Nová studie ukazuje, že konopí může zlepšit nočního vidění

  • Nová studie ukazuje, že konopí může zlepšit nočního vidění
  • Konopí má spoustu léčivých účinků. Studie však ukázala, že by se v budoucnu mohlo použít i k léčbě slepoty. 
  • Po jeho užití se totiž zlepšuje noční vidění.

Výzkumníci tvrdí, že konopí by se jednoho dne mohlo použít k prevenci slepoty.

Kouření marihuany může lidem dát dar zlepšeného nočního vidění, podle nejnovějších poznatků zveřejněných v časopise eLife.

Studie 

Studie kanadských vědců ukázala, že marihuana má slibné výsledky v této oblasti. Dále naznačuje, že vzhledem k tomu, že bylina činí buňky v sítnici citlivější na světlo, pacienti s degenerativními očními stavy, jako je retinitida pigmentosa, mohou těžit z použití lékařské marihuany.

Jak již bylo uvedeno na začátku týdne v The Guardian, ME West z University of the West Indies na Jamajce učinil tento objev před více než dvaceti lety, když si všuml, že místní rybář má „zvláštní schopnost vidět ve tmě“ po konzumaci konopí.

„Bylo nemožné uvěřit, že by někdo mohl navigovat na lodi bez kompasu a bez světla v takovém zrádném prostředí,“ vzpomíná West ve Velké knize konopí, „ale byl jsem pak přesvědčen, že ten muž, který užil extrakt z konopí, měl mnohem lepší noční vidění než já a že za subjektivní účinek nebyl zodpovědný“.

Vědci z Montrealského neurologického institutu v Kanadě se nedávno rozhodli, že dále prozkoumají tento koncep pomocí pulců africké ropuchy. Během studie vědci zjistili, že kanabinoidy vytvářejí světelné buňky, které jsou citlivější na světlo, bez ohledu na to, jak tmavá nebo jasná oblast je.

Pulci se obvykle vyvarují temnoty – je to obranný mechanismus, který chrání před dravci. Vědci řekli, že když byly dva druhy pulců – jedna skupina pod vlivem cannabinoidů a druhá bez cannabinoidů – vystavena oblastem s malým množstvím světla, pulci s cannabiody byli stále schopní vyhnout se tmavším oblastem. Střízliví pulci se však častěji dostali do těchto temných míst.

Závěr

Vědci dospěli k závěru, že zatímco se zdá, že konopí může zvýšit noční vidění, je zapotřebí více výzkumů na toto téma, aby bylo možné správně určit, zda by lidé měli podobné reakce.

Výsledky však naznačují, že konopí by se jednoho dne mohlo použít při léčbě závažných nemocí sítnice, které často vedou k oslepnutí.

Zdroj: článek, obrázek: www.cannabis-education.org

  • Články z kategorie Studie mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.