Tipy pro úspěšné outdoor pěstování

Pokud pěstujete rostliny venku, outdoor, budou se vám hodit následucící tipy. Některé vám mohou připadat jako rutijní záležitost. Veřete ale, že většina lidí právě na rutinu zapomíná a bývá to příčinou nejvíce chyb. Zamyslete se nad těmito tipy, aby se měly vaše rostlinky co možná nejlépe. Pokud se bude dařit jim, vás za to odmění..

 

 

 

 

 

Pořiďte si kvalitní genetiku

Není widow, jako widow. Není bazalka, jako bazalka. Platí to a vždy to platit bude. Řada semen má společného s těmi ostatními jen část názvu. Spočítejte si, jestli se vám šetřit na genetickém základu, který určuje stavbu celé rostliny vyplatí. 

 

Dejte rostlině čas uvnitř

Pokud pěstujete outdoor, začněte uvnitř a ven přesazujte měsíc starou rostlinu. Je to daleko bezpečnější způsob pěstování a máte v nejkritičtější době rostliny kontrolu nad jejím růstem. Venku řádí nejen počasí, ale také plevel a zvěř. 

Používejte rukavice

Zdaleka asi nejtěžší je nedotýkat se rostliny. Má to svá opodstatnění a rozhodně to není zanedbatelný problém. Pokud se jdete podívat na rostlinu, nesahete na ni rukama. Pokud chcete s rostlinou manupulovat, používejte rukavice. Neosahávat zbytečně listy je důležité zejména v prvních dnech a týdnech rostliny, kdy je slabá a zranitelná. 

 

Seznamte se s místem

Pokud vybíráte místo pro outdoor, seznamte se s množstvím světla přes celý den! Skryté a zároveň slunné místo se velmi často vylučuje. Najít vhodné místo je faktor, který se hodně podceňuje. Myslete na to, že kam rostlinu dáte, tam bude celé následující týdny, na světlo ze stínu neuteče. 

 

Škůdci jsou a budou

Škůdci jsou všude. 100 procentní ochrana neexistuje ale je dobré s tím počítat. Pod škůdcem si každý představí slimáka, svilušku, mravence.. Preventivní lepové desky nejsou rozhodně na škodu. Nějaká petlahev z návnadou taky není k zahození. Zvěř ale může udělat zdaleka nejrychlejší škodu. Těžko přístupné místo nebo třeba oplocení, drát nebo i mizerný provázek může nevídaně pomoct!

 

Zalévejte navečer

Zalévejte po západu slunce, nebo před východem. Prostý fakt, který platí na škálu všech rostlin. Nejvhodnější je zálévat ráno. Naopak nejmíň vhodné je zalévat přes oběd. Zalévání za plného světla je nejen neúsporné, protože se část vody okamžitě opraří. Poškozuje také listy, kapky vypadají na listech jako čočky a soustředí světlo na jedno místo a spálí ho. Mohou rostlinu nejen spálit, ale kytka utrpí vlivem snížení teploty šok. Pokud rostlina přes den trpí výrazným nedostatkem vody, můžeme ji trochu přilít přímo ke kořenům, nepostřokovat

Výsledek obrázku pro zalévání ráno

Nesklízejte po dešti

Zvlášť ke konci roku, kdy sklizeň probíhá, občas prší. Samotný déšť ovlivní množství účinných látek jen dočasně. Množství se během 2-4 dnů po dešti z většiny obnoví. Proto sklízejte bylinky vždy před deštěm, ne po něm!

 

A největší chyba nakonec

Vytrhli mi to! Tak často to pěstitelé říkávají. A přitom řešení je prosté: nechlubte se. V této tiché poště platí zvláštní matematické pravido: jeden = všichni .. 

 

tipSemena konopí / marihuany jsou určena výhradně ke sběratelským účelům! Pěstování rostlin s vyšším osbahem THC je přestupkem, nebo trestným činem! Více zde

  • Články z kategorie Pěstování mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 09/04/12