Legalizace lékařské marihuany na Rhode Islandu

Zdravotní přínos konopí není již dávno tabu. Mnoho lidí, lékařů a odborníků již dávno objevili medicinální benefity marihuany a některé státy se dokonce rozhodli ji v otázce lékařského využití postavit mimo zákon a učinit zní legální lék. Dnes se podíváme na stát Rhodes Island.

Rhode Island a zákon o legalizaci konopí

Tento stát přijal v roce 2006 zákon, který umožňuje pacientům s konkrétními nemocemi pěstovat, držet a užívat omezené množství lékařské marihuany. Díky tomuto zákonu usnesení nejednají pacienti v rozporu se zákonem a tím pádem nemohou být postihováni.

V roce 2013 se na Rhode Islandu otevřela tři centra, prodávající léčebné konopí pacientům, kteří jsou držiteli registrační karty regulující program užívání. Pacienti si taky mohou marihuanu pěstovat přímo doma. Program je určený i pro pacienty mladší 18 let (konkrétně pacienti s poruchou autistického spektra).

Podle stránek ministerstva zdravotnictví Rhode Islandu se do programu mohou přihlásit lidé trpící těmito nemocemi:

Bude legální i užívání rekreačního konopí?

Rhode Island se díky svému přístupu k lékařské marihuaně stal aspirantem na stát, který postaví mimo zákon i užívání rekreačního konopí. Podle aktuálních informací z března letošního roku se ale legalizace marihuany prozatím odkládá, i když se dle slov senátora Josepha Shekarchia jeví jako nevyhnutelná.

V současné době je vydávání licencí pro režim léčebného konopí, včetně pěstování rostlin, v kompetenci Úřadu pro regulaci konopí.

V souvislosti s touto situací vznikla studie, která mapovala pacienty užívající léčebnou marihuanu. Tato studie evidovala očekávání pacientů a jejich zkušenosti s užíváním. Z výsledků vyplynulo, že hned v začátcích 309 lékařů registrovalo 980 pacientů, což znamená, že program je skutečně žádaný a efektivní. Závěr studie potvrdil, že pacienti nejsou jakkoliv trestně stíhání a program je skutečně funkční, i přes kontroverzi spojenou s užíváním konopí.

Terapeutický přínos konopí je skutečný

Závěrem tedy můžeme říci, že programy, které staví lékařskou marihuanu na pozici legálního léku, mohou být skutečně přínosné a funkční. Jednak se tak v oficiální rovině z konopí přestává stávat tabu a současně se jeho distribuce a užívání dá efektivně kontrolovat a mapovat.

Marihuana již celá léta pomáhá s léčbou mnoha nemocí. Aktuálním přínosem na poli léčby jsou CBD přípravky, které na rozdíl od konopí neobsahují složku THC, tudíž jejich užívání nebudí až takovou kontroverzi a jejich zdravotní přínos je signifikantní. Podívejte se na naši aktuální nabídku produktů a udělejte něco pro své zdraví již dnes

Zdroje: studie, stránky MZ Rhode Islandu, obrázek: www.ceskenoviny.cz

O čem píšeme

  • Články z kategorie Aktuální témata, Legalizace konopí mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 07/20/18
(Aktualizováno: 06/03/21)