Brainstorm - Bouřlivá odrůda konopí

  • Bouřlivá odrůda léčebného konopí zvaná Brainstorm se u rekreačních uživatelů i pacientů v poslední době zapsala doslova, jako když udeří hrom do stromu
  • Genetika modelu Brainstorm sahá až zpět do roku 1996
  • Model Brainstorm původně vznikl díky skupině šlechtitelů seed banky Dutch Passion

Ještě než se pustíme do důkladného průzkumu této odrůdy, která se v poslední době těší stoupajícímu zájmu uživatelů, pacientů i pěstitelů, není na škodu si představit její stvořitele – jednu z nejslavnějších a bez přehánění také nejkvalitnějších seed bank dnešní doby – Dutch Passion.

Těžko uvěřit, že je seed banka Dutch Passion jedním z lídrů na trhu semínek a modelů marihuany již přes 25 let. Popularita a kvalita semínek z této díly se od vzniku nikdy nezhoršila a naopak, díky neustále zlepšujícím se technikám pěstitelů si společnost stále drží své konopné výsluní. Jedním z nejdůležitějších faktorů vysvětlujících neustávající úspěchy Dutch Passion je prostý fakt, že se jedná o semennou banku, která poskytuje obrovské množství modelů léčebného konopí, pro léčbu i rekreaci.

V nabídce semínek Dutch Passion můžeme nalézt semínka každého typu:

Pokud se zajímáte i o jiné modely, než o zde zvýrazněný Brainstorm, je dobré nahlédnout na speciality, které se těší opravdu dlouhodobému zájmu zákazníků po celém světě. Jako vždy se jedná o různé variety Indik,Sativ i hybridů.

Mezi nejoblíbenější odrůdy konopí Dutch Passion bezesporu patří:

Brainstorm – odrůda konopí pro pravý brainstorming

Naprosto původní, originální varieta modelu Brainstorm vznikla pomocí genetiky legendárního Skunku, Oasis a původní HazeZlomová chvíle pro Brainstorm však přišla až roku 1998, kdy se šlechtitel konopí Henk van Dalen rozhodl, že je načase Brainstorm zásadně vylepšit a „povznést ke hvězdám“. Odstranil tak z genetického mixu Skunk s Oasis a nahradil je pouze jedním, dle jeho názoru však mnohem kvalitnějším modelem čisté Indiky – Northern Lights. 

Odrůda Northern Lights – předchůdce Brainstormu

Znalci konopné historie ví, že odrůda Northern Lights stojí hrdě vedle Skunku jakožto nejznámější a taky dlouhodobě nejoblíbenější modely Holandska (zčásti však dovezené ze zahraničí). Samotná Northern Lights přišla ke zrodu v okolí města Seattle, USA. Bystrým nápadem tehdejších zahradníků bylo zkombinovat již tak velmi oblíbené odrůdy Afghani spolu s neznámým typem čisté Sativy. Z Northern Lights se následně po dovozu do Holandska stala typickým tahounem coffe shopů Dutch Passion. 

„Northern Lights si získala popularitu napříč uživatelskou i pěstitelskou, konopnou komunitou. A není divu – Northern Lights v sobě kombinuje kvality jako rychlé dokvétání, vysoká potence, kompaktní růst a vysoký výnos. Jednoduchý, avšak těžce dosažitelný recept na mezinárodní úspěch.“

Všechno však má svůj háček a jinak tomu není ani u téměř dokonalého, rostlinného exempláře, jakým Northern Lights je. Jedinou stížností těch, kteří s Northern Lights již měli tu čest, je nedostatek hutné vůně a aromatu. Zde však nastupuje zkombinování s další rostlinnou celebritou – Haze…

Haze – druhá polovička Brainstormu

Oproti Northern Light je uživatelům po přivonění ke správně kultivovanému modelu Hazejasné, že zde o léčebné terpeny nebude nouze. Samotný legendární pěstitel přezdívaný Sam the Skunkman vypěstoval první Haze již během brzkých sedmdesátých let minulého století. Originální Haze je komplexní polyhybrid stvořený z velmi zajímavého genetického mixu. V genotypu Haze můžete pozorovat stopy landrace odrůd pocházejících z Mexika, Thajska a také jižní Indie. Haze je co se modelů léčebného konopí týče opravdovým světoběžníkem.

