Případy využívání lékařského konopí k léčbě epilepsie

  • Charlotte Figi je dívka trpící Dravetovým syndromem.
  • Její matka s pomocí speciálního týmu zavedla léčbu konopím, která je velmi úspěšná.
  • Lékařská marihuana ji umožnila žít téměř bez epileptických záchvatů

Charlotte Figi 

Charlotte, malá holčička trpící Dravetovým syndromem SCN1A nedávno vystoupila ve zvláštním vysílání CNN.

Prostřednictvím vyčerpávajícího osobního výzkumu a pomoci od skupiny založené v Coloradu zkoumající marihuanu (Oblast péče), Charlottina matka zahájila přídavnou terapii s vysokým obsahem kanabidiolu/Δ9‐tetrahydrokannabinolu (CBD: THC), což je kmen konopí, dnes známý jako Charlottina síť.

Výsledky léčby

Extrakt, který byl pomalu titrován během několika týdnů a následně podáván dohromady s již užívanými anti-epileptickými léky, snížil Charlottininu záchvatovou frekvenci z téměř 50 konvulzivních záchvatů denně na nynější 2-3 noční záchvaty za měsíc.

Tento účinek přetrvával během posledních 20 měsíců a Charlotte úspěšně vysadila jiná antiepileptika.

Stučně byly přezkoumány některé historické, předklinické a klinické údaje a kontroverzní případy týkající se použití léčivé marihuany pro léčbu epilepsie a byl proveden výzkum, který řeší to, že touha izolovat a léčit s farmaceutickými sloučeninami z konopí (konkrétně CBD), může být horší než léčba pomocí úplných rostlinných extraktů.

Je třeba se dozvědět mnohem více o mechanismech anti-epileptické aktivity fytocannabinoidů a dalších složek Cannabis sativa.

Zdroje: studie, obrázek: www.usnews.com

  • Články z kategorie Aktuální témata mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 07/21/18