Nejznámější zastánci konopí ve světě

Aktivním zastáncům legalizace léčebného konopí se často připisují charakteristiky jako nezaměstnaní, narkomani, porno herci atd.

Umaštěné vlasy, dready, sluchátka na uších a hlasitá hudba. To jsou běžné stereotypy spojené s pojmem "hulič". Proč přesně tyto pochybné přívlastky vznikly, zůstává záhadou také pro nás.

Nejen, že dle statistik zhruba 42% Američanů a ještě větší procento Čechů se otevřeně hlásí ke konzumaci konopí coby léčebné byliny, někteří kuřáci konopí se posléze staly jedněmi z nejúspěšnějších lidí v naší společnosti. Ve skutečnosti mezi konopnými aktivisty nalezneme spoustu známých jmen a světových osobností. Nemluvíme nyní například o Willie Nelsonovi nebo Snoop Dogovi, jelikož konopí patří k muzice stejně jako hudební nástroj. Mezi muzikanty nalezneme opravdu hodně osobností a jmen, kteří svou lásku ke konopí nedrželi v tajnosti, ale veřejně se k ní hlásí.

Jmenujme si zde pouze několik světoznámých konopných aktivistů, o kterých není příliš slyšet a kteří Vás v mnoha případech možná překvapí.

 

Sir Richard Branson

Zatímco oslovení "Sir" před křestním jménem ho může stavět do velmi elitní společnosti, není tomu tak. Sir Richard Bronson je 236. nejbohatším člověkem na světě a je zakladatelem nadnárodní společnosti VIRGIN, která zahrnuje téměř vše, od leteckých společností, po obchody s mobilními telefony. Tento člověk vydělal svůj v současnosti multi-miliardový majetek z absolutní nuly. Nejen, že kouřil marihuanu veřejně s jeho dnes již 21 letým synem. On také veřejně prohlásil, že není nic špatného na kouření marihuany a dokonce řekl, že kdyby to bylo legálně možné, začal by podnikat v konopném průmyslu.

 

Zakladatel nadnárodní společnosti Virgin. Konopný aktivista.

 

Rick Steves

Jeho jméno se stalo synonymem pro všechny evropské cesty. Rick Steves je autor 27 nejprodávanějších evropských cestovních průvodců, hostitel své vlastní televizní show a rozhlasové show. Je členem Národní organizace pro reformu zákonů o marihuaně.

 

Cestovatel a autor mnoha světových průvodců.

 

Aaron Sorkin

Sorkin se může zdát na první pohled trochu více "narkoman", nežli běžný "hulič". Začal užívat kokain již koncem 80. let a byl také zatčen za držení marihuany v roce 2001 v USA.  Jeho práce na The West Wing, ať už jako spisovatel a producent, si vysloužil několik cen Emmy, a bezpočet nominací na mnoho dalších ocenění.

 

Spisovatel a producent, velký konopný guru.

 

Michael Phelps

Tento americký sportovec má více olympijských medailí, než kdokoli jiný v historii sportu. Přesto byl médii přistižen, když pokuřoval konopí z bongu. Od tohoto mediálního skandálu, Phelps poskytl několik rozhovorů, kde svou činnost omlouval a definoval jako"špatný úsudek". Osobně si myslíme, že mu bohužel nic jiného nežli omluva před mezinárodní sportovní komisí nezbylo, jelikož by byl jako sportovec okamžitě odsouzen za narkomana. Určitě to však nebylo poprvé, určitě to nebyl špatný úsudek a jsme si skoro jisti, že to nebylo naposledy.

 

 Výsledek obrázku pro michael phelps

 

Barack Obama

Téměř každý americký prezident od Billa Clintona po G.W. Bushe kouřil v mladí konopí. Bill Clinton údajně v mládí pokuřoval marihuanu. G.W. Bush byl černá ovce rodiny, když si několikrát také zahrával s kokainem. Na jeho farmě ve Washingtonu dokonce údajně pěstoval rostliny konopí. Ale zatím nikdo se tak otevřeně nepřiznal ke kouření marihuany jako současný americký prezident Barack Obama. On uveřejnil mnoho z jeho minulosti ve své knize „Dreams of My Father“ a v  roce 2007 dokonce v jednom rozhovoru uvedl: "Když jsem byl malý kluk, inhaloval jsem často. A o to šlo.

