Ice Cool - Mrazivá odrůda konopí

  • Ice Cool - Mrazivá odrůda konopí
  • Odrůda léčebného konopí s mrazivým názvem Ice Cool si v poslední době získala celou řadu příznivců
  • Fanoušky si Ice Cool získala hlavně mezi uživateli a pacienty, kteří upřednostňují konopí s genetickou převahou Sativy 

Čas od času se mezi obrovskou škálou různorodých modelů léčebného konopí najdou takové, které zkrátka vystupují z davu. Některé z nich potom z davu vystoupí a už nikdy se mezi průměrné modely ani nezařadí. Mezi konopné celebrity, které se na výslunní drží již od počátku komercializace marihuany, patří například legendy jako je Jack HererAcapulco GoldSkunk nebo AK-47 

Co však novodobější, moderní druhy marihuany? Najde se mezi neustále vzrůstající hromadou různých modelů ještě taková odrůda, která vystoupí z davu na tak dlouho, že se z ní stane legenda, kterou budou sebevědomě pěstovat ještě naši potomci? Největším testem oblíbenosti dané genetiky je samozřejmě zkouška časem a my už jsme teď zvědaví, o kterých modelech se bude debatovat dejme tomu za 5 až 10 let. Nebo se už snad v tu dobu budou řešit jen kanabinoidní CBD a THC extrakty, tinktury a hašišové oleje? Uvidíme... 

“Nicméně, jednou z relativně novodobých odrůd, které se v příčkách oblíbenosti prodírají nahoru, je Ice Cool od španělské semenné banky Sweet Seeds.”

Sweet Seeds – druhy marihuany na sladko 

Ještě, než se pustíme do důkladného rozboru odrůdy Ice Cool, podívejme se, co jsou vlastně zač její tvůrci a šlechtitelé.  

Španělská semenná banka Sweet Seeds je společností, která se (jak vyplívá z názvu) snaží šlechtit chuťově a aromaticky doopravdy výjimečné druhy marihuany. Jejich dlouhodobá a vášnivá práce jde ve výsledku znát a jejich modely se na trhu již dlouhá léta drží na předních příčkách pomyslné konopné hitparády. Jelikož mají Sweet Seeds v zájmu udržet si své místečko na výslunní, neusínají na vavřínech a snaží se své genetiky posouvat stále dál. Uvědomují si například, že se v poslední době značně rozrostl zájem o genetiky CBD, tedy odrůdy konopí zaměřeného zejména na léčbu, bez přehnaně silných psychoaktivních efektů.  

Vybrat si tak může zákazník Sweet Seeeds z:  

Ice Cool - vzácnost mezi konopím 

S modelem Ice Cool vyhrála banda ze Sweet Seeds celou řadu různých ocenění. Nejčastěji se Ice Cool řadila během Cannabis Cupů na různých místech světa v předních příčkách prvního a maximálně druhého místa. Co je však na této odrůdě natolik speciální, že vyčnívá z nepřehledného davu různých odrůd? 

Tak za prvé, Ice Cool byla vyšlechtěna z klasické linie extrémně aromatického New York City Dieselu spolu s neznámou, zato silně exoticky vonící odrůdou pocházející z oblasti Afghánistánu. Pokud dále vezmeme v potaz extrémní potenci a nezapomenutelně silné, exoticky nasládlé aroma, a to celé spojíme s velmi vysokým výnosem rostlin, je nám hned jasné, proč že se pojem Ice Cool tak rychle rozkřikl ulicemi.  

