Syntetická marihuana - silnější verze marihuany

  • Syntetická marihuana, známá pod názvem K2 nebo Spice, je nebezpečná látka, která s klasickou marihuanou nemá nic společného.
  • Představuje velké nebezpečí kvůli chemickým látkám, které ve velkém množství obsahuje. 

Proč je nebezpečnější syntetická marihuana více než skutečná?

Syntetická marihuana, nebo-li falešná tráva, nemá nic společného s tou opravdovou. Je legální a snadno dostupná dětem.

Je také větší hrozbou pro dětské zdraví.

„Marihuana byla po stovky let používána k léčebným a rekreačním účelům.“ řekl doktor Jeff Lapoint, toxikolog z New Yorské univerzity v Bellevue Hospital. „Je zneužívána, ale tomu opravdu nikdo nezabrání. Děti potřebují vědět, že tato látka je nebezpečnější.“

Populárně nazývaná K2 nebo Spice, syntetická marihuana je chemická látka podobná konopí, která dává marihuaně stav vysoké euforie.

Existuje však stále větší počet případů lidí, kteří po užití drogy zažily záchvat, palpitaci srdce, horečku, dehydrataci a další psychotické příhody.

Od roku 2004 je K2 prodávána a balena jako kadidlo nebo potpourri, podobající se směsi bylin a koření. Prodává se za přibližně 30 až 40 dolarů za 3-gramový sáček, v porovnání s náklady na marihuanu.

Nebezpečí systetické marihuany 

Výrobci drog mohou vyrábět stovky verzí chemické sloučeniny a její výroba je snadná.

Přestože Správní uřad pro drogy přijal opatření k zákazu pěti chemikálií, které se někdy vyskytují v K2, verze těchto látek se v posledních několika letech zvýšily.

Podle Národního institutu pro zneužívání drog , 11% z téměř 15 000 středoškoláků, kteří byli přihlášeni do výzkumu uvedlo, že v roce 2011 použilo K2.

V tomto roce centra toxikomunikací ohlásila téměř 7 000 hovorů o K2, což je téměř dvojnásobek hovorů přijatých v roce 2010.

Jedna nedávná studie naznačuje, že K2 může zvýšit riziko vzniku psychózy, a to i u lidí, kteří nemají psychickou poruchu.

„K2 je účinnější látka než přírodní marihuana tím, jak působí na mozek," uvedl Dr. Ashwin Reddy, autor této studie a psychiatr na Bostonské univerzitní lékařskié fakultě. „Může způsobit zvýšené riziko paranoie, sluchových hlasů, neovladatelného chování a paniky.“

„V závislosti na osobnosti mohou psychotické příznatky trvat několik dní až několik měsíců,“ řekl Reddy.

konopí marihuana syntetická nebezpečí

Není určena pro lidské použití

K2 je někdy označována za původce z Evropy, ale byla skutečně vyvinuta Johnem W. Huffmanem,chemikem na Clemsonově univerzitě v Jižní Karolíně.

Původně byla vytvořena pro léčbu, látka pracuje v mozku stejně jako klasická marihuana na bázi tetrahydrokanabinolu nebo THC.

THC je látka v marihuaně, která produkuje euforický stav díky intoxikaci, který kuřáci vyhledávají.

„Tato droga nebyla nikdy určena pro lidské používání, jen pro laboratorní použití“, řekl Lapoint.

Znepokojující je také neregulované množství chemikálií přidávaných do každého balení,

„Nevíte, kolik chemikálii do každého balení dávají, takže nevíte, co jste získali a jak to bude vaše tělo zvládat,“tvrdí Lapoint

Předejte to dál – syntetická marihuana je silnější a nebezpečnější forma marihuany.

Zdroj:
Thrasybule, Linda. “Why Synthetic Marijuana Is More Dangerous Than the Real Thing.” LiveScience, Purch, 24 Feb. 2012, www.livescience.com/18646-synthetic-marijuana-dangerous-health.html.

Autor: 
Linda Thrasybule

  • Články z kategorie Aktuální témata mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 08/20/18
(Aktualizováno: 09/24/21)