Léčba konopím ve Spojeném království - výsledky celostátního průzkumu

  • Léčba konopím ve Spojeném království - výsledky celostátního průzkumu
  • V letech 1998 až 2002 proběhla ve Spojeném království studie, která zkoumala užívání lékařského konopí.
  • Průměrný věk byl 52,7 let.

Obsah

Použití konopí pro lékařské účely je kontroverzním, ale důležitým tématem veřejného a vědeckého zájmu. Přinášíme zprávu o výsledcích samostatně spravované dotazníkové studie provedené ve Spojeném království v letech 1998-2002. Dotazník sestával ze 34 složek a zahrnoval demografické údaje, vzorce užívání léků, profily užívání konopí.

Subjekty byly samovybírány. Bylo rozděleno 3663 dotazníků a 2969 bylo vráceno [1805 (60,9%) žen, průměrný věk 52,7 let (SD 12,7)].

Užívání lékařského konopí bylo hlášeno u pacientů s chronickou bolestí  (25%), roztroušenou sklerózou a depresí (22%), artritidou (21%) a neuropatií (19%). Léčba užívání konopí byla spojena s mladším věkem, mužským pohlavím a předchozím rekreačním užíváním (p <0,001). Zatímco při interpretaci těchto údajů je nutná opatrnost, informace poukazují na potřebu klinických studií konopí a kanabinoidů se standardizovanými a kontrolovanými produkty.

Zdroje: studie, obrázek: www.marijuana.com

přidej komentář

Komentáře

Okomentuj příspěvek, přidej hodnotný komentář.

Přidat vlastní komentář


  • Články z kategorie Studie mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.