“Určitý podíl na již tak dost cool image Ice Coolu má určitě i zvláštně psychedelický a dlouhotrvající účinek, který popisuje značná část uživatelů.” 

ice cool semena marihuany

Genetický základ je v této odrůdě velmi pestrý, zejména protože už její “rodiče” byli novodobou šlechtou mezi konopím. Jen ze strany New York City Dieselu se nám do mixu dostávají genetiky z Mexika i Afghánistánu. Mexická genetika ze strany Sativ je zde malinko dominantnější - jedná se konkrétně o 60% Sativu a 40% Indiku. Očekávat tedy lze i typicky sativní, cerebrální efekt, který je navíc podpořen i významným podílem terpenu limonenu. Ti z vás, kteří četli minulý dík o terpenech z konopí ví, že limonen podporuje spolu se správnou dávkou THC soustředěnost a pocit bdělosti. 

Zkušenosti uživatelů konopí - odrůda Ice Cool 

Na závěr se můžeme podívat na některé ze zkušeností a názorů uživatelů webLeafly, zaměřeného na vše o léčebném konopí:  

Riotess18: “I přesto, že jsem již dlouhodobým uživatelem léčebného konopí, model Ice Cool mi po prvních pár testech jaksi vyniknul. Sháněl jsem se po modelu geneticky spíše Sativním, pomocí kterého bych se mohl léčit přes den. Doufám, že si ho příště stihnu vyzvednout víc, hned jak do Oregonu dorazí další zásoby pro pacienty.  

Konopí užívám pomocí vaporizace, funguje tak proti mým potížím nejlépe. Moje tolerance je dost silná, takže mluvím ze zkušené pozice. První dávkou zde bylo asi půl gramu. Mezi nejvýznamnější účinky, kterých sem si všiml, patří: zlepšení depresivního stavu, který je přítomen na denní bázi. Dále, pomoc proti souvisejícím problémům, ze kterých deprese koření: chronická bolest zad a páteře, nervová bolest, fibromyalgie a ztráta chuti k jídlu.  

Ve výsledku jsem se cítil mnohem bystřejší než obvykle. Myšlenky se mi míhaly hlavou ladněji a přemýšlení nebylo tolik namáhavé. Navíc sem se přes den mohl najíst opravdu s chutí a můžu vám povědět, že potěšení z obyčejného jídla má taky něco do sebe. Ve výsledku mě nadchla i délka mého spánku a hlavně to, že jsem byl schopen spát v kuse celou noc. Zajímavé bylo i to, že jsem si byl schopen zapamatovat i pár snů. To je u mě většinou známkou toho, že jsem spal dobře a hluboce.  

Co se odrůd léčebného konopí pro denní užití týče, rozhodně řadím Ice Cool do mojí primární přihrádky a doufám, že najdu ještě alespoň 2 nebo 3 odrůdy tohoto rázu.” 

semínka ice cool

73ountyGardens: “Velmi postupný, pomalu se rozvíjející, smyslně léčebný stav mysli i těla. Za mě luxusní volba proti bolavým svalům a taky bolestí spojených s artritidou a snad ještě lepší proti běžným bolestem hlavy. Jestli pomáhá Ice Cool i těm, co trpí na časté migrény, nevím, ale zajímalo by mě to. Celkově super hybrid, použitelný řekl bych dost různorodě.” 

Connosieur: “Rozhodně jedna z nejluxusnějších odrůd, které jsem měl tu čest ochutnat. Kolektiv pěstitelů, od kterých jsem model kupoval, tvrdil, že pěstují více než 10 let, čemuž díky chuti jejich výsledných květů rozhodně věřím. Chuť, vůně, výsledný účinek - všechno zde bylo perfektně sladěné. Hlavním pozlátkem je zde však vůně a chuť. Při vdechnutí tohoto modelu ucítíte zprvu zvláštně mentolovou příchuť, která je vzápětí nahrazena jakoby citronovou skořicí. Někdy je možné ucítit i škálu všelijakých dalších chuťových spekter, je to těžké popsat. Základem je i to, jak dobře bylo vaše konopí skladováno. Správný proces sušení a curingu konopí je klíčem k pravé, léčebné bylince.” 

 

Zboží k článku

  • Články z kategorie Druhy a modely mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.