Léčba neuropatické bolesti pomocí lékařského konopí

  • Neuropatická bolest je stav, který lze léčit jen velmi náročně.
  • K léčbě mohou pozitivně přispívat látky obsažené v marihuaně.
  • Studie účinky konopí na neuropatickou bolest opravdu potvrdila.

Účel zkoumání

Mnoho kultur v průběhu historie používalo konopí k léčbě různých bolestivých onemocnění. Neuropatická bolest je komplikovaný stav, který je náročný na léčbu současnými léky.

Nedávný věděcký objev objasnil složitou úlohu endokanabinoidního systému v patofyziologii neuropatické bolesti. Vzhledem k tomu, že se mění společenské vnímání a uvolňuje se zákon o používáním léčebného konopí, roste zájem o používání marihuany pro léčení neuropatické bolesti.

O čem píšeme

Nové poznatky

Přezkoumali jsme výsledky současných základních vědeckých výzkumů a údaje z nedávných randomizovaných kontrolovaných studií (RCT) hodnotící lékařskou marihuanu pro léčbu neuropatické bolesti.

Tyto studie zahrnovaly pacienty s různou etiologií neuropatické bolesti a zahrnovaly lékařské konopí s různými koncentracemi THC a různé způsoby podání. Vícenásobné RCT prokázaly účinnost lékařské marihuany pro léčbu neuropatické bolesti s množstvím potřebným pro léčbu podobnou současné farmakoterapii.

Shrnutí

Ačkoli jsme byly omezeni malým množstvím vzorků a krátkou dobou trvání studie, zdá se, že důkazy podporují bezpečnost a účinnost krátkodobé, nízko dávkované vaporizace konopí a orálního užívání při léčbě neuropatické bolesti.

Zdroje: studie, obrázek: www.zelenazeme.cz

  • Články z kategorie Studie CBD, CBD a Bolest mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 07/22/18