Fénixovy slzy - zázračný lék

Jedná se o konopný extrakt získávaný přímo z vrcholků květů, tzv. palic. Většinou má sinou, tmavozelenou barvu (díky chlorofilu).  Jeho účinky jsou nepřeberné, a proto působí jak na crohnovu nemoc, nechutenství, roztroušenou sklerózu, chronické bolesti, migrénu, astma, kožní problémy a jiné. Za jakéhosi objevitele Fénixových slz je považován Rick Simpson, jež jej popisuje v dokumentu Útěk před lékem.

 

Jak se dělají Fénixovy slzy

Jak už to u podobných přípravků bývá, nejvhodnější suroviny, tzn. ty nejlepší palice získané jen z chemicky neošetřené marihuany. Na výrobu tohoho extraktuse využívají jen ty nejlepší druhy konopí z Nizozemí. 

Nejlepší exktrakt získáme přímo z palic jednotlivých rostlin.

Jak vlastně vypadají

V případě Fénixových slz se můžeme setkat s jakousi kapalinou nejčastěji dávkovanou pomocí stříkačky.

Užívá se pouze množství o velikosti zrnka rýže dávkované pomocí stříkačky. 

 

Míchá se také do různých pokrmů a nápojů. Vzhledem k jeho pálivé chuti to však nedoporučuji, protože ovlivní celkovou chuť jídla. Fénixovy slzy se také dají smíchat s různými mastmi a krémy a vně je přímo natřít na postižené místo.

 

Dávkování je pak stanoveno na 2 "zrnka" denně, nejčastěji ráno a večer. 

Existují rozdíly mezi výtažky z konopí různých druhů?

Ano, i zde se můžeme držet základního rozdělení na odrůdy sativa a indica.

  • Sativa - vhodná především pro lidi trpícími depresemi a celkovou únavou. Sativa zde působí jako zdroj energie.
  • Indica - má více relaxační účniky a je proto vhodná pro většinu onemocnění. Uklidňuje a mírně uspává.

Konopí vs. volně prodejné léky

„Americké ministerstvo zdravotnictví (Department of Health and Human Services, DC) si už zaregistrovalo desítky patentů na léčebné využití synteticky vyrobených kanabinoidů, zatímco federální úřady USA dále tvrdí, že konopí nemá vůbec žádnou léčebnou hodnotu.“

Dosud stále není znám případ, kdy by se člověk předávkoval konopím, či by konopí samotné způsobilo vážný zranění, případně smrt. Do těchto případů jsou započítávány také extrakty z konopí, stejně jako i Fénixovy slzy. Přesto je dobré dbát doporučeného dávkování a ani s nimi to nepřehánět. U nás je tento extrakt nezákonný, pokud obsahuje THC nad 0,3%. 

O čem píšeme

  • Články z kategorie Konopí indica, Konopí sativa mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 01/04/13
(Aktualizováno: 08/10/21)