6 tipů pro skladování lékařské marihuany

Pokud jste se někdy dostali do situace, kdy jste potřebovali uchovat větší množství lékařského konopí, zřejmě jste se dostali k otázce, jak všechny tyto zelené dobroty správně uskladnit?
Špatné uskladnění by v takovém případě znamenalo ztrátu kvality produktu, proto je dobré věnovat kapitole o správném postupu uskladnění konopí patřičnou pozornost.

 
Suché květy lékařského konopí mohou při špatném uskladnění postupem času přeschnout, což bude mít za následek tvrdý a štiplavý kouř během inhalace. Nedosušené květy mohou být naopak příliš vlhké a podporovat tak vznik plísně během uskladnění. Ceněné látky přírodního THC mohou časem na vzduchu oxidovat a konopí by tak ztrácí na své účinnosti, což je samozřejmě jedna z věcí, kterou se snaží každý správný pěstitel eliminovat.

Jak správně uložit lékařské konopí? Zde je několik našich tipů:

 

1. Vyhněte se používání plastových sáčků.

Uskladnění konopí v plastovém sáčku je jeden z nejvíce populárních způsobů, jak konopí uchovávat. Ve skutečnosti však plastový sáček není nijak vhodný, jelikož statická elektřina vyvolaná třením plastu o textil může způsobit, že některé z aktivních složek THC se oddělí od produktu a zůstanou přilepené po stranách plastového sáčku. Jednoduše nepoužívejte plastové sáčky pro dlouhodobé skladování lékařského konopí. Pokud z nějakého konkrétního důvodu musíte sáček použít, vložte nejprve produkt do papírového sáčku a poté do plastového sáčku. Pokud možno poté odstraňte veškerý vzduch v pytlíku.

 

2. Skleněné lékárenské lahve:

V lékárnách se často pro uskladnění používají tzv. jantarové lahve s uzávěrem. Takovéto nádoby jsou pro uskladnění jakýchkoliv bylin velmi vhodné, jelikož udržují vnitřní prostory vzduchotěsné a také jantarově oranžová barva chrání lahev proti vniknutí UV záření.

 Související obrázek

3. Nejlepší materiál je sklo:

Tmavé sklenice s pevným hermeticky uzavíratelným víkem, nebo například jiné keramické nádoby jsou možná tím nejlepším způsobem, jak uskladnit dlouhodobě lékařské konopí. Uzavřená nádoba udržuje dostatečně vlhkost uvnitř a nepustí vzduch ven. Při tomto procesu dlouhodobého skladování bylin omezte časté otevírání nádoby na minimum. Zamezíte tak přístupu vzduchu a oxidování THC. Ujistěte se také, zda jsou všechny nádoby uloženy na chladném a tmavém místě bez přístupu světla.

 

4. Tma a chlad

Toto pravidlo se nevztahuje pouze na skleněné nádoby, ale platí univerzálně pro jakýkoliv způsob skladování. Mějte vždy na paměti, že největším přítelem správného uskladnění je tma a chlad.

 

5. Přidejte trochu pomerančové kůry:

Existuje malý trik, jak udržet skladovací prostředí trvale vlhké a nepřesušit tak výsledný produkt. Přidejte kousek pomerančové nebo citronové kůry přímo do nádoby a pečlivě ji opět hermeticky uzavřete. Květy lékařského konopí budou čerpat vlhkost z této ovocné kůry a nedojde tak k přesušení. Nikdy však nenechávejte ovocnou kůru v nádobě příliš dlouho. Pokud kůra začne plesnivět, může lehce nakazit také ostatní produkty a negativně tak ovlivnit chuť Vašeho konopí.

 Výsledek obrázku pro marijuana and orange cure

6. Chraňte před mrazem:

Jednou jsem se dočetl, že nejlepším postupem pro dlouhodobé uskladnění je uložení konopí do mrazničky. To je však pouze legenda, jelikož teploty pod bodem mrazu můžou naopak velmi snížit účinnost lékařského konopí. To proto, že lahodné křišťálové pestíky, kterými je rostlina obsypána, se stávají v důsledku mrazu velmi křehkými a snadno se pak odlomí při jakékoliv manipulaci. Pokud se přesto rozhodnete zmrazit svoje bylinky, omezte manipulaci na minimum. Vhodnější nežli kompletní zmrazení je ponechat produkt uskladněný v hermeticky uzavřených nádobách, v ledničce, při teplotě nad bodem mrazu.

tipSemena konopí / marihuany jsou určena výhradně ke sběratelským účelům! Pěstování rostlin s vyšším osbahem THC je přestupkem, nebo trestným činem! Více zde

  • Články z kategorie Pěstování mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 09/04/12