Vaporizace - nástroj ke zdravějšímu kouření

Vaporizací rozumíme fotoinhalaci zdravých rostlinných esencí, které se uvolňují při vysokých teplotách, a zároveň se při ní nic nespaluje, proto se jedná o jakousi zdravější variantu ke kouření.

Při samotném kouření dochází ke spalování podstatně důležitých látek při teplotě 500-600 °C. Při dané teplotě je zničena jak chuť samotného produktu, tak většina jeho aktivních, aromatických látek. Koužením se zároveň uvolňují karcinogenní látky a látky, jež jsou pro tělo škodlivé (dehet, oxid uhelnatý).

Oproti tomu vaporizace má jedinou nevýhodu, a tou je vdechování teplého a suchého vzduchu. Toho se lze však snadno zbavit ochlazováním a dodržováním dostatečného pitného režimu.

Co je vaporizér? Vaporizer Volcano

Vaporizér, česky by se dal nazvat jakýmsi výparníkem je aromaterapeutická pomůcka, jež slouží k inhalaci látek, které se uvolňují z rostlin za vysokých teplot. Při těchto teplotách však nedochází k hoření.

Vaporizéry se vyrábí od velikosti malých, kapesních, jež si můžete vzít prakticky kamkoliv, přes středně velké přístroje, až po stolní vaporizační stanice.

Většina vaporizérů je elektrických. Můžeme se však setkat i s vaporizéry na plyn. Pravidlem však je, že vaporizovaná látka nikdy nehoří.

Cena vaporizéru

  • Vaporizéry pro lékařské účely (klinicky testovány) - 30 000 - 50 000 Kč
  • Běžné vaporizéry - 10 000 - 20 000 Kč
  • Kapesní vaporizéry - 8 000 Kč

 

Vaporizace probíhá pomocí vaporizéru.

Princip vaporizace

Každá látka má jakýsi svůj bod vaporování. Tím rozumíme bod, kdy se z látek v pevném skupenství uvolňují látky ve skupenství plynném. Při vaporizaci jsou látky zahřívány mírně nad tento bod vaporizace, kdy dochází k uvolnění již zmíněných aktivních a aromatických látek

Tyto teploty vaporizace se u různých látek liší. U kanabinoidů je dle studie proveditelnosti vhodná teplota 185 °C.

Výhody vaporizace

  • účinnější než kouření (zůstane o 2/3 více účinných látek)
  • čistota a vůně
  • neškodí zdraví

 

Vaporizace je zdravější, a hlavně mnohem účinnější způsob, jak inhalovat důležité látky.

  • Články z kategorie Aktuální témata mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 05/04/13