Marihuana je prevencí proti tvrdým drogám, tvrdí studie

  • Marihuana je prevencí proti tvrdým drogám, tvrdí studie
  • Pětiletá studie, které se zúčastnilo 125 osob, ukázala, že konopí nemusí být nutně "vstupní drogou k tvrdším drogám." 

Konopí je sice ve Spojeném království stále nelegální, avšak nový výzkum zjistil, že konopí nemusí být „vstupní bránou k tvrdým drogám“, jak si možná mnozí doteď mysleli.

Ve skutečnosti by mohla být klíčem k odrazování uživatelů od postupu k „tvrdším drogám“, jako je kokain a extáze, tvrdí vědci z univerzity z Nového Mexika.

Pětiletá studie zahrnovala 125 účastníků, kteří trpěli chronickou bolestí.

83 užívali konopí jako prostředek proti bolesti, zatímco 42 se rozhodlo marihuanu nepoužívat.

Bylo zjištěno, že 34% uživatelů konopí přestalo užívat své léky, ve srovnání s pouhými 2% nekuřáků marihuany, přičemž 98% pokračovalo v užívání svých léků.

Výsledek obrázku pro cannabis in england

„Současná epidemie opiátů způsobuje úmrtí na předních příčkách žebříčku v USA, zabíjí dokonce víc lidí než autonehody nebo zbraně,“ vysvětluje profesor Jacob Miguel Vigil.

„Proto by relativní bezpečnost a účinnost užívání konopí vesrovnání s jinými léky měla být přijata poskytovateli zdravotní péče a zákonodárci,“ řekl.

Vysvětlil, že léky proti bolesti a heroin obvykle zabíjejí v USA denně 90 lidí; to poukazuje na to, že některé studie tvrdí, že spotřeba konopí nikdy přímo nezpůsobila úmrtí.

Nicméně v roce 2014 se Gemma Moss stala první britskou ženou, která umřela na toxicitu z konopí poté, co údajně prokouřila 60 liber týdně, což vedlo k úmrtí kvůli srdeční zástavě.

Zatímco v několika amerických státech je nyní legální, ve Spojeném království by vás držení narkotik skupiny B mohlo dostat na 5 let do vězení, jejich prodej a výroba dokonce na 14 let.

Zdroje: článek, obrázek: herb.co;timeout.com

přidej komentář

Komentáře

Okomentuj příspěvek, přidej hodnotný komentář.

Přidat vlastní komentář


  • Články z kategorie Studie mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.