Vojáci preferují syntetickou marihuanu

  • Vojáci preferují syntetickou marihuanu
  • Syntetická marihuana je velmi rozšířenou drogou v armádě, a to kvůli tomu, že se nedá zjistit její užívání z testů moči. 
  • V boji proti tomuto druhu marihuany by mohlo pomoct zavádění testů, které tuto látky odhalit dokážou.

Syntetická marihuana, také nazývaná „Spice“ nebo „K2“, byla nejčastěji používanou drogou mezi vojáky, kteří se nedávno podíleli na intervenčním programu pro používání látek – uvádí výzkum.

Drogy v armádě 

Studie 368 aktivních armádních pracovníků zjistila, že 38% účastníků, kteří hlásili užívání nějakého léku za posledních 90 dní uvedlo, že používají syntetickou marihuanu, zatímco 14% vojáků uvedlo, že užívají klasickou marihuanu. Vojáci mohou být přitahováni k syntetické marihuaně, protože na rozdíl od mnoha jiných léků je těžké zjistit ji pomocí testu na drogy z moči, uvádí vědci.

Navíc účastníci uvedli, že vnímají, že syntetické konopí je mezi členy armády více populární než mezi civilním obyvatelstvem,

„Pro každou kategorii drog, kterou jsme uvedli, vojáci věřili, že civilisté používají více drog než vojáci, ale pro syntetické konopí nebo jeho směs vojáci věřili, že lidé v armádě tento druh používají více než civilisté.“ uvedl výzkumný pracovník Tom Walton, ředitel projektu na škole sociální práce na Washingtonské univerzitě v Seattlu.

„Takže to dává důvěrnou informaci to tom, že syntetická marihuana je populární drogou v armádě,“ řekl Walton pro web Live Science.

Problémy se zneužíváním látek mají v armádě vážné důsledky, protože mohou vést k automatickému propuštění, říká. Vojáci nechtějí byt přistiženi pod vlivem drog, protože obecně mají značně rozjetou kariéru, dodal Walton.

Přesto se vojáci často musí vyrovnávat se stresovými situacemi, a proto se mohou pokusit vypořádat se s tím pomocí užívání návykových látek. Syntetická marihuana může uživatelům poskytnout omamné účinky, stejně jako klasická marihuana.

Syntetickou odrůdu je však těžší odhalit částečně proto, že chemický vzorec se často mění a jednotlivé produkty se liší.

„V zákonech je zmíněn zákaz látky, její specifický název, který se typicky v syntetické marihuaně nachází. Ale aby se chemici, kteří drogu vytvářejí, zákonu vyhnuli, upraví jen trochu chemický vzorec tak, aby zákonem zakázané látky nebyly zapojeny,“ prozradil Walton

Tím, že syntetická marihuana často mění vzorce, ztěžuje vytvoření testu moči, který dokáže detekovat látku.

Přesto však armáda plánuje zahrnout testy na detekování syntetické marihuany z moči do standartních testů. Avšak není jasné, kdy bude toto opatření přijato.

„To by mohlo znamenat konec popularity syntetického konopí v armádě,“ řekl Walton.

Zdroj: článek, obrázek: www.merryjane.com

  • Články z kategorie Studie mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.