Adolescenti se nebojí diskutovat o užívání marihuany na Twitteru

  • Adolescenti se nebojí diskutovat o užívání marihuany na Twitteru
  • V roce 2015 byl proveden průzkum který ukázal, že adolescenti se nebojí zveřejnit na sociálních sítích své osobní zkušenosti s marihuanou.
  • Příkladem takové mediální sítě je Twitter. 43% tweeetů naznačuje osobní zkušenost s drogou. 

New Rochelle, NY, 15. července 2015 – více než 65% zpráv týkajícíh se marihuany zveřejněných na Twitteru dospívajícími, naznačuje pozitivní postoj k užívání konopí. Tweety psané teenagery byly vyhodnoceny jako součást nedávné studie – 43% tweetů naznačuje osobní zkušenosti s drogou.

Sdílení těchto pozitivních zkušeností a přiznání se k užívání marihuany na sociálních sítích přispívá k normalizaci chování. Tvrdí to článek publikovaný v časopise Cyberpsychology, Behavior and Social Networking, recenzovaný časopis od vydavatelů Mary Ann Liebert, Inc.

Průběh průzkumu

V „Prevalence provozu souvisejícího s marihuanou na Twitteru2012-2013: Analýza obsahu“, Leah Thompson, Frederick Rivara, MD, MPH a Jennifer Whitehill, PhD, Washingtonská univerzita, Seattle, Amherst College a Massachusetts University Amherst, posuzoval a porovnal obsah související s marihuanou na Twitteru během dvoutýdenního období: jeden před a druhý po volbách v USA v roce 2012, kdy dva státy legalizovaly rekreační užívání marihuany.

Autoři se soutředili na originální zprávy z Twitteru publikované dospívajícími, které hlásaly ohromně pozitivní komentáře k lékařským a společenským přínosům marihuany, s malou zmínkou o potenciálně špatných vlivech, které může její legalizace přinést.

„Vzhledem k tomu, že legalizace marihuany pokračuje napříč USA, poskytnutí přesných informací o jejích výhodách a možných škodách bude stále důležitější,“říka Brenda K. Wiederhold, PhD, MBA, BCB, BCN, Interactive Media Institute, San Diego, Kalifornie.

„Sociální sítě, jako je Twitter, mohou být jedním z klíčových zdrojů šíření těchto informací mladistvým.“

Zdroj: 
“There Is a Mary Ann Liebert at Mary Ann Liebert, Inc. and That Makes a Difference.” Mary Ann Liebert, Inc., Publishers | News, home.liebertpub.com/news/adolescents-are-not-shy-about-discussing-marijuana-use-on-twitter/1700.

Autor: 
Kathryn Ryan