucí i v místech, kde je již legalizace dostatečně zažitá, (jako například v Coloradu, kde vás může kouření konopí na veřejnosti stále stát pokutu až 999 dolarů), je dobré se před vaší konopnou cestou vybavit co největší zásobou právních znalostí.

Ať plánujete po cestě využívat ubytování umožňující konopnou léčbu a kouřit (či jinak aplikovat), jak se vám uráčí, aniž byste se museli strachovat z postihu, nebo chcete spíše tipy, kde sehnat nejlepší odrůdy marihuany a konopné poživatiny, tento mini návod pro konopný turismus vám určitě způsobem pomůže.

Snídaně v trávě? Ne. Hotely ala snídaně a tráva

Nejlepším způsobem, jak se ujistit, že se naleznete na místě, kde vás kvůli tolik aromatické odrůdě konopí nebudou vyhánět, je se samozřejmě připravit dopředu a bookovat tam, kde jsou hostitelé řekněme 420-friendly. Colorado je jedním z míst, které konopné ubytování a hotely posunují stále dopředu a můžete zde tak bez problému objednávat luxusní ubytování typu Nativ Hotel v centru města, kde je polovina balkónů a pokojů vyhrazená speciálně pro uživatele konopí. Zajímavé je taky například B&B (Bud and Breakfast) Adagio, poskytující ubytování v historickém stylu, speciálně upravené pro pravé konopné gurmány.

colorado marihuana zákon

Coloradské destinace se však dnes již stávají takovou konopnou klasikou a jsou pouhým vrcholkem vršáku na rychle expandujícím konopí-přívětivém trhu. Co třeba ubytování ve stylu Airbnb, pouze speciálně zařízené pro uživatele marihuany? Přesně taková můžete vyhledávat na stránkách Bud nad Breakfast, nabízející ubytování všude po světě, od španělských bílých pláží na Ibize až po deštivé lesy v oblasti Homer, na Aljašce. Veškerá ubytování jsou jako dělaná pro konopné nadšence a vybavená bongy, vaporizéry, speciálními dab-rigy. Když se vám poštěstí, dost možná vás uvítá i stolek s pár mentolkami napuštěnými kanabinoidy, takže ani nebudete muset cestovat s konopím po kapsách.

Nakupování marihuany a konopných produktů na cestách

Momentální sféra zákonů legalizujících konopí je totální změtí zmatenosti a pro nováčky, kteří se chtějí ujistit, co si vlastně kde můžou a nemůžou dovolit, je situace tak trochu bludištěm. Nejlepším způsobem je samozřejmě kontaktovat výdejny konopí a konopné kluby předem, ještě než se do dané destinace vůbec vydáte.

„V naprosté většině případů by se vám mělo na obrátku dostat informací autoritativních informací z první ruky a navíc získáte třeba i pár vnitřních kontaktů, které vám pomohou sehnat kvalitní odrůdy konopí nebo konopné produkty.“

Zajímavé je, že i v místech, kde je konopí stále ilegální, se legalizace i tak určitým způsobem prodírá. Například v Londýně existuje skupina London Cannabis Club, která pravidelně pořádá události jako například hromadné kouření konopí na veřejnosti nebo speciální večeře v předem vybraných restauracích, kde se účastníkům podávají pokrmy obohacené o kanabinoidy. Organizace je také velmi aktivní ve snaze o opravdovou legalizaci marihuany a zároveň nabízí kvalitní informace všem zájemcům a návštěvníkům. Než se tedy rozhodnete navštívit „The Big Smoke“, jak Londýn samotná skupina nazývá, určitě neváhejte a navštivte jejich web.

Španělské konopné kluby pro turisty

 I v zemích, které přechovávání a udržování konopí nijak nepostihují, jako je Španělsko, které si díky Barceloně plné konopných klubů vysloužilo pověst „nového Amsterdamu“, je dobré se klubům ozvat před odjezdem. Veškeré ze zhruba 350 konopných klubů v Barceloně fungují na principu členství a není možné, abyste se prostě z ničeho nic ukázali na místě a přidali se k párty. Nicméně, než vyrazíte, stačí navštívit web Cannabis Barcelona, který vám poskytne veškeré informace potřebné k tomu, abyste dorazili a začali si léčebné efekty konopí užívat jako jeden z lokálů.

Nákup konopí přímo na ulici může být malinko složitější, nicméně dost možná bude cenově nejvýhodnější, obzvláště potom v rozvojových zemích jakou je Kolumbie nebo Mexiko, kde je přechovávání dekriminalizováno, ale nenajdete tam žádné konopné kluby ani výdejny. Zároveň je však třeba stále udržovat obezřetnost a pro jistotu si před valným sháněním konopí zjistit, kolik že ho vlastně můžete u sebe mít a podobně.

V hledání zákonů a omezení ohledně držení marihuany, léčebného konopí, vám rozhodně pomůže web The Citizens‘ Guide to State by State Marijuana Laws od Paula Armentana, zástupce ředitele ve společnosti NORML. Jedná se o skvělou pomůcku pro všechny, kteří plánují navštívit jeden nebo více ze států USA, kde je již konopí pro rekreační uživatele legální. Pokud budete hledat přímo výdejnu, můžete navštívit objemnou databázi serveru Leafly.  

Zodpovědné cestování s konopím, marihuanou

Ať už máte v plánu testovat sýry spolu s vínem v některé z nejlepších restaurací Paříže a štelovat si přitom chuťové pohárky třeba pomocí Cookies Kushe, nebo si pěkně introspektivně bloumat po lesích Redwoodu v kalifornské oblasti Humboldt pod vlivem lehce psychedelicky účinkujícího Jack Flashe, konopí se zkrátka dá do vašich výletů implementovat způsobem, který dokáže zážitky nádherně obohatit.

Zároveň však zachovejte kloudný rozum, posílejte si jointy jen mezi individui stejných nebo podobných názorů a držte svou konzumaci pryč z očí rodin a dětí. Nejriskantnější částí celé záležitosti je samozřejmě cestování a přechovávání konopí zároveň. Například v USA musíte pamatovat na fakt, že léčebné konopí je stále federální vládou považováno za ilegální a pod federální vládu samozřejmě patří letiště i vlakové společnosti jako Amtrak.

Svět je ke konopí i jeho uživatelům přívětivější den ode dne. Stále si je sice třeba dávat pozor a uvědomovat si, kde se právě nacházíte a co si můžete a nemůžete dovolit, avšak cestování a obdržování konopí nikdy nebylo jednodušší.

Přejeme šťastnou cestu.

 

Zboží k článku