Purple - fialové konopí

Purple je známá odrůda konopí pro své charakteristické fialové zbarvení, které je v přírodě běžně zapříčiněno sezónními změnami teplot. Pro dosažení té pravé purpurové barvy během zrání, musí mít odrůda samozřejmě určitý genetický potenciál. Při pěstování v běžných podmínkách totiž intenzivní přítomnost zeleného chlorofylu obvykle přemůže ostatní barvy, jako je oranžová, červená ale také právě fialová.

Přítomnost Chlorofylu má tendenci ubývat s příchodem chladných podzimních nocí a fialový pigment známý pod názvem „Anthocyan“ tak začne prosvítat na povrch. Tento Anthokyan se v podstatě nachází ve vrstvě pod Chlorofylem a určité konopné odrůdy mají větší potenciál pro tvorbu právě této látky, která zapříčiní purpurové zabarvení rostlin.

 

Co znamená fialová odrůda?

Název „fialové konopí“ se používá pro označení rostlin, které se v době květenství vyznačují purpurově fialovými odstíny. Historie genetiky fialového konopí je vlastně docela mlhavá. Odborníci se domnívají, že neexistuje žádná jedinečná rostlina, která se vyznačuje fialovým zbarvením a fialovění rostlin připisují právě charakteristickému pěstování a kultivaci v chladných podmínkách.

 

Proč jsou fialové odrůdy konopí tak populární?

Fialová barva je často prezentována jako barva královské hodnosti. Stejně tak dává toto unikátní zbarvení květů rostlině nádech královského rodu či důkladné propracovanosti.

Další teorie, proč jsou fialové kmeny tak populární, je proto, že představují pro pěstitele výzvu. Proces pěstování kvalitních fialových odrůd není vůbec jednoduchý a vyžaduje od pěstitelů značnou dávku úsilí. Pokud však dodržujete základní podmínky pro podobný styl pěstování, může být Vaše fialka vskutku nádherným exemplářem.

Pro úspěšného pěstitele je dosažení takového odstínu srovnatelný pocit jako když zahradník vyšlechtí opravdu jemné a drahé víno. Prostě fialová barva je vždy známka dobré kvality konopí.

Purple - fialová marihuana

Jak tedy na pěstování fialových odrůd?

Jak již bylo uvedeno v našem článku, dosáhnout toho pravého fialového zbarvení není vůbec snadné. První věc, kterou musíte pečlivě zvážit, je výběr vhodné genetiky. To ve zkratce znamená, že rostlina, která nemá žádné fialové geny (podíl látky s názvem Anthocyan) se Vám nikdy do fialova nezbarví. 
Bez ohledu na to jak moc se budete snažit, nebo co budete s rostlinou provádět. Odrůdy indického konopí s přívlastkem „Kush“ jsou často tou správnou volbou pěstitelů, kteří chtějí kvalitní fialovou odrůdu vypěstovat.

Co musíte dále zajistit je optimální chlad v době zrání. Jak již bylo napsáno, vyšší vrstva chlorofylu se musí nahradit vrstvou s Antokyany, která je pod ní. Chcete-li tohoto procesu dosáhnout, je třeba pěstovat rostlinu při teplotách nižších, nežli jste běžně zvyklý. Pokud však dovolíte teplotě klesnout pod snesitelnou hladinu, rostlina Vám začne uvadat. Vždy mějte na paměti, že fialové zabarvení rostliny je pěkné, ale je třeba věnovat značnou dávku opatrnosti a netrápit rostlinu příliš nízkými teplotami déle, nežli je nezbytně nutné.

Nejdůležitějším faktorem pak bude vaše trpělivost. Úplnému dozrání rostlin v chladných podmínkách to zabere delší čas a to znamená samozřejmě čekat o něco déle. Výsledky však můžou být ohromující. Pokud si myslíte, že nejste typ člověka, který si může dovolit čekat, pak fialové konopí nemusí být pro vás zrovna ideální volbou.

 

Jaké jsou příklady dobrého fialového konopí?

Jeden z nejslavnějších kmenů fialového konopí je bezesporu Purple Kush. Tato odrůda má velmi sladkou vůni, s náznakem šťavnatých hroznů. Právě Purple Kush je dobrým odlehčením pro náročné pěstitele, jelikož navozuje uvolňující pocit, bez pocitu náznaku únavy.

Další populární fialka je bezesporu Purple Haze. Tato odrůda Vám dokáže navodit velmi euforický pocit. Má silnou nasládlou příchuť s přívlastkem santalového dřeva.

Další slavné fialové kmeny jsou Purple VoodooPurple Diesel nebo Purple # 1.

Doporučujeme ochutnat.

 Purple Kush - autoflower semínka marihuany Buddha

tipSemena konopí / marihuany jsou určena výhradně ke sběratelským účelům! Pěstování rostlin s vyšším osbahem THC je přestupkem, nebo trestným činem! Více zde

O čem píšeme

  • Články z kategorie Konopí indica, Semenné banky mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 09/04/12