Marihuana je prevencí proti tvrdým drogám, tvrdí studie

  • Pětiletá studie, které se zúčastnilo 125 osob, ukázala, že konopí nemusí být nutně "vstupní drogou k tvrdším drogám." 

Konopí je sice ve Spojeném království stále nelegální, avšak nový výzkum zjistil, že konopí nemusí být „vstupní bránou k tvrdým drogám“, jak si možná mnozí doteď mysleli.

Ve skutečnosti by mohla být klíčem k odrazování uživatelů od postupu k „tvrdším drogám“, jako je kokain a extáze, tvrdí vědci z univerzity z Nového Mexika.

Pětiletá studie zahrnovala 125 účastníků, kteří trpěli chronickou bolestí.

83 užívali konopí jako prostředek proti bolesti, zatímco 42 se rozhodlo marihuanu nepoužívat.

Bylo zjištěno, že 34% uživatelů konopí přestalo užívat své léky, ve srovnání s pouhými 2% nekuřáků marihuany, přičemž 98% pokračovalo v užívání svých léků.

konopí mladiství marihuana legalizace

„Současná epidemie opiátů způsobuje úmrtí na předních příčkách žebříčku v USA, zabíjí dokonce víc lidí než autonehody nebo zbraně,“ vysvětluje profesor Jacob Miguel Vigil.

„Proto by relativní bezpečnost a účinnost užívání konopí vesrovnání s jinými léky měla být přijata poskytovateli zdravotní péče a zákonodárci,“ řekl.

Vysvětlil, že léky proti bolesti a heroin obvykle zabíjejí v USA denně 90 lidí; to poukazuje na to, že některé studie tvrdí, že spotřeba konopí nikdy přímo nezpůsobila úmrtí.

Nicméně v roce 2014 se Gemma Moss stala první britskou ženou, která umřela na toxicitu z konopí poté, co údajně prokouřila 60 liber týdně, což vedlo k úmrtí kvůli srdeční zástavě.

Zatímco v několika amerických státech je nyní legální, ve Spojeném království by vás držení narkotik skupiny B mohlo dostat na 5 let do vězení, jejich prodej a výroba dokonce na 14 let.

Autor: Olivia Petter

Zdroje: 
Petter, Olivia. “Cannabis Prevents People from Doing 'Hard' Drugs, Claims Study.” The Independent, Independent Digital News and Media, 22 Sept. 2017, www.independent.co.uk/life-style/health-and-families/study-marijuana-hard-drugs-prevent-gateway-study-addiction-jacob-miguel-vigil-new-mexico-a7960616.html.

“Study Finds Legal Cannabis May Reduce Use of Dangerous Prescription Drugs.” UNM Newsroom, 8 Sept. 2017, news.unm.edu/news/study-finds-legal-cannabis-may-reduce-use-of-dangerous-prescription-drugs.

O čem píšeme

  • Články z kategorie Studie CBD mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 09/10/18