 Výsledek obrázku pro barack obama

 

Michael Bloomberg

Starosta města New Yorku je vždy spojován s podnikáním a úspěchem, nikoliv se selháním. Ale pokud jste jedním z těch, kdo si myslí že „hulič“ je vždycky k ničemu, možná se právě u Michaela Bloomberga budete divit. Ptáte se, zdali kouřil trávu, když byl mladší?

Podle jeho vlastních slov: "To si pište, že ano. A velmi jsem si to užil! "

 Výsledek obrázku pro michael bloomberg

Ted Turner

Ted je vzácné plemeno miliardáře. Přesto, že je opravdu mega-miliardář. Vynalezl 24hodinový zpravodajský cyklus na stanici CNN, byl jmenován Mužem roku v roce 1991 v USA, je největším soukromým vlastníkem pozemků v Americe a také vlastní několik dalších televizních stanic.

Co byste očekávali od člověka, který v mládí pěstoval konopí ve svém pokoji na koleji vysoké školy? V současnosti je také hlavním sponzorem konopného muzea v Kentucky, spolu s hercem Woody Harelsonem.

Výsledek obrázku pro ted turner

Montel Williams

Tento princ různých amerických „talkshow“ objevil sílu konopí relativné pozdě v jeho životě a to z jiného důvodu. V roce 1999 mu byla diagnostikována roztroušená skleróza a nemohl najít nic, co by potlačilo těžké příznaky tohoto onemocnění. Snažil se užívat běžné léky, aby utlumil nesnesitelnou bolest, ale žádný z nich nefungoval na 100% a Montel Williams začal trpět vedlejšími příznaky. Proto se rozhodl zkusit lékařskou marihuanu a nastal zázrak v jeho životě.

O několik let později je právě Williams jeden z nejznámějších obránců legalizace lékařského konopí. I přes jeho nevyléčitelnou nemoc se mu podařilo uspořádat několik dalších kvalitních „talkshow“ až do roku 2008, kdy byl jeho pořad bohužel zrušen.

Výsledek obrázku pro montel williams

Stephen King

Zatím jsme nezmínili mnoho umělců a spisovatelů na tomto seznamu. Většinou proto, že skoro všichni umělci experimentují s konopím. Téměř každý hudebník a umělec je také současně velký „hulič“.

Psaní tisíce stránek románů je opravdu obdivuhodné umění, při kterém potřebujete zdravý úsudek a rozum.  V průběhu kariéry byl jeho výkon a jeho úspěch bezkonkurenční. Je autorem více jak 50 románů a povídek, kterých se prodalo na 500 milionů kusů po celém světě. Je také jedním z nejhlasitějších zastánců legalizace marihuany.

Stephen king-coming-to-boulder

 "Myslím, že marihuana by měla být nejen legální, ale myslím si také, že domácí pěstování není zločin."

Arnold Schwarzenegger

Současný guvernér státu Kalifornie je zřejmě jediný muž na tomto seznamu, kdo byl při kouření konopí natočen na film. V klasickém dokumentu „Pumping Iron“,  je vidět Arnolda, jak inhaluje konopí z ubalené cigarety.

Schwarzenegger nebyl aktivním zastáncem legalizace od svého zvolení do funkce, ale právě on předsedal nedávné kalifornské renesanci při legalizaci lékařského konopí. Nyní každý, kdo chce v Kalifornii pěstovat malé množství konopí, má přístup k nejlepším konopným odrůdám v zemi a dokonce může pěstovat rostliny na vlastní zahradě. Podle Arnolda marihuana není droga, je to pouze list.

Výsledek obrázku pro arnold schwarzenegger

Marihuana je u nás stále drogou, její výroba a další šíření je v rozporu se zákonem!

  • Články z kategorie Aktuální témata mají pouze informační charakter. Nemají za cíl vybízet k pěstování ani šíření konopí jako drogy, ale vytvářet osvětu léčebného konopí.

Vydáno: 05/04/13