Pomocí tehdy tajných technik se Sam the Skunkman díky mistrné selekci těchto exotických odrůd propracoval až k výsledku, který stojí na výsluní dodnes – modelu Haze.

„Kombinací stability získané z genetického předka Northern Lights v kombinaci s unikátním terpenovým spektrem, který můžeme naleznout v Haze nám zcela pochopitelně vzniká něco výjimečného. Není divu, že je o Brainstorm čím dál větší zájem.“

odrůda konopí dutch passion

Braistorm – zkušenosti a názory na odrůdu konopí

Jelikož je dle dosavadních zkušeností uživatelů v Brainstorm velmi cítit sativní otisk předcházející Haze, jsou hodnocení většinou plná dojmů jako například  - zvýšení kreativity, euforie, pocity štěstí a povznesení. Pacienti si spolu s těmito efekty pochopitelně chválí také účinky proti stresu, bolesti a depresím. Vzácně se vyskytují i ohlasy těch, kteří trpí na rakovinu a dochází na pravidelné chemoterapie.V těchto případech se Brainstorm dá dle údajných zkušeností využít i proti nevolnosti a nechutenství. V případě chronické únavy způsobené například fibromyalgií je možné Brainstorm nasadit taktéž.

Na závěr se můžete podívat na několik zkušeností s odrůdou Brainstorm. Recenze pochází od gurmánů oficiálního konopného serveru Leafly:

FckWeasel148: „Velmi aromatická palička, kterou jsem si vyzvedl ve výdejně, mě zaujala jak vůní, tak konsistencí. Lepivé, světle oranžové chloupky a vysoká tvrdost mi daly zabrat, než jsem paličku naporcoval a ubalil. Stav velmi povzbuzující a řekl bych vyloženě chichotavý. Ze startu jde rozhodně cítit silný pocit euforie, po které následuje lehký chill a relaxace. Zklamala mě pouze délka trvání. Psychický stav odezněl dříve, než je u mě běžně ve zvyku. Rozhodně bych ale otestoval znova. Za mě 8/10.“

RBMarshall: „Velmi slušná sativa. Super pro podpoření kreativity, pro umělce jako jsem já naprostý ideál. Navíc je ocenitelné i znatelné zvýšení pozornosti a celkové soustředěnosti. Pokud jste příznivci Wake&Bake, vřele doporučuji. Při optimální dávce je možné dosáhnout lehkého relaxačního stavu a ve spojení s kvalitní kávou se jedná doslova o rostlinného spojence pro správný start do dne.“

SinnerD: „Tuhle nádheru jsem si vypěstoval od semínka. Musím říct, že něco takového se mi ještě vypěstovat nepovedlo. Pěstuji zatím jen druhým rokem, ale i tak. Oceňuji kombinace silně fyzického účinku spojeného s nakopnutím mysli a soustředění. Hybrid jak má být. I když stav netrvá celý den, můžete se těšit na alespoň 2 hodiny dobrého rozpoložení. Nejspeciálnější vlastností je zde ale aroma. Tak zvláštně kořeněné, avšak zároveň luční aroma jsem ještě necítil. Konopí je úžasně různorodá rostlina, minimálně co se týče spektra aromaticky.

I přesto, že bude Brainstorm spíše v oblibě fanoušků sativ, musím doporučit tenhle model otestovat alespoň jednou a to jak pacientům tak obyčejným ‚kuřákům‘.“

*Veškeré informace podané v tomto článku jsou pouze informačního, v žádném případě faktuálního, charakteru. Vždy jednejte dle vlastního uvážení.

 

Zdroj: dutch-passion.com growdiaries.com seedbankreview.com seedfinder.eu

 

O čem píšeme

  • Články z kategorie Konopí indica, Konopí sativa, Semenné banky mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 08/07/18