American Dream – Nejvýnosnější odrůda marihuany?

  • Odrůda „Americký sen“ neboli American Dream od proslulé semenné banky Sensi Seeds si své jméno vysloužila zejména díky svým ohromujícím výnosům
  • American Dream se proslavila v rukou pěstitelů, kteří po zlegalizování konopí v určitých státech USA začali předbíhat konkurenci, právě díky větším výnosům a sklizním v podání květů této odrůdy konopí

Konopí a Americký sen. Mohou tyto dva fenomény vůbec patřit do stejné přihrádky? My si myslíme, že určitě ano. Spolu s rostoucí mírou legalizace a celkového přijetí a uznání léčebného konopí napříč lidmi a komunitami jak mladého, tak staršího věku, roste i míra splněných snů. Nově naplněné americké sny mladých podnikatelů a skupin, kteří se po hlavě vrhli do doslova vzkvétajícího, čerstvého a zejména nově legálního trhu, jdou ruku v ruce s naplněním vzrůstající poptávky po kvalitní bylinné medicíně.

Odrůda příhodně nazvaná American dream je nedílnou součástí tohoto procesu. Téměř každý pěstitelský podnik, který chce dosáhnout kvalitních a hlavně objemných sklizní, po tomto modelu bez váhání sahá.

Americký sen v podání Sensi Seeds

Model American dream vznikl díky snažení šikovných zahradnických ručiček členů semenné banky Sensi Seeds. Skupina Sensi Seeds dala této výnosné odrůdě marihuany vzniknout zkombinováním již tak řekněme výkonných modelů, konkrétně Afghan Skunku a rurálních genetik z oblasti Jamajky a Havaje.

Jak říká samotná seed banka, tato geneticky dominantní Indika dle samotného názvu sama „reprezentuje poctivou práci, snahu o vývoj a užívání si sklizní pravé snahy“.

Unikátní genetika Amerického snu

Jak jsme již zmínili, Americký sen je potomkem Skunku a lokálních jamajských i havajských druhů konopí.

Samotný, pravý model Skunku je legendou sám o soběVýrazy typu „tak to je fakt skunk“ nebo „kamarád má skank jako tank“, jsou zaslouženým důsledkem kvality této odrůdy. I přesto, že se z jeho názvu stal všeobecný popis pro kvalitní konopí, pravá genetika Skunku zůstává mezi pěstiteli i znalými uživateli velmi oblíbená. Jeho kvalitami, které chtěli při stvoření modelu American Dream využít i členové skupiny Sensi Seeds, jsou zejména schopnost stabilního růstu, odolnosti proti škůdcům a také nezvykle rychlého dozrávání.

Skunkem byla tedy odrůdě American dream poskytnuta kvalitní genetická základna a všeobecná houževnatost.“

Dále, součástkou v jedinečné genetice American dreamu je také implementace původní genetiky výběrových konopných rostlin, sesbíraných na Havaji. Po předchozí historické vlně odrůd z oblastí Himaláje a takzvané „hippie stezky“ během 60. let minulého století se zvedl zájem o další z domorodých kmenů konopí. Tomuto zájmu můžeme vděčit ze značné části skupině DNA Genetics,kteří se za těmito odrůdami aktivně vydávají a celý proces také dokumentují. Pro ty, kteří mají zájem, doporučujeme zhlédnout jejich YouTube kanál, plný zajímavých reportáží z honby za domorodými druhy konopí. (R.I.P. Franco Loja)

Rostlina léčebného konopí se na Havaji nazývá „Pakalōlō“. Paka je výrazem používaným běžně pro tabák, zatímco lōlō znamená buďto „šílený“ nebo „omamující“. Pakalōlō tedy můžeme volně přeložit jako tabák šílenců nebo omamující tabák. Genetika pravého havajského konopí je velmi vážená, avšak momentálně vcelku ohrožená. Původní domorodé odrůdy jako Maui Wowie, Kona Gold, Puna Buddaz jsou považovány za mysl pokrucující, výrazně sladké konopí oblíbené všemi, které je měli tu čest otestovat. Naneštěstí ze z pravých havajských genetik stávají tak trochu dinosauři.

„American dream v sobě skrývá kus pravé Havajské genetiky. Už jen to je pro gurmány a zkušené pěstitele konopí velmi významnou vlastností této oblíbené odrůdy.“

Další, nedílnou součástkou genetického pokladu, který se v semínkách American dreamu skýtá, jsou pozůstatky pravých, domorodých odrůd marihuany z Jamajky. Pokud si vybavíte pole konopí a Jamajské zahradníky vesele otrhávající žluté listy s jointem v puse, jaké rostliny vidíte? Pokud velmi vysoké a s tenkými listy, potom jsou vaše představy správné – Jamajské odrůdy jsou konopí Sativa jak se u nich patří, rostou hodně do výšky a přináší zejména energetický efekt.

„Unikátnost kombinace původní Havajské a Jamajské genetiky spolu s již tak geneticky bohatou odrůdou Skunku dala vzniknout řekněme přinejmenším hodně mocné rostlině – American dreamu.“

Účinky odrůdy konopí American Dream

Nejčastěji popisovanými, akutními účinky tohoto modelu jsou celkový pocit relaxace, zvýšení kreativního přemýšlení a v některých případech až pocity euforie. Léčebně se u pacientů nalezla aplikace zejména v oblasti léčby křečí a bolestí svalstva. Dále je všeobecně American dream využíván jako mnohé další odrůdy k pomoci při zvládání vysokého stresu nebo depresivních poruch. Nemalé množství pacientů si zde chválí i poztivní účinky proti migrénám.

Co se negativních účinků týče, někteří z pacientů ohlásili pocity lehké nevolnosti, úzkosti a suchu v ústech. Zde je však třeba pamatovat na dávkování. Pokud jste v oblasti konzumace a celkově aplikace léčebného konopí začátečníci, vždy začínejte s opravdu malou dávkou a postupně navyšujte dle potřeby. Malou dávkou se zde myslí opravdu jen jedno potáhnutí z jointu nebo vaporizéru. V případě aplikace formou poživatin obohacených o léčebné kanabinoidy je třeba dávat dvakrát pozor, uvědomovat si potenci vámi zvolených „dobrot“ a také vyčkat dostatečně dlouho dobu, než se projeví první účinky (což může v některých případech trvat i více, jak dvě hodiny).

Recenze odrůdy konopí: American dream

Na závěr se podívejme na několik živých zkušeností uživatelů serveru Leafly s modelem American dream:

Thenamefitz: „Pocit po pár čoudech z American dreamu… ten může být přirovnán jedině k pocitu, kdy poprvé vkročíte na Ellis Island, po dlouhé cestě přes Atlantik a úniku z vaší domovské země ztrhané válkou… pocit absolutního spasení a epické budoucnosti.“

Snowglobe520: „American dream je tou pravou Americkou odrůdou marihuany. Silné, do nosu bijící aroma mi vždy dodá pocit poctivě vykonané práce. Chuť doslova zkusná, plná až skořicová. Je to chuť, kterou si zasloužíte jen v moment, kdy máte vykonány všechny povinnosti a víte, že jste do snahy o splnění svých gólů dali opravdu veškerou mentální i fyzickou sílu.“

Onawavex: „Jsem pacient žijící s rakovinou a zrovna nedávno mi byla darována trocha modelu American dream. Hned jak jsem došel domů, začal jsem ochutnávat a jsem rád, že jsem opravdu počkal, až budu v klidu doma. Určitě znáte ty varování typu ‚tohle když si zakouříš (nebo sníš) tak máš půl hodiny na to, aby ses dostal někam do klidu….‘. Ne v tomhle případě přátelé, protože mám pocit, že jsem začal být hodně high už při prvním výdechu. Před aplikací jsem prožíval bolest kolena. Po aplikaci jsem na ni absolutně zapomněl. Dostal jsem hlad (při rakovině opravdu vzácnost) a užil jsem si nádherný den, v klidu a míru.“

Bunnyradke: „Velmi hluboce uklidňující odrůda. Pocit při vrcholném stavu bych popsal jako soustředěný a relaxační zároveň. Osobně si pomocí tohoto modelu pomáhám proti ADD (hyperaktivita s poruchou pozornosti), když aplikuji vyrovnané dávky, cítím se v pohodě a jsem schopný normálně vykonávat každodenní povinnosti. Potom, co mám vše hotové, mi navíc American Dream pomáhá klidněji usínat, což je dáno kombinací spokojenosti po zdárně vykonané práci, spolu s léčivými efekty tohoto konopného modelu. 

*Veškeré informace v tomto článku jsou čistě orientačního charakteru. Za popsané účinky, vlastnosti odrůd a informace podané osobami na serveru Leafly neručíme.

Zdroj: leafly.com 420.reviews www.leafly.com2 seedfinder.eu marijuana.com thcfarmer.com

O čem píšeme

  • Články z kategorie CBD a Bolest, Konopí indica, Semenné banky mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 07/01/18